همه آنچه درباره زندگی در انگلیس باید بدانید

همه آنچه درباره زندگی در انگلیس باید بدانید

توسط : تیم خبری
2,233

شاید شما نیز از افرادی باشید که دورادور با کشور انگلیس آشنایی داشته باشید و با وجود عکسها و تصاویری که از این کشور دیده اید تمایل داشته باشید که در این کشور زندگی کنید و اقامت داشته باشید. اما‌ قبل از اقامت‌در انگلیس نیاز است که اطلاعات کافی راجب نحوه زندگی در این کشور به دست بیاورید. اگر شما نیز از افرادی هستید که به زندگی در انگلیس تمایل دارید و می خواهید ادامه زندگی خودرا در آنجا بگذرانید در ادامه این مطلب باما همراه باشید تا شمارا با زندگی در کشور انگلیس و تمام نکات مربوط به زندگی در این کشور آشنا کنیم. 

کشور انگلیس

کشور انگلیس

انگلیس کشوری است که در دل خود جزایر بسیار زیادی را جای داده است و در واقع یک نقطه ی گردشگری بسیار مهم در جهان به شمار می رود. واحد پول کشور انگلیس پوند می باشد که ارزش آن از واحد پول ایران بسیار بالاتر می باشد و باوجود هزینه های کم در انگلیس فرد می تواند با حقوقی که می گیرد پس انداز های بسیار زیادی داشته باشد. کشور انگلیس با دریای شمال و دریای ایرلند مرز مشترکی دارد که این دریاها نیز یکی از جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می روند. 

وضعیت اشتغال در انگلیس در سطح بسیار بالایی قرار دارد و اگر فردی بخواهد در انگلیس کار کند به راحتی می تواند کار‌مورد نظر خودرا پیدا کند. نرخ بیکاری در کشور انگلیس به دوازده درصد می رسد که در برابر کشور های دیگر بسیار پایین می باشد و تقریبا نود و سه درصد افراد در انگلیس کار پیدا می کنند و آن درصد باقی مانده از جمعیت نیز که مشغول به کار نیستند در واقع تمایلی به کار کردن ندارند و یا به سن قانونی نرسیده اند. 

خبر خوشی که برای شما داریم این است که طبق آمار های جدید نرخ بیکاری در کشور انگلیس به چهاردرصد رسیده است و شما اگر به این کشور وارد شوید به راحتی می توانید کار موردنظر خودرا پیدا کنید. میزان درآمد افراد صاحب کارو شغل در واقع رقم خوبی است است که علاوه بر اینکه کفاف مخارج زندگی فرد را می دهد بلکه فرد با درآمد خود می تواند پس انداز زیادی نیز داشته باشد.

میزان حقوق دریافتی افراد صاحب شغل در انگلیس حدود یازده درصد کمتر از افراد صاحب کار در آمریکا می باشد، اما باید این راهم در نظر گرفت فردی که در انگلیس زندگی می کند معمولا به علت هزینه های پایین در این کشور زندگی کم خرج تری نسبت به یک شهروند آمریکایی خواهد داشت و در واقع به پس انداز کردن سرمایه فرد کمک شایانی خواهد شد. شغل های بسیار زیادی در انگلیس وجود دارد که اغلب نیز پردرآمد هستند.

 یکی از شغل های بسیار پر درآمد در کشور انگلیس شغل بازاریابی می باشد که درآمد بسیار خوبی دارد. هربازاریاب در کشور انگلستان حدود چهل و پنج هزار پوند حقوق دریافت می کند و این در واقع یک درآمد رویایی و باور نکردنی به حساب می آید. دلیل درآمد بسیار بالای بازاریابان در کشور انگلیس این است که امروزه ابزار های بازاریابی دیجیتال بسیار پیشرفت کرده اند و در واقع رشد چشم گیری داشته اند. 

کشور انگلیس از کشور های صنعتی در جهان به شمار می رود که در واقع صنعت بسیار پیشرفته ای دارد و در سال های اخیر نیز صنعت آن بسیار رشد کرده است. بخش عمده ای از اقتصاد صنعت های هواپیما سازی و خودرو سازی به کشور انگلیس اختصاص دارد و این کشور در این دو صنعت فعالیت بسیار چشم گیری در جهان ایفا می کند. تولیدات محصولات شیمیایی نیز در این کشور بسیار رونق دارد و همین باعث شده است که از انگلیس به عنوان چهارمین کشور صادراتی جهان نام برده شود. 

رتبه بسیار ارزشمندی که کشور انگلیس به خود اختصاص داده است این است که کشور انگلیس از نظر دارا بودن امنیت اقتصادی در رتبه سوم جهان قرار دارد و در واقع یک کشور بسیار امن در حوزه اقتصاد به حساب می آید. امنیت بهداشتی در کشور انگلیس بسیار رونق داشته و وضعیت آن بسیار عالی بوده است. مردم انگلیس هنوز هم درتلاش اند که رتبه خودرا در موارد اقتصادی، بهداشتی و صادراتی بالا ببرند و سعی می کنند که روال اقتصادی بسیار قدرتمندی برای کشور خود بسازند، که در واقع باید گفت که از وجود چنان مردمی حتما هم کشوری به بی نظیری انگلیس پدید خواهد آمد.

در کشور انگلیس برای کودکان فضای امنیتی بسیار خاصی فراهم می شود و آمار جرم   جنایت علیه کودکان در این کشور بسیار کم است و به ندرت پیش می آید که علیه کودکی جرمی انجام گرفته باشد، که در این صورت انگلستان یک کشور امن برای کودکان نیز به حساب می آید. 

اما یکی از مشکلاتی که برای افراد مهاجرت کرده به انگلیس وجود دارد این است که مردم انگلیس بسیار کم جوش هستند و معمولا سعی می کنند با افراد زیاد ارتباط نگیرند، به همین خاطر فردی که از یک کشور خارجی وارد انگلیس می شود نیز نمی تواند با مردم این کشور ارتباط زیادی داشته باشد و یا دوست های زیادی پیدا کند که این در واقع از معایب کشور انگلیس به شمار می رود. در این کشور برای صدا کردن افراد از نام خانوادگی آن ها استفاده می شود و معمولا نباید آن هارا با نام های کوچکشان صدا بزنید زیرا ممکن است به آن ها بر بخورد.

در این کشور همه به نشانه احترام متقابل به یکدیگر دست می دهند و حتی شما باید به کودکان افراد نیز دست بدهید. اگر فردی در انگلیس به شما دست بدهد و کودک او نیز همراهش باشد شما باید به کودک او نیز دست بدهید زیرا اگر این کار را نکنید در واقع به فرد یک توهین بسیار بزرگ کرده اید. مواردی که در بالا بیان کردیم فقط جزئیاتی بود تا شمارا بیشتر با کشور انگلیس و آداب و رسوم هایش آشنا کنیم، اما زندگی در انگلیس شرایط بسیار جالبی دارد که در ادامه بیان خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

وضعیت درآمدی در انگلیس

حداقل حقوق دریافتی در انگلیس 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید انگلیس یکی از مرفه ترین کشور های جهان به حساب می آید و منبع درآمدزایی بسیار خوبی برای افراد خواهد بود. این کشور نسبت به دیگر کشور های جهان فضای درآمد زایی بسیار قدرتمندتری را دارد که برای رسیدن به درآمد خوب در انگلستان ابتدا باید برای اهدافتان برنامه ریزی داشته باشید زیرا برنامه ریزی در کار حرف اول را می زند.

نیروهایی که در انگلیس به عنوان کارگر عمل می کنند از رتبه بسیار خوبی برخوردار خواهند بود و این به این دلیل دست که معمولا دستمزد ها در انگلیس بالا می باشد و در رتبه بسیار عالی قرار دارند، همچنین باید بگوییم که کشور انگلیس از سال دوهزار و ده تا کنون توانسته است میزان حقوق نیروی کار خودرا تا شصت و سه درصد افزایش دهد. 

با شواهدی که از انگلیس مشاهده می شود باید گفت که انگلیس از نظر اقتصاد در سطح بسیار خوبی قرار دارد و شرایط کاری نیز در این کشور بسیار مطلبوب می باشد. کشور انگلستان امکانی را فراهم کرده است که افراد جویای کار و افرادی که نیاز فوری به کار دارند‌بتوانند به صورت تمام وقت و آنی استخدام شوند. 

در انگلیس بیشتر بانوان نیز شغل دارند و کار می کنند و تعداد قابل توجهی از بانوان این‌کشور شاغل هستند و توانسته اند درآمدهای بسیار بالایی کسب کنند. اگر قصد مهاجرت به کشور انگلیس را دارید باید بگوییم خوشبختانه کشور انگلیس از بهترین کشور های جهان‌در زمینه کسب درآمد به شمار می رود و شما می توانید در این‌کشور بسیار پیشرفت کنید.

میانگین حقوق و سن بازنشستگی در انگلیس

همانطور که بالا توضیح دادیم هر فرد می تواند در انگلیس به درآمد های بالایی برسد و میانگین درآمد هر فرد در انگلیس تقریبا35000پونصد اعلام‌شده است که در واقع برای یک نفر حقوق بسیار بالایی است. انگلیس در مقایسه با ایران از نظر مالیاتی چهل و یک‌درصد بالاتر است و همچنین انگلیس از نظر درآمد‌کشوری نیز پنجاه درصد درآمد بیشتری نسب به ایران دارد که در نتیجه می توان گفت‌که این کشور، کشور بسیار ثروتمندی است و می تواند منبع درآمد خوبی برای تمامی افراد باشد. سن بازنشستگی در انگلیس برای زنان و مردان به طور یکسان می باشد و برای زن و مرد معمولا شصت و پنج سالگی سن بازنشستگی به حساب‌می آید. 

کشور انگلیس در سال گذشته مهاجران خارجی بسیار زیادی را پذیرفته و این یک خبر عالی محسوب می شود. همچنین در انگلیس شما می توانید به راحتی کار خود را تغییر دهید و به شغل دیگری بپردازید که هفتاد و نه درصد احتمال تغییر شغل شما وجود دارد. در انگلیس دو دسته کارگر وجود‌دارد که دسته بامهارت بالا و دسته مهارت پایین هستند. 

افرادی که مهارت های بیشتری داشته باشند می توانند در انگلیس به شغل های بهتری دست‌یابند و در نتیجه درآمد بسیار بالاتری داشته باشند اما کسانی که مهارت کم تری نسبت به افراد دیگر دارند نیز به راحتی می توانند در این کشور مشغول به کار شوند و درآمد بسیار خوبی کسب کنند.

کاریابی در انگلیس و ویزای کار

استخدام کارگر در کشور انگلستان در دوسال اخیر رشدی بیست و نه درصدی داشته است که با این حساب می توان گفت کاریابی برای افراد مهاجرت کرده خارجی در انگلیس نیز کار سختی نخواهد بود و همه افراد وابسته به تخصص و مهارت هایشان می توانند کار کنند. در انگلیس رشته های مهندسی روز به روز در حال پیشرفت بوده و تقریبا می توان گفت که در این زمینه هیچ کمبود نیرویی در انگلیس وجود ندارد. 

اما در زمینه حمل و نقل و طراحی و ساخت پل این کشور نیازمند نیرو می باشد و اگر از آن دسته کسانی هستید که در این موارد مهارت دارید، پیشنهاد ما به شما این است که به انگلیس رفته و در این رشته ها مشغول به کار شوید. اگر قصد دارید به کشور انگلیس بروید و در آنجا اقامت داشته باشید و با کار بپردازید، پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا به آموختن کامل زبان انگلیسی بپردازید زیرا فردی که تخصص داشته باشد و به زبان این کشور نیز مسلط باشد می تواند به روش های بسیار آسان تری کار پیدا کند و به راحتی می تواند با کارفرمایان خود ارتباط کاری برقرار کند. 

در انگلیس باید حتما شغلی داشته باشید و به سرکار بروید و شغل شما باید درآمد نسبتا خوبی داشته باشد زیرا اگر اینگونه نباشد فرد نمی تواند به راحتی در این کشور زندگی کند و شرایط زندگی برای فرد مهاجرت کرده به انگلیس بسیار سخت خواهد بود. اگر شما از افرادی باشید که هم تخصص دارد و هم به زبان انگلیسی مسلط است، شانس بسیار بیشتری برای اخذ ویزای انگلیس خواهید داشت.

هزینه ها و نحوه صرفه جویی در انگلیس

همانطور که در بالا بیان کردیم یک فردبازاریاب به راحتی می تواند در سی روز درآمدی حدود چهل و پنج هزار پوند کسب کند و این درآمدی بسیار عالی برای  فرد بازاریاب به حساب می آید.  اگر شما از افرادی هستید که در رشته های اقتصادی و حسابداری موفق هستید و در این دو رشته تخصص دارید، به راحتی می توانید ویزای انگلیس را دریافت کنید و به این کشور وارد شوید. 

مدت زمان اعتبار ویزای کاری انگلستان مابین یک تا سه سال می باشد که در صورت تمام شدن اعتبار ویزا، باید برای تمدید اعتبار آن اقدام کنید. اگر قصد دارید به کشور انگلیس بروید اما نگران هزینه هایش هستید باید بگوییم که شما می توانید با اصولی خرید کردن و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بجای وسایل شخصی در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.

وضعیت معیشت در انگلیس

قیمت کالاهای اساسی در کشور انگلستان

قیمت کالاهای اساسی در کشور انگلستان معمولا دوازده درصد گران تر از قیمت این کالا ها در ایران می باشد، اما باتوجه به درآمدی که شما از کار در این کشور به دست می آورید هیچ جای نگرانی نیست و به راحتی می توانید تمام مخارج زندگی خود را تامین کنید.

البته پیشنهاد ما به شما این است که اگر به کشور انگلیس رفتید در شهر های لندن منچستر و نیوکاسل اقامت داشته باشید زیرا این شهر ها مراکز شغل های مهم و پر درآمد در کشور انگلیس به شمار می روند. در ادامه مطلب قصد داریم به هزینه برخی کالاها در کشور انگلیس بپردازیم، با ما همراه باشید.

اگر قصد زندگی در شهر لندن را دارید باید به شما بگوییم که این شهر از گران ترین شهر های لندن به حساب می آید و هزینه کالاهای اساسی در این کشور بسیار بالاتر از دیگر شهر ها می باشد. مثلا اگر شما بخواهید در شهر لندن به رستوران بروید و یک غذای بخورید، با هزینه ای حدود پونزده پوند را پرداخت کنید که این میزان بالاتر از قیمت غذا در شهر های دیگر انگلیس می باشد.

برای مثال اگر شما در شهر نیوکاسل به یک رستوران برای خرید غذا مراجعه کنید با پرداخت هزینه ای حدود یازده پوند می توانید غذا بخرید که این مبلغ در برابر مبلغ غذا در شهر لندن کمی ارزان تر است. اگر بخواهید یک بلیط مترو در کشور انگلیس تهیه نمایید باید هزینه ای حدود دو و نیم پوند پرداخت کنید اما هزینه تاکسی های درون شهری و بیرون شهری تقریبا سه پوند می باشد. هزینه هر دقیقه تماس تلفنی در کشور انگلستان چیزی حدود نه دهم یک پوند می باشد. 

هزینه دانشگاه و تحصیل در کشور انگلستان حدود دوازده درصد بیشتر از ایران می باشد اما توجه نمایید که اگر شما بتوانید در دانشگاه های انگلیس به عنوان یک دانشجو پذیرفته شوید هزینه دانشگاه و تحصیل برای شما پنج درصد کمتر خواهد شد. جالب است بدانید که سرعت اینترنت در کشور انگلیس به ازای هر ثانیه شصت مگابایت می باشد که اگر از اینترنت این کشور با این میزان سرعت استفاده نمایید، هزینه ای حدود سی الی پنجاه پوند برایتان در بر خواهد داشت. اما باید بگوییم که هزینه خرید یک خانه در کشور انگلیس بسیار گران است و هرکسی نمی تواند در این کشور صاحب خانه بشود.

شرایط اقتصادی کشور انگلستان 

شرایط اقتصادی کشور انگلیس در سطح بسیار بالایی قرار دارد و بخش بسیار زیادی از اقتصاد جهان به کشور انگلیس وابستگی دارد. این کشور از لحاظ ذخایر گازی و نفتی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و ذخایر نفت و گاز کسور انگلیس نسبت به دیگر کشور ها بسیار بیشتر است. کشور انگلیس در زمینه صادرات یک کشور قدرتمند به حساب می آید که توانسته است رشد بسیار زیادی در زمینه صادرات داشته باشد. 

قیمت ها در کشور انگلیس بسیار ثابت است و اصلا بالا نمی رود، به تازگی میزان تورم در این کشور یک درصد اعلام شده است و این نشان می دهد که تورم در این کشور به شدت کنترل می شود. این کشور در دو الی سه سال اخیر توانسته است اقتصاد خودرا بسیار قدرتمند سازد و با مشاهده اقداماتی که برای رشد اقتصاد انجام می دهد باید بگوییم که این کشور در سال های آینده رشد بسیار بیشتری نیز خواهد داشت.

عوامل رونق اقتصاد انگلیس

اقتصاد کشور انگلیس از چند عامل مهم تامین می شود که در ادامه بیان می کنیم. اولین عامل اقتصادی کشور انگلیس کشاورزی و ماهیگیری می باشد. این کشور در زمینه کشاورزی و ماهیگیری بسیار قدرتمند می باشد و با کمال تعجب باید بگوییم که این کشور با حدود پنج درصد از نیروی کار کشاورزی خود توانسته است نیاز تمام کشور را از نظر ماهیگیری و کشاورزی تامین نماید و بقیه محصولات کشاورزی انگلیس به کشور های دیگر صادرات می شود که با نهایت تحسین باید بگوییم که این یک کار فوق العاده در اقتصاد یک کشور می باشد. 

دلیل اینکه ماهیگیری در کشور انگلستان رونق بسیار خوبی گرفته است این است که دور تا دور کشور انگلیس را آب تشکیل داده است و این کشور به دودریای بسیار بزرگ دسترسی کامل دارد و به همین خاطر ماهیگیری در این کشور بسیار پررونق است. همچنین بورس اوراق بهادار در کشور انگلیس از رتبه بسیار بالایی برخوردار می باشد و سرمایه گذاری در این زمینه می تواند سود بسیار زیادی را برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد. 

سومین عاملی که باعث رشد اقتصادی انگلستان شده است تولید می باشد، زیرا در کشور انگلستان شرکت های تولید کننده زیادی مشغول به کار هستند و علاوه بر نیاز کشور مقدار بسیار زیادی محصول به کشور های دیگر صادر می کنند. همچنین صنعت نیز در کشور انگلیس بسیار رونق دارد و انگلیس یک کشور صنعتی در جهان به حساب می آید.به دلیل وجود شرکت‌های زیاد در کشور انگلستان اگر شما بتوانید روزمه قوی از خودرا به این کشور ارائه بدهید و تخصص خودرا ثابت کنید، پیدا یک شغل خوب برای شما کار سختی نخواهد بود و به راحتی می توانید شغلی را پیدا کنید که با رشته و تخصصتان مرتبط باشد. 

 دیگر عوامل توسعه ی اقتصادی انگلیس سرمایه گذاری می باشد، شاید برایتان جالب باشد که در انگلیس افراد بسیار زیادی سرمایه گذاری می کنند و در واقع کشور انگلیس یک مرکز مالی جهانی به شمار می ورد که سالانه افراد زیادی از سرتاسر جهان سرمایه خودرا در انگلیس می گذارند و در واقع سود سرمایه خودرا برداشت می کنند.

گردشگری نیز یکی از عوامل رشد اقتصاد انگلیس به شمار می رود، سالانه میلیون ها نفر به کشور انگلیس سفر می کنند و از این کشور بازدید می کنند، کشور انگلیس از لحاظ گردشگری یک کشور فوق العاده به حساب می آید زیرا دارای مناطق دیدنی و بکر می باشد که همین باعث شده است افراد زیادی از سرتاسر جهان به این کشور سفر کنند. هزینه های گردشگران برای دیدن مناطق زیبای انگلیس یک درآمد خوب برای این کشور به شمار می رود که در رشد اقتصاد انگلستان نیز تاثیر بسزایی دارد.

خدمات عمومی در انگلیس

امنیت در کشور انگلیس 

اگر شما قصد دارید به عنوان یک گردشگر و یا یک مهاجرت کننده به کشور انگلیس سفر کنید باید بگوییم که این کشور از هر نظر جز کشور های امن جهان محسوب می شود. در تمام کوچه و خیابان های انگلیس دوربین مدار بسته وجود دارد و اگر مشکلی برای کسی به وجود بیاید می تواند با شماره نهصد و نود و نه تماس بگیرد و از خدمات رایگان بهره مند بشود. 

این شماره در واقع شماره افراد یاری رسان و کمک رسان این کشور می باشد و دلیل اینکه در صورت بروز مشکل باید با این شماره تماس بگیرید، این است که در کشور انگلیس شما یک مهاجر و یا یک تفریح کننده به شمار می روید و در واقع جز مردم آن کشور نیستید، به همین دلیل باید مراقب اشیا قیمتی خود و همچنین کیف پول خود باشید.

البته میزان جرم در این کشور بسیار کم اعلام شده و جای نگرانی نیست اما احتیاط شرط عقل است. در این کشور بهداشت بسیار رعایت شده و برای کودکان نیز فضای بسیار امنی می باشد، همچنین امنیت اقتصادی بسیار زیادی در این کشور دیده می شود و شما می توانید با خیال راحت در این کشور سرمایه گذاری کنید. رتبه این کشور در امنیت اقتصادی سه می باشد و رتبه سه در جهان از لحاظ امنیت رتبه بسیار ارزشمندی به شمار می رود.

ازدواج یک فرد خارجی در انگلیس 

اگر شما از مهاجرینی هستید که قصد دارید با یک زن و یا مرد انگلیسی ازدواج کنید باید قوانین این کشور در رابطه با ازدواج افراد خارجی با فرد انگلیسی را بپذیرید و به آن ها عمل کنید. یکی از قوانین ازدواج شما با فرد انگلیسی این است که ثابت کنید در وضعیت مالی خوبی قرار دارید و نیاز مالی ندارید. مورد دیگری که باید برای ازدواج با یک فرد انگلیسی ثابت کنید این است که  شما نباید فرد دیگری رابطه ای داشته باشید و فقط باید با فرد انگلیسی رابطه داشته باشید.

برای ازدواج با یک فرد انگلیسی باید مشخص شود که آیا قبلا ازدواج کرده اید یا نه در صورتی که ازدواج کرده باشید پرونده طلاق یا فوت همسر شما مورد برسی ناظرین قرار گرفته و سپس با داشتن شرایط  لازم به شما اجازه ازدواج با یک فرد انگلیسی داده می شود. شاید برایتان سوال باشد که شرایط طلاق یک فرد انگلیسی چگونه است؟ که ما در این مطلب قصد داریم‌به این پرسش شما پاسخ دهیم.

اگر شما قصد داشته باشید از همسر خود که انگلیسی است طلاق بگیرید باید تمام قواعد دادرسی را انجام بدهید تا طلاقتان انجام شود. شرایط طلاق گرفتن در انگلیس تا حدود بسیار زیادی شبیه به شرایط طلاق در ایران می باشد که میبایستی دادخواست طلاق به طور دقیقی به دادگاه خانواده ارجاع شود. در انگلیس شرایط زندگی بسیار خوب اعلام شده است زیرا در سال های اخیر میزان طلاق در این کشور بسیار کم شده است و این نشان می دهد که وضعیت زندگی در این کشور خوب است و در حال بهتر شدن نیز است.

برای طلاق افراد انگیسی شما باید ثابت کنید که شرایط زندگی خوبی ندارید و فرد مناسب زندگی با شما نیست اما راهی که بهتر و سریعتر از همه راه ها عمل می کند این است که طلاق توافقی انجام دهید. اگر زن و شوهر هردو راضی به طلاق باشند و بتوانند به دادگاه ثابت کنند که دوست دارند از یکدیگر طلاق بگیرند دادگاه بدون هیچ دردسری با طلاق آن ها موافقت کرده و آن ها می توانند به راحتی از یکدیگر جدا بشوند. 

اما کشور انگلیس در یک مورد اجازه طلاق فوری به زن و شوهر را نمی دهد، این مورد وجود بچه در زندگی آن ها است. اگر زن و شوهری با وجود بچه قصد طلاق از یکدیگر را داشته باشند دادگاه این اجازه را به آن ها نخواهد داد و باید قبل از طلاق حضانت مالی فرزند و محل زندگی اورا مشخص کنند و درصورتی که این دو مورد مشخص شود فرد می تواند به صورت توافقی از همسرش جدا بشود.

خرید و اجاره خانه در انگلستان

اگر شما قصد زندگی و اقامت طولانی مدت در انگلستان را داشته باشید باید به شما بگوییم که خرید و اجاره خانه در لندن از قیمت جهانی بالاتر است و باید هزینه زیادی را برای اجاره و یا خرید خانه در این کشور در نظر بگیرید. هزینه خرید و یا اجاره خانه در غرب لندن بالاترین قیمت را دارد و اگر شما بخواهید در غرب لند خانه ای اجاره کنید باید ماهیانه حداقل هفتصد الی هشتصد پوند به صاحب خانه خود پرداخت کنید.

اما اگر بخواهید در غرب لندن خانه ای بخرید باید برای هر متر مربع چیزی حدود نه هزار پوند پرداخت کنید که بسیار رقم بالایی می باشد،  اما باید گفت که نه هزار پوند کمترین میزان قیمت هرمتر مربع در غرب لندن می باشد و گاهی قیمت هر متر به بیست هزار پوند می رسد که در واقع قیمت بسیار زیادی به حساب می آید. به دلیل قیمت بالای خانه در انگلیس، اکثر افراد از خرید خانه در این کشور منصرف می شوند و سعی می کنند که به جای خرید خانه آن را اجاره کنند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم انگلیس

اگر فردی مقیم انگلیس باشد می تواند از خدمات درمانی رایگان این کشور در بعضی از بیمارستان ها بهره مند شود. میزان خدمات کمک های اولیه انگلیس در جهان بسیار بالاست و معمولا در کمترین زمان به بیماران ارائه داده می شود. اگر خانواده ای مقیم انگلیس باشند یک پزشک خانوادگی در اختیار آن ها قرار می گیرد که با چکاپ بدن اعضای خانواده برای سلامتی آن ها تلاش می کند. ارائه خدمات بیمه در انگلستان رتبه چهارم را در جهان به خود اختصاص داده است و باید بگوییم که در انگلیس به سلامت کودکان اهمیت بسیار زیادی داده می شود و معمولا دیده می شود که اگر کودکی بیمار باشد و یا دندان های سالمی نداشته باشد خدمات  درمانی به صورت رایگان در اختیار او قرار می گیرد و کودک به صورت رایگان درمان می شود.

اگر فردی در انگلیس اقامت داشته باشد و جز شهروندان انگلیس شناخته شود می تواند از خدمات بیمه درمانی این کشور نیز استفاده کند که در بیشتر موارد دیده شده است خدمات بیمه به صورت کاملا رایگان در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. یکی از مزایایی که بیمه کشور انگلیس دارد این است که در این کشور از برترین و کاردان ترین پزشکان استفاده می شود و افرادی که در این کشور به طبابت می پردازند بسیار در کارشان مسلط هستند.

مواردی که در بالا بیان شد از جمله مواردی بود که برای زندگی در انگلیس باید از آن ها مطلع باشید، زندگی در انگلیس کار سختی نخواهد بود و اگر تخصص یا مهارتی داشته باشید‌می توانید در این کشور به شغل های بسیار مهمی مشغول شوید و کار خود را رونق دهید. ویزای انگلیس انواع بسیار مختلفی دارد که هرکدام مخصوص مهاجرین مختلف می باشند، مثلا فردی که می خواهد برای کار به کشور انگلیس سفر کند با فردی که می خواهد برای زندگی به این کشور برود ویزای یکسانی ندارند و باید دو ویزای متفاوت برای ورود به این کشور تهیه نمایند.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر