نحوه کار با پی پال در ایران به چه صورت است؟

نحوه کار با پی پال در ایران به چه صورت است؟

توسط : تیم پی پل
10,968

شاید بسیاری از افراد در داخل کشور، برای انجام برخی پرداخت‌ها مانند پرداخت هزینه‌های آزمون‌های بین‌المللی آیلتس یا تافل، رزرو هتل برای سفرهای خارجی، انجام امور مربوط به مهاجرت، ارسال مقالات ISI و دیگر پرداخت‌های ارزی با پی پال و نحوه کار با آن آشنا باشند.

پی پال یکی از معتبرترین درگاه‌های اینترنتی برای انجام داد و ستدهای مالی است که امکان انجام تراکنش‌هایی مانند، پرداخت آنلاین، انتقال پول، دریافت چک و.... را برای کاربران خود در سراسر دنیا فراهم کرده است.

ثبت‌ نام در سایت پی پال به‌ راحتی انجام می‌شود و با این کار می‌توان از خدمات گسترده پی پال در هر نقطه از دنیا استفاده کرد.

البته نکته قابل‌ تأمل این است که، با توجه به تحریم‌هایی که آمریکا برای ایران در نظر گرفته است ، امکان دسترسی به سایت‌ها و استفاده از خدمات شرکت‌های مالی مانند پی پال، مستر کارت یا ویزا کارت وجود ندارد و در صورت ایجاد هرگونه حساب کاربری از ایران به‌ سرعت حساب و موجودی آن مسدود خواهد شد که این موضوع مشکلات زیادی برای انجام داد و ستدهای بین‌المللی در ایران به وجود آورده است. جالب است بدانید حتی اگر کاربران غیر ایرانی پی پال که به ایران سفر کرده‌اند، در مرزهای ایران از خدمات سایت استفاده کنند با مشکل مواجه خواهند شد. البته با استفاده از برخی روش‌ها می‌توان امکان دسترسی به سایت و ایجاد اکانت را فراهم نمود که بهره‌ گیری از هریک از این روش‌ها بدون ریسک نیست.

در این مقاله قصد داریم برخی از این روش‌ها را معرفی کرده و نحوه برطرف کردن مشکلات احتمالی برای هر مورد را بیان کنیم.

ایجاد حساب کاربری و وارد شدن به سایت پی پال با IP غیر ایرانی :

این نکته باعث محدودیت ایرانیان برای انجام تراکنش‌های بین‌المللی می‌شود. به‌ عنوان‌ مثال کاربران ایرانی نمی‌توانند حساب کاربری پی پال داشته باشند. زیرا برای ایجاد حساب کاربری پی پال بعد از وارد کردن ایمیل در سایت باید اطلاعات شخصی از جمله کشور محل سکونت، شهر یا دانشگاه محل تحصیل را وارد کرد که اگر اطلاعات نام‌ برده مربوط به کشور ایران باشد، حساب کاربری مسدود خواهد شد. همچنین در مرحله بعد برای ایجاد اکانت، باید اطلاعات یک حساب بانکی دیگر یا کارت اعتباری را به‌ حساب پی پال لینک داد. در این بخش نیز اگر اطلاعات حساب بانکی وارد شده مربوط به ایران باشد، اکانت مسدود خواهد شد و از بین می رود. برای رفع این مشکل باید اطلاعات مربوط به یک حساب بانکی خارجی را وارد نمود.

بعد از اینکه ساخت اکانت با موفقیت انجام شد کاربران ایرانی قصد استفاده از خدمات سایت را دارند پس باید به سایت پی پال مراجعه کنند. مشکلی که در این مرحله وجود دارد این است که، اگر سایت تشخیص دهد که کاربران با IP کشور ایران وارد سایت شده‌اند و حساب را مسدود خواهد کرد، برخی از افراد برای جلوگیری از این مشکل با VPN وارد سایت می‌شوند در این مرحله اگر فیلترشکن برای چند ثانیه قطع شود، IP  ایران تشخیص داده‌ شده و اکانت Paypal مسدود و از بین خواهد رفت. برای رفع این مشکل می‌توان با VPS  ( سرور اختصاصی مجازی) وارد سایت شد لازم به ذکر است که در این مرحله باید با IP  کشوری وارد شد که در مرحله ثبت‌ نام اولیه نام آن در سایت ثبت‌ شده است.

 برای ایجاد اکانت و استفاده از آن مشکلاتی وجود داشت که سعی کردیم روش‌هایی برای حل این مشکلات ارائه دهیم اما برای استفاده از سایت نیز "بدون داشتن حساب" محدودیت وجود دارد به‌ طوری‌ که ایرانیان فقط می‌توانند از خدمات دریافت پول استفاده کنند، و اگر نتوانند برای انتقال وجه، حساب خود را از حالت Limited  (محدود شده) خارج کنند، مبلغ قابل دریافت، از بین خواهد رفت.

عدم ارائه اطلاعات از ایران در اکانت paypal :

همان‌ طور که در مرحله قبل اشاره شد، باید توجه داشت که هنگام ثبت‌ نام در سایت، اطلاعات مربوط به کشور ایران، مانند نام شهر، استان، کد تلفن 0098 ، نام دانشگاه و محل تحصیل وارد نشود، زیرا مشکلات زیادی در پی خواهد داشت. که می‌تواند به on Hold  شدن حساب و درخواست مدارک، limit  شدن حساب و در بدترین حالت، به از بین رفتن حساب کاربری منجر شود.

دریافت پی پال از منابع ناشناس

عدم دریافت پول از منابع ناشناس :

پی پال به‌صورت دوره‌ای و تصادفی، بررسی می‌کند که آیا فرآیند انتقال پول –دریافت یا ارسال- برای خریدوفروش کالا یا حتی استفاده شخصی، مطابق قوانین بین‌المللی هست یا خیر؟ و اگر بعد از انجام بررسی‌های لازم، مشکوک شود یکی از دو طرف کار غیرقانونی انجام داده‌اند -مثلاً کشوری که تحریم است، از امکانات پی پال استفاده می‌کند- از دریافت‌کننده و ارسال‌کننده پول می‌خواهد مدارکی را برای پی پال ارسال کنند تا نشان‌دهنده قانونی بودن کار آن‌ها باشد. در این مرحله تا زمان ارائه مدارک، پی پال هر دو حساب را در وضعیت on Hold Pending verification  قرار می‌دهد و در صورت بروز هرگونه مشکل، اکانت ها را در حالت Limited  نگه می‌دارد تا مشکل برطرف شود. و بعد ازینکه برای پی پال مشخص شد که مشکلی وجود ندارد تراکنش راCompleted  اعلام می‌کند. با ارائه مدارک مربوط به فاکتور خرید یا.... به پی پال می‌توان قانونی بودن فرآیند معامله را به اثبات رساند.

لازم به ذکر است که پی پال انتظار دارد گیرنده پول، خودش بررسی کند که ارسال‌کننده، منبع مشخص و معتبری هست یا نه؟ و در صورت مشکوک بودن آنرا به پی پال اعلام نماید و ریسک این معامله را نپذیرد.

توجه به محدودیت‌های تراکنش پی پال:

هر تراکنش در پی پال با محدودیت‌هایی همراه است به‌ عنوان‌ مثال می‌توان به محدودیت تعداد تراکنش‌ها، محدودیت ارسال و دریافت پول و....  اشاره کرد. که برای استفاده از خدمات پی پال باید این محدودیت‌ها را در نظر داشت. مثلاً شخصی که در پی پال، حساب کاربری personal  یا شخصی ایجاد کرده است ولی ارقام دریافتی برای این اکانت بسیار بالاست، ازنظر پی پال  مشکوک است و نیاز به بررسی دارد.

در صورت وقوع هر یک از مواردی که در بالا مثال زدیم، و مواردی این‌ چنینی، پی پال از صاحب حساب می‌خواهد تا مدارکی مبنی بر قانونی بودن فعالیت‌ها، برای پی پال ارسال کنند و تا زمان بررسی مدارک وضعیت حساب در حالت on Hold قرار می‌گیرد. اگر مدارک ارائه‌ شده، برای پی پال قانع‌ کننده نباشد، حساب Limited خواهد شد و دسترسی‌ها محدود خواه د‌شد.

در صورتی که با خواندن این مقاله نیاز به توضیح و راهنمایی بیشتر در مورد شرایط استفاده از خدمات پی پال دارید با شماره ما تماس حاصل نمائید تا کارشناسان بیست پیمنت شما را راهنمایی کنیم.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر