آشنایی با کشور ترکیه

آشنایی با کشور ترکیه

توسط : تیم محتوا مسافرتی
660

کشور ترکیه

ترکیه یک کشور اوراسیایی است که به واسطه جذابیت های طبیعت بکر و زیبا به یک قطب گردشگری در دنیا تبدیل شده است و گردشگران بسیاری از سرتاسر دنیا به این کشور سفر می کنند.

ترکیه سومین شهر توریستی جهان است که ایرانی ها نیز در این چند سال اخیر اقبال فراوانی به آن نشان داده اند. استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره‌ی جهان گسترده شده‌است.

کشوری با پتانسیل گردشگری بالا مثل بناهای تاریخی، سواحل بکر، ساختمان های منحصر بفرد، خانه های زیبا و رنگارنگ و صدها جذابیت تاریخی دیگر. کشور گل ها و رنگ ها شاید بدانید مردم ترکیه حتی روی سنگ قبرها هم گل می کارند.
آشنایی با کشور ترکیه

ترکیه چند شهر مهم دارد.

آنکارا (پایتخت)، استانبول ، آنتالیا ، قونیه و کوش آداسی و ... شهرهای کشور ترکیه می باشد. امید است در این مقاله شما را با بخشی از دیدنی های این شهرهای زیبا آشنا کنیم.

آنکارا

آنکارا پایتخت کشور ترکیه است و بعد از استانبول دومین شهر بزرگ این کشور محسوب می شود. بناهای تاریخی و توریستی بسیاری در این شهر قرار دارد. آنکارا را می توانید در یک سفر یک روزه کامل بازدید کنید و اگر هم خواستید اقامت طولانی داشته باشد دلیل اینکه می توانید در یک سفر یکروزه بیشتر جاذبه های این شهر را ببینید کم بودن جاذبه ها نیست بلکه اغلب مکان های تاریخی در فاصله ۵ دقیقه ای هم قرار گرفته اند. آنکارا پر از جنگلهای کوهستانی بسیار سرد، رودخانه و زمین های کشاورزی آنچنانی و معابد بسیار است.
 آنکارا ترکیه
موزه تمدن آناتولی از دیدنی های تاریخی شهر آنکارا است و در قسمت جنوبی قلعه آنکارا که شامل ساختمان انبار محمود پاشا عثمانیِ ، کاروان سرای kusunlu han و موزه هیتی ها و بیشتر از ۲۰۰۰۰۰ شی با ارزش که  فقط بخش محدودی از آنها به نمایش گذاشته شده است، قرار دارد.  جالب است بدانید آنیت کبیر که بنیان گذار و اولین رئیس جمهور ترکیه و عصمت اینونو دومین رئیس جمهور ترکیه روی یک تپه دفن شده اند که یکی از جاهای دیدنی و جالب برای بازدید است.

موزه تمدن آناتولی آنکارا

راحمی کوچ  یکی از اعضای خانواده ی ثروتمند ترکیه است که در سال ۱۹۹۱ اولین موزه خصوصی خود را به همین نام از صنعت حمل و نقل ترکیه در آنکارا و دومین موزه را در سال ۱۹۹۴ بنام موزه خواهر کوچک دراستانبول تأسیس کرده است. موره جذاب و دیدنی دیگر شهر آنکارا موزه زندان اولوکانلار و همچنین اولین موزه زندان ترکیه است که ساختار بسیار زیبایی دارد، بازدید این موزه را به دلباختگان سیاست و تاریخ توصیه می کنیم.

موزه راحمی کوچ

آنتالیا

این شهر بسیار زیبا در جنوب غربی ترکیه بین رشته کوه های توروس و دریای مدیترانه قرار دارد و به تنهایی ۳۰ درصد از گردشگران ترکیه را به خود اختصاص داده است.

غار بلدیبی در آنتالیا از دیگر دیدنیهای این شهر ساحلی به شمار می رود. قبل از هرچیزی بهتراست بدانید منطقه بلدیبی در ۳۸ کیلومتری جنوب غربی آنتالیا و ۱۵ کیلومتری شهر کمر واقع شده و از تفریح گاه های آنتالیا به شمار می آید که در طول سال میزبان شمار زیادی از گردشگران می باشد.
 غار بلدیبی در آنتالیا
دروازه هادريان آنتالیا Hadrian's Gate Antalya یکی دیگر از دیدنیهای آنتالیا به شمار می رود دروازه هادريان يا هادريانوس يا اوچ کاپيلار (سه دروازه)، يک طاق نصرت است که به نام امپراتور رومي، هادريان، ساخته شد.

دروازه هادريان آنتالیا

ترمسوس

این شهر دیدنی در ۳۰ کیلومتری آنتالیاست و جز معدود شهرهای باستانی ای که خوب حفظ شده و روی یک کوه بلند با جنگلهای کوهستانی که شاید علت بکر ماندنش همین دور بودن از جعیت باشد. زیبایی این شهر شامل صخره ها، تپه ها و یک تنگه عمیق که یک ورزشکاه بزرگ و پارک ملی و مجموعه معابد و قبرستان هم در آن جای گرفته، می باشد.  

ترمسوس آنتالیا

کوش آداسی

آب و هوای کوش‌ آداسی معتدل و آفتابی است. تابستان‌های این شهر از اواخر آوریل (اوایل اردیبهشت) شروع شده و تا اواخر اکتبر (اوایل آبان) ادامه پیدا می‌کند. همچنین زمستان‌ها دمای هوا زیاد پایین نیست. ماه جولای با دمای بیش از ۵۳ درجه سانتی ‌گراد، گرم‌ ترین ماه کوش‌ آداسی است و داشتن کرم ضد آفتاب و کلاه لبه‌ دار، از واجبات سفر به‌شمار می‌آیند. کوش آداسی ترکیه ۳۰۰ روز از سال هوای آفتابی دارد.
 کوش آداسی ترکیه
سواحل کوش آداسی محبوب ترین جاذبه های توریستی این شهر به شمار می رود اما کوش آداسی تنها برای افرادی نیست که از سواحل لذت می برند، در نزدیکی این شهر جاذبه هایی عظیم و تاریخی مانند شهر قدیمی پریه نه (Priene) و زیبایی طبیعی شبه جزیره دیلک (Dilek) مکان هایی هستند که حتی ساحل دوست ترین، توریست ها را وادار به ترک ساحل و بازدید از آنها می کنند همچنین از این شهر می‌توان به راحتی به مناطق توریستی دیگر ترکیه مثل پاموکاله، میلتوس و پرگاموم سفر کرد.

ترکیه کشوری زیباست که امیدواریم حتما یک روز همه جای آن را از نزدیک ببینید.

در صورتی که قصد سفر به ترکیه دارید شاید بخواهید در یک هتل دلخواه اقامت داشته باشید. به راحتی می توانید هتل مورد نظر خودتون از سایت بوکینگ یا هتلز پیدا نمائید و با تهیه مستر کارت خود شما نسبت به رزرو هتل مورد دلخواه خود اقدام نمائید. همچنین می توانید از خدمات رزرو هتل خارجی توسط سایت ما استفاده نمائید.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد