راهنمای جامع مسافرت به دبی

راهنمای جامع مسافرت به دبی

توسط : تیم خبری
2,592

ایرانیان شهر دبی امارات را یکی از مقصدهای گردشگری خود به حساب می آورند. اما تعداد بسیاری از مسافران دبی ، اذعان دارند که در این شهر ، تفریحات هم محدود است و هم بسیار گران.

بر کسی پوشیده نیست که هزینه تفریحات و کلا مخارج در دبی بسیار بالاست ، اما محدودیتی در آن نیست. مراکز تفریحی بسیاری در شهر دبی و حومه آن وجود دارد که می توانند بر جذابیت سفر شما بیافزایند. در لست سکند از مکان های تفریحی که می توانید به آن جا سر زده و از این شهر زیبا لذت ببرید ، نام برده خواهد شد. 

هرساله تعداد کثیری از مردم دنیا ، چه مردم معمولی و چه کسانی که دارای شهرت و مقامی هستند ، از این شهر زیبا و ساحلی دبی دیدن می کنند. وجود جاذبه های ایجاد شده دراین شهر ، علیرغم آن که قدمت و تمدن دیرینه ای ندارد ، می تواند به سادگی چندین روز با شکوه را برای شما رقم بزند.

اطلاعات ضروری برای سفر به امارات

 • - اختلاف ساعت  دبی با تهران حدود سی دقیقه است.
 • - درهم وجه رایج امارات محسوب می شود. ( دراین شهر می توان با دلار هم خرید کرد)
 • - زبان رسمی در کشور امارات عربی است اما عمدتا زبان انگلیسی را هم می دانند.

وضعیت آب و هوایی شهر دبی

پیش بینی  آب و هوا درشهر دبی بسیار ساده و شدنی است. زیرا معمولا درهیچ فصلی از سال باران نمی بارد.  بطور معمول فاصله بین ماه نوامبر تا ماه آوریل هوای گرم و مطلوبی در تمامی بیست و چهارساعت شاهد است. با شروع ماه می تا تقریبا شش ماه پس از آن ، گرمای شدیدی بر این شهر حکم فرماست. اما درکل میزان رطوبت هوا در تمامی دوره ها بسیار پایین است.

بهترین زمان برای رزرو هتل

درفاصله ماههای سپتامبر تا می  به دلیل ایام کریسمس ، عید نوروز و یا فصل گردشگری ، هزینه هتل های شهر دبی بسیار گران می باشد ، بخصوص برای هتل هایی که از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. اما در مقابل در فاصله ماههای ژوئن تا آگوست بدلیل گرمای شدید فصل کم گردشگر محسوب شده و قیمت هتل ها افت شدیدی پیدا می کند. 

شرحی از هزینه ها در شهر دبی

شرحی از هزینه ها در شهر دبی

هزینه‌ی هاستل

به جهت گرانی و لوکس بودن هتل ها در شهر دبی ، گزینه مناسب برای هاستل ( پانسیون ) یافت نمی شود اما در حالت کلی برای هر شب اقامت در اتاق های مشترک حدود هفتاد الی هشتاد درهم می بایست پرداخت گردد.

اما هزینه‌ های اقامت در هتل های دبی به جهت استانداردهای بین المللی رعایت شده درآن ها ، از جنبه هتل داری دارای کیفیتی بسیار عالی است. تقریبا همه هتل های دبی ، پاکیزه و مدرن است. بنابر این قیمت های این هتل ها بسیار بالا خواهد بود که دراین جا بر طبق تعداد ستاره ها شرح خواهیم داد.

پیشنهاد خدمات: رزرو هتل با کارمزد پایین

 • یک ستاره 148 تا 295 درهم 
 • دو ستاره 175 تا 410 درهم
 • سه ستاره 175 تا 961 درهم
 • چهار ستاره 189 تا 1644 درهم
 • پنج ستاره 310 تا 2891 درهم

متوسط قیمت مواد غذایی دبی

برای صرف غذا ، اگر تمایل دارید در رستورانهای هتل های دبی استفاده کنید طبیعی است که رنج قیمتی بالایی روبرو می شوید. اما صرف کمی زمان و جستجو در مناطق مختلف شهر می توانید قیمت های مناسب تری را بیابید. بخصوص که هر روز این مکان ها جهت توسعه گردشگری ، و رفاه گردشگران بین المللی رو به افزایش است.

شرح هزینه‌ها درحالت کلی:

صرف صبحانه: درحالت عادی تمامی هتل‌های شهردبی صبحانه سرو می کنند ، اما اگر شرایط برای شما اینگونه نبود هر وعده صبحانه را در هر قسمت از شهر باشید با رنج قیمت دوازده تا بیست و پنج درهم میل نمایید.

صرف ناهار:  اگر به دنبال غذایی با هزینه مناسب در دبی هستید می توانید به سراغ رستوران‌ه زنجیره‌ای Shawarma بروید که در تمامی شهر دبی شعباتی دارد و قیمت های آن نسبتا ارزان است. ضمنا در این شهر فست فودهای بسیاری نیز مستقر شده است که رنج قیمت صرف ناهار بین پانزده تا سی درهم است.
صرف شام: همانگونه که در بالا اشاره شد رستوران هایی با قیمت مناسب وجود دارد. درعین حال که اکثر رستوران های این شهر گران هستند. اما دراین میان رستوران های هندی نیز که ذائقه ایرانیان را نیز می شناسند و باب طبع ایرانیان غذا سرو می کنند نیز قیمتی مناسب داشته و گزینه مناسبی خواهند بود. درکل رنج قیمت بین بیست و پنج تا چهل درهم است.

پیشنهاد جذاب شورما (Shawarma)  

درحقیقت کمتر کسی است که بتواند از این رستوران زنجیره ای فست فودی چشم پوشی کند. به جهت آنکه این رستوران ها هم با قیمت مناسب ارائه می دهند و هم کیفیت و طعم و مزه دل پذیری دارند. برای استفاده از این ساندویچ ها بین پنج تا هشت درهم بایستی هزینه کرد.

درصورتی که تمایل دارید خودتان آشپزی نمایید ، می توانید با حدود یک صد و شصت الی دویست درهم مواد غذایی مورد نظرتان را تهیه کرده و آنرا طبخ نمایید. این محاسبات طبق تهیه مواد غذایی معمول و استاندارد یک نفر تهیه شده است که شامل مواردی مانند نان ، برنج ، شیر ، مرغ ، پنیر و کمی سبزیجات و میوه می باشد و اگر شخصی تمایل دارد مواد بیشتری استفاده نماید به طبع می بایست هزینه های بیشتری را نیز پرداخت نماید.

هزینه‌های حمل و نقل در دبی چگونه است؟

شهر دبی امکانات حمل و نقل عمومی بسیارخوبی دارد که شامل کشتی ، اتوبوس ، تاکسی و مترو می‌شود.

کشتی : هر زمان به دبی سفر کردید حتما از وسیله نقلیه کشتی یاAberaاستفاده نمایید. این کشتی های کوچک تقریبا بیست نفر را درخود جای می دهد.  هزینه سفر با این کشتی کوچک حدود دو درهم جهت یک نفراست. 
به تازگی مدل جدیدی از این کشتی ها روانه شده است که راحتی بیشتری را برای مسافران به همراه دارد و هزینه آن ها کمی بیشتر بوده و برای هر نفر چهار دهم تمام می شود. 

 اتوبوس : اتوبوس ها وسیله نقلیه ارزان و مطمئنی هستند در صورتی که جهت رسیدن به مقصد عجله ای نباشد. گستردگی این وسیله حمل و نقل درسرتاسر شهر بسیار بوده و هزینه کمی را در بر می گیرد. برای جابجایی از یک طوی شهر به سوی دیگر چیزی حدود چهار درهم می بایست بپردازید. در بخش جلوی اتوبوس خانم ها قرار می گیرند.

پیشنهاد خدمات: خرید بلیط دلاری ارزان

تاکسی : یکی از راحت ترین و مطلوب ترین راه های تردد در مسیرهای دور در شهر دبی تاکسی است. در این شهر حداقل هزینه کرایه تاکسی دوازده درهم می باشد و می بایست برای رفتن از طرف شهر به سوی دیگر بین هشتاد تا یکصد درهم هزینه کنید. بعنوان مثال برای سفر سه کیلومتری درون شهری حدود هشت تا دوازده درهم بایست پرداخت شود.

مترو : اکنون در شهر دبی دو خط قرمز و سبز مترو اجرایی شده و درحال جابجایی مسافران است. هر روزه مترو از ساعت پنج ونیم صبح تا ساعت بیست و سه حرکت دارد. لازم به ذکراست که در روزهای تعطیل  باستثنای جمعه ها که ظهر به بعد کار می کند ، آخر هفته ها ( پنج شنبه و شنبه ) کمی بیش از ساعت بیست و سه نیز فعالیت دارد. هزینه این جابجایی بر حسب میزان مسافت بین دو تا شش درهم می باشد.

مکان های تفریحی در شهر دبی :

مکان های تفریحی در شهر دبی

فواره دبی

در نزدیکی برج خلیفه و دبی مال فواره هایی رویایی ، زیبا و بسیار دیدنی وجود دارد که با همراهی حرکت آب ، رقص نور و موسیقی دل نوازی تصویری زیبا و خاطره انگیز را ایجاد نموده است که ارزش دیدن را دارد. دیدن این فواره ها بصورت کاملا رایگان بوده و از ساعت هجده به بعد ، در هر سی دقیقه اجرا می شود.

جهت تماشای این رقص فواره ها به اندازه کافی جای برای تماشا گران وجود دارد. در این نمایش جذاب ، فواره ها تا ارتفاعی حدود چهل و پنج متر بالا رفته و تصویری به یاد ماندنی را به جای می گذارند.

اگر تمام روزتان را به گردش در شهر گذارنده باشید ، اکنون نشستن و تماشا کردن فواره ها و شنیدن موسیقی دل نوازی که در فضا پخش می شود می تواند برایتان بسیار تاثیرگذار باشد.

برج خلیفه

بالای برج خلیفه ، رویت شهر دبی بسیار هیجان برانگیز است. شما می توانید بصورت آنلاین بلیط ورودیه آن را تهیه نمایید و برای تهیه بلیط زمانی را صرف ننمایید. بالا رفتن از این برج و رسیدن به طبقه صد و بیست و چهار ، حدود یک دقیقه طول می کشد.

از بالای برج ، شهر و طلوع و غروب خورشید با شکوه به نظر می آید. برج خلیفه بلندترین برج دنیا محسوب می شود که با طراحی انجام شده در روز نور را منعکس نموده و در شب چشم اندازی با شکوه و خیره کننده دارد.

اگر دوربین عکاسی همراه داشته باشید،  می توانید از بالاترین نقطه از سطح زمین ، از شهر تصویری زیبا خلق نمایید.

دبی مال، آکواریوم دبی و باغ وحش زیر آب دبی

 یکی از بزرگ ترین و معتبرترین مراکز خرید سرپوشیده دنیا دبی مال است که در آن به سادگی می توانید تنوع بسیاری از برند ها را مشاهده نمایید. این مرکز خرید با معماری و طراحی زیبایی ساخته شده است.

آکواریوم دوبی  نیز یکی از جاذبه های خاطره انگیز است که بعنوان یکی از بزرگ ترین مخزن های آبی در دنیا به حساب می آید.  این آکواریوم ظرفیتی حدودm3  51*20*11 دارد و با داشتن دریچه های مخصوص رویت ماهیان ، به عرض سی و دو متر و ارتفاع هشت متر از معروفترین آکواریوم های دنیا محسوب می شود. در این آکواریوم سی و سه هزار موجود زنده با تنوع هشتاد و پنج گونه جانوری و بالای چهارصد کوسه ، به نمایش در آمده اند.

طراحان این آکواریوم ، تونلی به زاویه ی 270 درجه را جهت ایجاد تجربه رویارویی از فاصله نزدیک با موجودات زیر آب را ایجاد نموده اند که برحسب زمان روز میزان روشنایی مخزن تغییر می یابد.

در باغ وحش زیر آبی، شما شاهد جنگلی انبوه، ساحل صخره ای و موجودات اقیانوسی خواهید بود. تجربه  همگی در باغ وحش زیر آب دوبی قابل رویت هستند. 

مرکز خرید امارات و اسکی

مرکز خرید امارات بسیار بزرگ می باشد. این مرکز دارای مجتمع سینمایی با نام سین استار ، فضای بزرگ بازی و بولینگ و فروشگاه های بسیاری است. به جهت اعتبار این مرکز خرید ،  برندهای نامداری همچون دبنهامز ، زارا ، منگو ،H & M و برشکا، آدیداس، نایک ، ورساچه و فراگامو وجود دارد.

پس از یک خرید هیجان انگیز از این مرکز و لذت بردن از جاذبه هایش ، می توانید به سمت مرکز اسکی بروید. این مرکز اسکی در دبی ، از معروفترین جاذبه های امارات به حساب می آید که مسافران درآن جا می توانند از امکاناتی چون اسکی ، اسنوبورد ، سورتمه و توپ های برفی بهره ببرند. درنهایت پس از یک روز سرشار از سرگرمی و شادی می توانید از رستوران های عالی اطراف این مراکز استفاده نموده و رفع گرسنگی کنید.

پارک آبی وایلد ویدی

درفصل گرما یکی از جاذبه هایی که می تواند باعث خنکای وجودتان شود ، پارک آبی وایلد ویدی است که در حوالی برج العرب ایجاد شده است. پرسنل خدماتی پارک بسیار خونگرم و صمیمی هستند و سرگرمی های لازم دراین پارک ایجاد شده است. وجه تمایز مهم این پارک با دیگر پارک های آبی این است که در سرتاسر پارک غریق نجات و نگاهبان های بسیاری مستقر شده اند تا در مواقع لزوم از بروز حوادث جلوگیری نمایند. هرچند ایمنی کامل دراین پارک رعایت شده و حتی استخرهای مواج نیز برای کودکان خطری به همراه ندارد.

پیشنهاد خدمات: پرداخت دلاری با پی پال

سقوط مرگ ، از هیجان انگیزترین بازی های پارک آبی وایلد ویدی می باشد که اشخاص با پرشی ناگهانی و نود درجه به پایین می افتند. این محل به یاد ماندنی ، برای تفریحی خانوادگی بسیار انتخاب مناسبی است.

پارک آبی آتلانتیس

پارک آبی اتلانتیس بزرگترین و معتبرترین پارک آبی خاورمیانه است و با حضور در آن لذتی فراموش نشدنی را تجربه خواهید کرد. وسعت این پارک حدود هفده هکتار بوده و برای هر سنی سرگرمی و تفریحی مناسب درنظر گرفته شده است. اگر به دنبال هیجان بالا و بازی های مهیج هستید و می خواهید آدرنالین در بدنتان منتشر شود ، می توانید از پرش در تالاب کوسه ها را تجربه کنید و یا در سواحل شخصی محسور شده با منظره های گرمسیری و سرسبز آرامش و زیبایی را تجربه کنید. استراحت دراین سواحل می تواند شما را برای شروعی دوباره آماده سازد. دراین پارک ، سرسره بازی ها و خاطرات کودکی این نوع بازی ها نیز به یاد ماندنی خواهد بود.

آکواریوم آتلانتیس

متصور شوید که درحال قدم زدن در خرابه های رمز آلود آتلانتیس هستید و بین شصت و پنج هزار گونه متفاوت از موجودات دریایی قرار گرفته اید که اطرافتان در حال حرکت می باشند.

در محفظه گم شده آتلانتیس هیجان ماجراجویی را می توانید تجربه کنید. در کنار روبرو شدن با کوسه ها و اسب های دریایی که در کنارتان درحال حرکت هستند ، می توانید با گذر از تونل های تمدن آتلانتیس در زیر آب ، تجربه ای جدید داشته باشید.

اکنون حدود بیست نمایشگاه از تنوع زندگی زیر آب در آکواریوم ایجاد شده است ، که شامل مخزن لمسی و تئاتر آبی نیز می شود. بازدید از این آکواریوم ، اطلاعات زیادی را درخصوص افسانه ی آتلانتیس به شما ارائه می دهد.

هتل آتلانتیس محل استقرار این آکواریوم است که جهت تهیه بلیط آکواریوم بصورت combo اقدام نمایید.

مدینه الجمیرا

برای گردش در سواحل خصوصی این شهر می بایست به مدینه الجمیرا سفر نمایید. در تفریح گاه مدینه الجمیرا ، تجربه سرگرمی و تفریحی زمان عرب قدیم را می توانید داشته باشید. در مدینه الحمیرا هتل های القصر و مینا السلام وجود دارد که از هتل های بزرگ امارات محسوب می شوند. از طرفی حدود سی خانه به شکل سنتی تابستان در دارالمصیاف ، هفت ویلا و حدود چهل رستوران و کافه در مدینه الجمیرا ایجاد شده است. 

در سالن های این شهر می توان کنفرانس و مهمانی برگزار کرد که شامل دو سالن باله بزرگ ، سالن آمفی تئاتر هزار نفره مرکز تفریحی با امکانات متفاوت می باشد. این فضاها تماما در سه کیلومتر از راه آبی و منظره های طبیعی و زیبا به یکدیگر وصل شده اند. 

مدینه الجمیرا دارای بازار سنتی بزرگی است و درکنار آن امکانات رفاهی مانند مراکز آبگرم و تناسب اندام ایجاد شده است که می تواند ترسیمی از شهر و سنت قدیم را به تصویر بکشد. این شهر حدود بیست و پنج دقیقه تا فرودگاه فاصله داشته و برای رفتن به شهرهای رسانه ، اینترنت ريا، پالم و مارینا دسترسی مناسب دارد . این فضای زیبا تصویر کوچکی از ونیز را به یاد شما خواهد آورد.

سوق البهار و خرید سوغاتی

یکی از بازارهای مدرن دبی سوق البهار است که با طراحی بسیار زیبایی همزمان با جاذبه های قدیمی و امکانات رفاهی عصر جدید روبرو خواهید شد. این بازار زیبا بر روی آب ساخته شده است و با فواره ها‌ی دائمی مناظری زیبا در دبی را ایجاد می کند.

رستوران‌های این منطقه معمولا هر نوع غذایی را باب طبع هر سلیقه ای سرو می نمایند . آشپزها دراین رستوران ها در پخت غذاهای بین‌المللی متبحر هستند. غذاهای بومی مانند هوموس ، فلافل ، ماهی ، چیپس و غذاهای گیاهی در این مکان ها یافت می‌شود. ادویه های ارائه شده دراین بازار نیز بسیار معروف هستند. از طرفی برای رفع خستگی و ایجاد آرامش پس از خرید می توانید در کافه های زیبای این بازار توقف نمایید.
بازار سوق البهار درحوالی بازار دبی قرار گرفته است. شاید بخواهید در یک روز هیجان انگیز خرید مدتی را دراین محل به استراحت بپردازید.

بازار طلا دیره

در محله دیره ، از پس کوچه های توی هم ، بازار بزرگ طلا وجود دارد. این بازار با قیمتی منطقی و کیفیتی بالا مورد توجه هر مسافری خواهد بود. البته دراین بازار نیز همانند دیگر معاملات چانه زنی بسیار مرسوم است. در عین حال توجه داشته باشید که کیفیت اجناسی که خرید می کنید مناسب بوده و جنس تقلبی را با قیمتی گزاف به شما ندهند.

چنانچه قصد خرید ندارید ، با قدم زدن در این بازار و رویت مغازه های پر زرق و برق و زیبا آرامش و لذتی وصف نشدنی را تجربه کنید. طلاهای ارائه شده در این بازار عمدتا با عیار هجده می باشد که طبق سلیقه مسافران غربی است. لازم به ذکر است که در صورت خرید نقدی  ( بدون استفاده از کارت اعتباری ) تخفیف خوبی را فروشندگان این بازار برایتان منظور خواهند کرد.

موزه‌ی دبی

اگر به روند تحول شهر زیبای دبی علاقه مند هستید می توانید از موزه‌ی دبی که نگاهی گذرا و اجمالی به شهر دبی دارد ، دیدن فرمایید. دراین موزه ، شهر دبی از زمان پیش از نفت خیز بودن و وارد شدن صنعت توریست  در پیش چشم بازدید کنندگان قرارخواهد گرفت. این روند و تحول برای هر بیننده ای جذاب خواهد بود. در موزه دبی تصویری از مساجد قدیم و سبک زندگی بادیه نشینان عشایر وجود دارد. 
در جلوی ساختمان موزه ، کشتی چوبی وجود دارد که با دیدن آن از فضای مدرن و پرهیاهوی امروزی خارج شده و به عمق روزهای دیرین سفر می کنید. دیدن این جاذبه خالی از لطف نیست.

گردش در بیابان های دبی

صنعت توریسم در امارات متحده عربی ، بخصوص دبی و حوالی آن ، آنچنان با قدرت ظهور یافته است که به سادگی از یک کویر خشک و بدون آب ، جاذبه‌ی توریستی را می سازد. در بیابان های دبی ، تورهای عصرگاهی با قبل از غروب خورشید شامل موارد همچون صحرانوردی با ماشین ، بالون هوای گرم  می باشد. پس از آن در مقرهای عشایری به رویت جشن های سنتی بادیه نشینان رفته و شاهد رسم و رسوماتی همچون خال کوبی حنا ، شتر سواری و رقص شکم باشید. البته کاملا توجه داشته باشید برای بیابان گردی می بایست حتما یک شخص باتجربه همراهتان باشد. زیرا به تنهایی ممکن است خطراتی را برایتان به همراه داشته باشد. ضمنا همراه داشتن لوازمی چون عینک آفتابی ، ظرف آب ، کرم ضد آفتاب و کلاه الزامی است.

گشت و گذار در بازار امارات

یکی از بزرگترین‌ و تماشایی ترین بازارهای دبی  ، بازار امارات است که گردش در آن و خرید از خرده فروش های آن جذاب و به یاد ماندنی است. در این بازار حدود چهارصد فروشگاه مدرن و شیک وجود دارد که برندهای معروفی را در این فروشگاه ها ارائه می دهند.

از طرفی سالن های بزرگ این بازار با امکاناتی همچون ، باشگاه بدنسازی و چشمه های آب گرم ، سینما و رستوران ، سالن آرایش و پیست اسکی ، سیاره جادویی و یک هتل مجلل ،  با شکوه تر به نظر می رسد. اگر کودک خردسالی به همراه داشته باشید می توانید از مرکز نگهداری کودک دراین بازار استفاده نمایید. تمامی این امکانات ، شما را یاری می کند تا با خاطری آسوده تا نیمه شب خرید کرده و درعین حال در رستوران ها و یا کافه های این بازار استراحت نموده باشید.

مرکز گلوبال ویلیج یا همان دهکده جهانی

دهکده جهانی فروشگاه و خرید را به فضای شادی تبدیل نموده است. در فضای جشنواره مانند کشور های مختلف جهان کالا ها و مواد مختلف خود را می فروشند. در این مرکز سرگرم کننده رویداد های خاص و جذابی برگزار می گردد .به نوعی تفریح در این مرکز مشابه سبک تفریح مردم محلی شهر دبی خواهد بود و حتما از زیبایی های آن لذت خواهید برد.

ورودیه این مرکز مبلغ اندکی می باشد که شما باید آن را پرداخت کنید. دهکده جهانی از ماه میلادی نوامبر تا ماه آوریل باز می باشد. در صورتی که در اواخر برگزاری هر رویدادی از این مرکز خرید کنید ، می توانید از تخفیفات زیادی بهره مند شوید. در ضمن چانه زدن و تخفیف گرفتن را در این مرکز هرگز فراموش نکنید.

روستای میراثی در شهر دبی

پروژه های میراثی شهر دبی در مکانی در shindagha و کنار دهانه نهر واقع شده است.

در این مکان خانه های باراستی بازسازی شده و ساخته شده به وسیله گل و برگ درخت خرما وجود دارد که می توانید تماشا کنید. این خانه های قدیمی زندگی گذشته در کشور امارات و دبی را نشان می دهد. هم چنین در این روستا انواع و اقسام صنایع دستی مانند سفال و بافندگی وجود دارد که برای فروش قرار گرفته اند.

رستوران ساین ادار sahn eddar

برای نوشیدن چای عصرانه و دسر های خوشمزه بهترین مکان در دبی می باشد. کارامل های خوشمزه و قهوه های بی نظیر آن باعث توقف بسیاری از گردشگران می گردد. در صورتی که زمان کافی دارید در این رستوران ساندویچ های خاصی نیز اماده می گردد که ارزش امتحان کردن را دارد. از ویژگی های ظاهری این مکان می توان به منظره زیبا ، محیط دل نشین ، موسیقی محلی زنده و... اشاره نمود.
حتی می توانید برای موقعیت های مخصوص خود که با کسی قرار دارید رستوران را در جریان قرار داده تا تدارک ویژه ای مانند شکلات و دسته گل  ببینند.

رستوران زنگو (Zengo)

این رستوران معروف دبی برای افراد گیاه خوار بسیار مناسب است چرا که سه مدل غذای خوشمزه گیاهی دارد که به تمام مسافران توصیه می گردد. با این حال انواع غذا های گوشتی نیز وجود دارد. رستوران زنگو کاملا حرفه ای و اصولی ترکیبی از غذاهای کشور های مختلف مانند مکزیک و فرانسه را سرو می نماید که دراین غذا ها از سبزی های ارگانیک و تازه و با کیفیت مزرعه و گوشت تازه گاو استفاده می نمایند. از طرفی شما می توانید جهت میل غذایتان از سه تراس رستوران استفاده کنید. خوردن یک نوشیدنی عالی در جایگاه اختصاصی نوشیدنی ها آن هم قبل از صرف شام  بسیار عالی خواهد بود. همچنین در این رستوران بخش سوشی و اتاق مجزایی جهت استعمال دخانیات منظور شده است که حتی اگر میلی به خوردن غذا نداشته باشید می توانید از مکان ها استفاده نمایید.

این رستوران به افراد گیاه خوار پیشنهاد می شود. امتحان کردن غذاهای این رستوران خالی از لطف نیست.

سیتی سنترcity center 

سیتی سنتر از بهترین و بزرگ ترین مراکز خرید در شهر دبی و حتی خاورمیانه به شمار می رود. در بنای حدود 350 هزار متر مربعی و با حدود سیصد فروشگاه از جمله هایپر مارکت کارفور و فروشگاه ایکیا و سیزده کافی شاپ و رستوران و یازده سالن سینمای ساین استار محلی مناسب برای خرید مسافران و توریستان خارجی فراهم آمده است.

مجموعه جزایر پالم یا نخل

این مجموعه جزیره ها به صورت مصنوعی در شهر دبی و در داخل آب ایجاد شد. جزایر پالم به وسیله شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ساخته شد تا میزان جاذبه توریستی دبی افزایش پیدا کند. تعداد زیادی مرکز مسکونی تفریحی و سرگرم کننده در این جزایر ایجاد شده تا از بالا به شکل درخت نخل دیده شود.

جزایر نخل یا پالم در خلیج فارس ساخته شده و حدود 500 کیلومتر به ساحل شهر دبی افزوده است.

تور جذاب اتوبوس دو طبقه

این اتوبوس های جذاب هر یک ساعت و نیم در شهر دبی تردد می کنند و در توقفگاه هایی که مشخص شده است پارک کوتاهی دارد. مسافران می توانند منظره های شهر را از بالای اتوبوس دو طبقه ملاحظه کنند. اتوبوس دو طبقه 44 صندلی در طبقه بالا و 28 صندلی در طبقه اول خود دارد. 

برج العرب

این برج که هتل نیز می باشد جزو زیبا ترین سازه های دبی محسوب می شود که ارتفاع 320 متری دارد. این برج در بستر دریا و جزیره مصنوعی واقع شده است که فاصله حدود 300 متری از ساحل دارد. تنها راه رسیدن به برج یک راه منحنی شکل است که از ساحل به سمت برج ساخته شده است.

هتل این برج تنها شامل حدود 200 سوئیت دوبلکس و لوکس می باشد که از متراژ حدود 150 متر تا 800 متر را دارد. اتاق های عادی در این هتل تعبیه نشده است و از گران ترین هتل های جهان محسوب می گردد.

محله بستکیه

این محله در تمام امارات معروف است و دلیل آن قدمت طولانی این محله است. بنا های قدیمی این شهر باستانی به وسیله مهاجران ایرانی از استان هرمزگان ساخته اند.

محله باستانی بستکیه در حاشیه دبی و خیابان فهیدی نشان دهنده زندگی قدیمی مردم امارات و دبی است. معماری سبک قدیمی ، کوچه های کم عرض و بادگیر نمونه هایی از سبک این محله است. مشابه یزد ایران که در گذشته با بادگیر های بلند خانه های خود را خنک می کردند در دبی نیز این مورد وجود دارد. به منظور حفظ و نگه داری این محله قدیمی حکومت دبی در نظر دارد تا مرمت و محکم سازی در این محله صورت دهد تا حالت توریستی خود را تا سال های سال حفظ نماید.

محل شبیه سازی پرواز

دردبی مکانی ایجاد شده است تا شما با روش شبیه سازی بتوانید به رویای خلبانی خود دست یابید و پرواز را تجربه کنید . دراین شبیه ساز شما می توانید با بوئینگ 737 و یا ایرباس A380 به پرواز درآیید. این دستگاه ها بسیار واقعی ساخته شده اند و توسط خلبانان به سادگی قابل آموزش دادن است.

محل شبیه سازی سقوط آزاد 

شاید هر کسی نتواند تجربه ی سقوط آزاد را به سادگی داشته باشد. این کار نیاز به صرف هزینه بسیار زیادی است. اما درمرکز ifly درشهر دبی می توانید تجربه معلق بودن در هوا و پرواز را با هزینه پایین تری داشته باشید این تجربه ناب و فراموش نشدنی که باعث آزاد شدن آدرنالین در بدن شما می شود در این مرکز امکان پذیراست.  با قرار گرفتن در تونل بادی با قدرتی معادل هشتصد اسب و سرعتی دویست k/s ، این تجربه زیبا و تکرارنشدنی را خواهید داشت.

نکته های مهم در مسافرت به دبی

نکته های مهم در مسافرت به دبی

1 – هنگام مسافرت به دبی ، برای تردد های داخل شهر از تاکسی های درون شهری که به تعداد در خیابان های سطح شهر حرکت می کنند استفاده نمایید. ورودیه آن ها پنج درهم است و باقی مبلغ آن به مسیر انتخابی شما بستگی دارد. اما بغیر از تاکسی ها می توانید از مترو نیز استفاده نمایید که هزینه کمتری دارد.

2 – درشهر دبی اگر خط تلفن خود را در وضعیت رومینگ قرار دهید به سادگی می توانید از گوشی همراه خود نیز برای مکالمات استفاده نمایید. اما این کار برایتان هزینه زیادی دارد.

اما بهتر است که سیم کارت مربوط به امارات را خریداری نموده و از این سیم کارت استفاده نمایید. در فرودگاه و مراکز خرید ، سیم کارت نمایندگی هایی مانند Etesakat را پیدا نموده و سیم کارت مورد نظرتان را دریافت کنید.

 3 – مبالغ هزینه درمان در دبی بالاست ، لذا هنگام سفر بیمه سفر خود را از آژانسی که با آن سفر می کنید درخواست کنید.

 4 – اگر قصد خرید از دبی را دارید بین ماههای ژانویه تا فوریه به جهت سال جدید میلادی ، بهترین زمان سفر به حساب می آید. ماه های اکتبر تا آوریل نیز زمان های مسافرت های تفریحی می باشد.

5 – نکته مهم آخر اینکه در زمان ورود یا خروج از فرودگاه دبی لازم است کنترل نمایید که ویزا همراه دارید و مهر مربوط به ورود و خروج در ویزایتان درج شده است تا در طی سفر دچار دردسر نشوید.

چه ممنوعیت هایی در دبی وجود دارد؟

1 – در زمان مسافرت به دبی به این نکته کاملا توجه داشته باشید که چه نوع داروهایی را همراه خود دارید . داروهایی چون قرص های مسکن و خواب آور درکشور دبی قانونی نیست و حمل آنها جرایم سنگینی دارد. حتی ممکن است منجر به زندانی شدن فرد بیانجامد . بخصوص که درفرودگاه دبی این موضوع در مورد ایرانیان بسیار سخت گیرانه تر خواهد بود.

 2 – درکشور امارات و شهر دبی ، مانند هر کشور مسلمان دیگری ، مصرف الکل و نوشیدنی های اعتیاد آور در مکان های عمومی ممنوعیت دارد.

3 – این نکته نیز قابل توجه است که به یاد داشته باشید به هیچ عنوان در مترو و وسایل نقبله عمومی از نوشیدنی و خوراکی استفاده ننمایید. این کار شما را با جرائم نقدی مواجه خواهد کرد.

4 – اگر در ماه مبارک رمضان قصد سفر به شهر دبی دارید فراموش نکنید که در اماکن عمومی  نخورید و نیاشامید. زیرا دراین ماه ممنوع است.

5-  با پوششی نامناسب و نا متعارف در سطح شهر نمی توان تردد نمود اینکار شامل جریمه می شود ، توجه داشته باشید بایستی به فرهنگ بومی احترام گذاشته شود.

6- استعمال و یا به همراه داشتن مواد مخدر در کشور امارات ممنوعیت دارد و به همراه داشتن کمترین میزان از مواد مخدر می تواند شما را به دردسرهایی بزرگتر بیاندازد.

7- هنگام ورود به مساجد و مکان های مذهبی ، حجاب برای خانم ها واجب و الزام است.

چه نکاتی را بایستی قبل از سفر به دبی مدنظر داشت؟

1 – درابتدای همین متن اشاره گردید که قبل از شروع مسافرت خود ، بلیط و صحت آن ، ویزا و تاییدیه رزرو هتل خویش را کنترل کنید.

2 – جهت دریافت ارز مسافرتی بایستی چندین روز پیش از زمان مسافرت به همراه پاسپورت ، بلیط و ویزایتان به بانک های سامان و یا ملت بروید.

3 – برحسب اینکه مسافرت شما جنبه کاری دارد و یا تفریحی است ، می توانید از قبل هتل خود را در منطقه ای مناسب سفرتان انتخاب کنید.

4 - به این نکته توجه کنید که فصل مسافرت در نوع پوششی که همراه خود می برید مهم است.

5 – اگر قصد دارید بصورت فردی سفر نمایید ، لازم است پیش ار سفرتان به قوانین رایج درکشور امارات آشنا باشید تا به مساله ای برخورد نکنید.

قوانین و مقررات سفر به دبی

یکی از نکاتی که هنگام سفر به کشوری دیگر می بایست مدنظر داشت این است که قبل از سفر قوانین آن کشور را مطالعه نموده تا حین سفر بدون هیچ گونه دغدغه ای در سلامت و امنیت کامل از سفر لذت ببریم.

درمورد مسافرت به دبی نیز این نکته وجود دارد و هنگامی که قصد خروج از مرز کشور را به قصد شهر دبی دارید نیاز است قوانین دبی را بدانید.

از طرفی نیاز است که مناسبت های این کشور را نیز در تقویم بررسی نمایید تا با روزهای خاص و یا شرایط پرفشار فصلی مواجه نشوید. ضمن آنکه دانستن برنامه سفر ، مدت زمان و مسیرهای سفر نیز می تواند شما را در داشتن سفری زیبا و خاطره انگیز یاری دهد.  

قبل از هر برنامه  سفری سوالاتی برای هر مسافری مطرح است مانند اینکه به کدامین کشور سفر کند ؟ شهری که قصد دارد به آن وارد شود و اقامت گزیند چگونه شهری است ؟ کدام محله و خیابان درآن شهر جهت اقامت مناسب است ؟ آیا تور مسافرتی مناسب و مطمئن برای آن شهر وجود دارد؟ چه مقرراتی را بایستی برای اقامت در آن شهر رعایت نماید؟ حمل و نقل فرودگاهی و یا مقررات حمل و نقل درون شهری چگونه است ؟ و بسیاری سوالات دیگر که لازم است این اطلاعات را حتی قبل از تهیه بلیط و رفتن به فرودگاه کسب نموده و با خاطری آسوده سفرتان را آغاز نمایید.

مدرن ترین شهر آسیایی

شهردبی، به جهت جذابیت ها و مدرن بودنش شهری جهانی است، این بدان معنی است که در منطقه خاورمیانه و دراقتصاد منطقه نقش مهمی را دارد. این شهر زیبا و ثروتمند خلیج فارس یکی از مشهورترین و معروف ترین شهرهای کشور امارات محسوب می گردد. صنعت گردشگری اکنون در این شهر بیشترین درآمد را داراست.

مساحت شهر دبی چهارهزار و یکصد و چهارده کیلومتر مربع است و طبق آمارگیری درسال 2018 ، جمعیتی بالغ بر سه میلیون و یکصد و سی و هفت هزار نفر دارد. که البته از این جمعیت درصد بالایی را مهاجرین به خود اختصاص داده اند که از فرهنگ ها و قومیت و ملیت های متفاوتی دراین شهر گرد هم آمده اند.

برای سفر به این شهر استفاده از پرواز، بهترین گزینه می باشد.  از دیگر جاذبه های معروف دبی جزیره پالم ، کریک دبی، بازدید از خانه شیخ سعید، بازدید از پارک خور یا شهر کودک دبی، سافاری بیابانی در دبی، ، مارینا دبی، باشگاه گلف امارات می باشد. بازدید از تمامی این جاهای دیدنی روزها و خاطراتی به یاد ماندنی و دوست داشتنی را برایتان خلق می کند.

ویزا دبی

همه چیز درباره ویزا دبی

هر روزه شمار زیادی از ایرانیان برای هدف هایی چون تجارت ، تفریح و کار به این شهر کشور امارات سفر می نمایند. در همین راستا دریافت ویزا امری ضروری و حائز اهمیت است.

شهر دبی به واسطه صرف هزینه های انجام شده،  به یکی از مهم ترین و جذاب ترین مکان های جهان برای گردشگری تبدیل شده است. مراکز خرید با شکوه و اماکن تفریحی جذاب آن باعث شده تا هر روز تعداد بیشتری گردشگر و توریست به این شهر سفر کنند. تور های گردشگری دبی جزو پرفروش ترین تور های ایران و حتی سایر کشور ها به شمار می رود.

اولین موضوع برای بررسی در سفر به دبی ویزای آن است. در این کشور ویزا برخلاف کلیه کشورها که روادید از مسیر سفارت خانه ها انجام می گیرد ، توسط اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور صادر می گردد. پیرو همین موضوع شهروندان کشورهای عضو شورا همکاری خلیج فارس از جمله عربستان ، کویت ، قطر ، بحرین و عمان و بعضی از کشورهای اروپا از شرایط خاصی برخوردار شده اند. به این صورت که در لحظه ورود به امارات به مدت  نود روز ویزا  خواهند داشت.

پیشنهاد خدمات: پرداخت وقت کشور ها

ویزا های دبی انواع مختلفی دارد،  مثل ویزای توریستی ، ویزای کار و ویزای تجارت.

چه مدارکی برای دریافت ویزای دبی مورد نیاز است؟

 • اسکن رنگی صفحات گذرنامه ( گذرنامه باید شش ماه حداقل اعتبار داشته باشد.(
 • یک قطعه عکس پیش زمینه سفید رنگ
 • اگر هتلی در دبی رزرو نکرده باشید یک فقره چک نیز برای ضمانت دریافت می گردد.
 • تعهد نامه نیز از دیگر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا می باشد.
 •  چند روز بعد از اقدام به گرفتن ویزا ، ویزا صادر می گردد؟ 
 • ویزا به دو صورت عادی و فوری داده می شود که ویزای عادی ۷ روز و ویزای فوری ۳ روز زمان نیاز دارد.

انواع مختلف ویزا برای دبی

مدت زمان سفر و هدف آن نوع ویزای مورد نیاز را مشخص می نماید که مهم ترین انواع ویزا به ویزای توریستی ، ترانزیتی ، و کار و تجارت تقسیم می شود. تمامی ویزا های ذکر شده قابلیت یک بار ورود یا چند بار ورود را خواهند داشت.

ویزای توریستی: ویزای توریستی شهر دبی خود بر اساس مدت زمان حضور انواع مختلفی دارد. چهارده روزه - یک ماهه - سه ماه. ویزای توریستی به وسیله اداره مهاجرت و کار قابل تمدید می باشد.

ویزای ترانزیت: این نوع از ویزا تنها به مدت چهارده روز داده می شود و به هیچ عنوان قابل تمدید نمی باشد.

ویزای تجارت و کار: به صورت معمول به وسیله شرکت یا ارگانی که شخص را استخدام نموده است ویزا اخذ می گردد. مدت زمان این ویزا سه ساله می باشد.

نحوه دریافت ویزا شهر دبی

برای دریافت ویزای دبی میبایست فرد ، شرکت و یا ارگانی در دبی ضمانت شما و ویزای شما را عهده دار باشند و در زمان تعیین شده فرد را از کشور خارج کنند. به چنین فردی که مسئولیت فرد ویزا گیرنده را به عهده می گیرد کفیل گفته می شود.

به وسیله کفیل می شود به دو حالت برای مسافر درخواست ویزا نمود. حالت اول این گونه است که از نزدیکان و بستگان مسافر باشد. در این رابطه کفیل موظف است  از طریق سفارت فرم نسبیت پرنماید. در حالت دوم کفیل باید رابطه کاری با متقاضی ویزا داشته باشد.

در ارتباط با ویزاهای توریستی می توان گفت که این نوع ویزا بیشتر توسط آژانس های مسافرتی و خطوط هوایی درخواست میگردد. دریافت ضمانت به وسیله آژانس های مسافرتی نیز دلیل همین موضوع ذکر شده  می باشد.

نکات مهم  درخصوص اخذ ویزا

در این کشور به دلیل این که سفارت در صدور ویزا دخالتی ندارد ، پس مصاحبه حضوری برای متقاضی وجود ندارد. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی چهارده روز می باشد و مسافر موظف است در مدت زمان قانونی به کشور خود باز گردد. در غیر این صورت جریمه خواهد شد.

ویزای دوبی به دو حالت فوری و معمولی داده می شود که در حالت عادی ۷ روز و در حالت فوری ۳ روز زمان می برد تا ویزا صادر گردد. افرادی که ویزای آن ها به دلیل صادر شدن ویزای همراهانشان اعطا شده است حق ورود به دبی بدون همراهان را ندارند. جریمه سنگین و زندان برای متخلف در نظر گرفته خواهد شد.

به هیچ عنوان دارو های خواب آور ، آرام بخش و کدئین دار و انواع مواد مخدر همراه مسافر نباید باشد و به محض مشاهده جریمه  خواهد داشت. کسی که ویزای دبی را اخذ می نماید فقط می تواند از طریق فرودگاه همان شهر وارد امارات شود و در صورتی که بخواهد به عنوان مثال فرودگاه ابوظبی یا شارجه وارد کشور امارات شود باید ویزای همان شهر را داشته باشد.

جمع بندی:

مطابق آمار بدست آمده ، شاخص جهانی امنیت در این کشور (امارات متحده عربی)  در رده شصت و یک در دنیا می باشد. اجرای دقیق قوانین امنیتی در دبی باعث شده است که این شهر از درجه امنیتی بسیار بالایی بهره گیرد و ارتکاب به جرم و تخلفی ، باعث اخراج آن فرد از کشور امارات خواهد بود.

حالا که تمامی قوانین سفر به دبی را مطالعه نمودید ، پاسپورت و مدارک هایتان را برداشته ،  وسایل و چمدان سفر را ببندید و  برای سفری پر از هیجان و خاطره انگیز مهیا شوید.

برچسـب هـا : مهاجرتی ، مسافرتی
لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر