سفر ارزان - 9 ترفند برای کنترل هزینه هایتان در سفر

سفر ارزان - 9 ترفند برای کنترل هزینه هایتان در سفر

توسط : تیم محتوا مسافرتی
1,933

وقتی صحبت از سفر ارزان می‌شود به نظر می‌رسد که خیلی از ما وحشت سرتاپایمان را فرا می‌گیرد چون ما به یاد خوابیدن در مهمانسراها و اقامتگاه‌های ناامن در کنار افرادی که به سختی می‌توانیم شب را کنارشان صبح کنیم می افتیم. و این موضوع باعث می‌شود که اصلاً یا سفر نرویم یا اگر هم قرار است برویم قید ارزان بودن سفرمان را به کلی بزنیم.

اما، طبیعی است چیزی که ما از آن اطلاعات دقیق و کاملی نداریم ما را بترساند و صرفاً در حد شنیده هایمان نمی‌توانیم تصمیم درستی برای موضوعات مختلف بگیریم و سفر هم از این قاعده مستثنی نیست.

ما در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که کنترل هزینه های سفر و ارزان سفر کردن آنقدرها هم که در ظاهر به نظر می‌رسد ترسناک نیست. نه تنها ترسناک نیست بلکه موقعیت‌هایی را برای شما فراهم می‌کند که در سفرهای لوکس کمتر این امکان برایتان فراهم است. نظرتان چیست که این بار تجربه تعامل با مردم محلی، فعالیت‌های ماجراجویانه و جدید را بعد از سفر با خود به خانه ببرید؟  

در ادامه شما را با ترفندهای بی نظیری آشنا می‌کنیم که به شما در کنترل هزینه هایتان در سفر یاری می‌رساند:

1. تنظیم یک بودجه‌ی روزانه برای سفر ارزان.

بر اساس آنچه که پیش بینی می‌کنید در یک روز مقداری بودجه روزانه در نظر بگیرید. برای مثال پیش بینی شما می‌تواند براساس زمانی باشد که در جاده و در سفر هستید. نکته ای که اهمیت دارد این است که همه انتظاراتتان برای سفرتان را در این بودجه در نظر بگیرید.

برنامه ریزی برای ماندن در هتل‌های شیک و لوکس همانطور که همه ما می‌دانیم به بودجه بالایی نیاز دارد پس بهتر است به گزینه های دیگری مانند اقامتگاه‌ها یا متل‌ها فکر کنید و سپس براساس آن‌ها بودجه پیشنهادی تان را تنظیم کنید.

در نظر داشته باشید که بودجه تان انواع سفرتان را تامین کند. گاهی اوقات شما نیاز به پول بیشتری دارید و اگر از قبل پیش بینی لازم را کرده باشید دیگر انتخاب‌هایتان محدود نمی‌شود.

 اپلیکیشن مدیریت هزینه سفر

2. هزینه هایتان را با یک اپلیکیشن بودجه دنبال کنید.

زمانی که شما می‌خواهید هزینه هایتان را تنظیم کنید راه‌های سنتی تر مانند قلم و کاغذ هم وجود دارند اما امروزه ثبت این هزینه ها در اپلیکیشن راحت تر و مطمئن تر هستند. کاغذهایتان ممکن است گم شوند اما استفاده از اپلیکیشن‌ها باعث می‌شود که به طور دقیق حساب دخل و خرجتان را داشته باشید و بدانید که پول‌هایتان چگونه خرج می‌شوند و آیا حتی جاهایی ممکن است باشد که نیاز به بازنگری ما داشته باشد.

3. وعده های غذایی آماده با خودتان ببرید.

درست است که تجربه کردن غذاهای محلی لذت خاصی دارد که قابل وصف نیست، برای مثال چه کسی دلش می‌آید به ترکیه برود و کباب ترکی نخورد اما خب ما قرار است هزینه هایمان را مدیریت کنیم و این کار باعث می‌شود از این هدف دور شویم.

بنابراین بهترین کاری که برای کنترل هزینه های سفر می‌توانید بکنید این است که به بازارهای محلی بروید، محصولات تازه و مورد نظر خود را بخرید و سپس از آشپزی با مواد تر و تازه در آشپزخانه خوابگاه یا اقامتگاه لذت ببرید.

به طور کلی آماده کردن صبحانه برای ما کاری ندارد ولی خب بعضی ها ممکن است دلشان بخواهد که اقامتگاهشان صبحانه داشته باشد. انتخاب این گزینه با شما است که می‌خواهید کدام وعده غذایی را خودتان آماده کنید.
معمولاً در سفرهایی که می‌رویم قیمت غذا در رستوران بالاست، بنابراین به جای پرداختن پول وعده های غذایی در رستوران می‌توانید گزینه جایگزین دیگری داشته باشید:

با خودتان یک گاز پیک نیکی داشته باشید یا اینکه اسنک برای خودتان درست کنید.

4. مثل مردم محلی شوید.

مثل مردم محلی بودن بهترین راه برای کنترل هزینه های سفر شما و داشتن یک سفر ارزان است. پس به جای اینکه به فروشگاه های بین المللی و زنجیره ای گران قیمت بروید، همانند مردم محلی به بازارهای محلی بروید، خرید کنید و به فرهنگشان نزدیکتر شوید.

شاید پیش خودتان بگویید که این کار به همین راحتی ها هم که می گویید نیست. مردم بومی ممکن است سرمان کلاه بگذارند یا  از ما که افراد غیر بومی هستیم پول بیشتری بگیرند. به شما حق می‌دهم اما با کمی وقت می‌توانید مهارت چانه زنی را بیاموزید و از این اتفاقات هم در امان بمانید.

5. حساب روزهای سفرتان را داشته باشید.

سفر ارزان یا سفر کنترل هزینه ها بدین معنا نیست که شما نمی‌توانید کارهایی که دوست دارید را انجام بدهید، اما بدین معناست که شما یاید حساب هزینه هایتان را هر روز داشته باشید و بی گدار به آب نزنید.

برای هر کدام از ما یک فعالیت لذت بخش وجود دارد که دوست داریم در سفر انجام بدهیم. برای مثال من عاشق پرواز و پاراگلایدر هستم و دوستم عاشق غواصی است. اگر حواسمان به روزهایمان باشد با بودجه ای که اضافه می‌آید می‌توانیم به خوبی به این کارها هم برسیم.

6. خرید کردن و پاساژگردی.

خواه در یک سفر یک روزه باشید یا یک اردوی فرهنگی و تحصیلی، اصلاً از این خجالت نکشید که برای خرید کردن آدرس بهترین جایی که مناسب پولتان است را از محلی ها بپرسید.

صادقانه بگویم، ما اغلب از این که بقیه درباره ما چگونه فکر می‌کنند نگرانیم فرقی نمی‌کند که برای پرسیدن محل اقامتمان است یا برای خرید، این نگرانی معمولا با ما است اما هنگامی که بر این ترس غلبه کنیم می‌فهمیم که معامله و تصمیم درستی را گرفته ایم.

 آهسته سفر کردن

7. هنر آهسته سفر کردن را بیاموزید.

سفر کردن به شکل ارزان و با کنترل هزینه ها مبارزه ای بین زمان و پول است که در این مبارزه معمولاً این پول است که برنده می‌شود. توقف کردن در جایی بیش از چند روز یکی از بهترین راه‌ها برای کنترل هزینه هایتان است. شما می‌توانید هزینه های حمل و نقلتان را به شکل مناسب‌تری کنترل کنید که البته زمان بیشتری باید بگذارید. و البته حواستان باشد که از تخفیف‌ها در حمل و نقل و خورد و خوراکتان غافل نشوید.

8. از تورهای گران دوری کنید.

تورها و سفرهای چندروزه برنامه ریزی شده توسط آژانس‌های مسافرتی به نظر ساده ترین انتخاب برای سفر هستند اما همیشه راه ارزانتر برای کنترل هزینه های سفر به شکل بهتر وجود دارد. و آن روش این است که خودتان اقدام به سفر کنید.

با اندکی تحقیق و برنامه ریزی می‌توانید مکانی را به روش متفاوت تجربه کنید و حتی شما می‌توانید به نقاط بکرتر و جذابتری آن هم با مدیریت زمان توسط خودتان بروید.

9. با افرادی سفر کنید که سبک بودجه بندی شان شبیه شما است.

ما قطعاً در مدل سفر ارزان کسانی را در اقامتگاه خود ملاقات می‌کنیم و آن‌ها ویژگی مشترکی با ما دارند و آن ویژگی این است که آن‌ها هم مثل ما کسانی بوده اند که نخواسته اند غذایشان را در بهترین نقطه در شهر مصرف کنند. نشستن پیش کسانی که سبک سفرشان با شما یکی است باعث می‌شود که هم در هزینه هایتان صرفه جویی شود و هم دچار ناراحتی نشوید از اینکه چرا غذای بهتری را سفارش نداده اید.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر