کسب درآمد و خرید عکس از سایت 123RF

کسب درآمد و خرید عکس از سایت 123RF

توسط : تیم محتوا
2,027

امروزه می توان در فضای مجازی سایت های بسیاری را در حوزه ی فروش عکس یافت . هر یک از این سایت ها مخاطبان و بازار فروش خود را دارند . تعدادی از آن ها به صورت کاملا تخصصی و متمرکز بر روی فروش عکس کار می کنند که می توان از آن جمله سایت های Adobe Stock یا Shutterstock را نام برد .تعدادی از سایت های نیز قسمتی از فروشگاه خود را برای فروش عکس گذاشته اند سایت هایی مانند Creative Market و Envato از این دست هستند . در میان سایت های فروش عکس یکی از معتبر ترین و شناخته شده ترین سایت ها را می توان سایت RF123 به آدرس https://www.123rf.com/ نامید.

فروش عکس های با کیفیت یا تصاویر استوک ، از جمله صنعت های پولساز در دنیا به شمار می آید و سایت های بزرگی همچون 123RF و  Shutterstock از جمله سایت های بزرگی هستند که در این خصوص بسیار قدرتمند حرکت می کنند.

کسب درآمد و خرید عکس از سایت 123RF

در این سایت ها ، عکس ها و طرح های گرافیکی بسیاری توسط عکاس ها و گرافیست ها عرضه شده و به فروش می رسد و کاربران مطابق با نیاز خود از تصاویر ارائه شده خرید می کنند. در ایران متاسفانه قانون حق کپی رایت وجود ندارد و کاربران ایرانی می توانند در ایران بدون حق کپی رایت ، تصاویر خود را کپی نمایند اما در تمامی دنیا این امکان وجود نداشته و هیچ کس بدون اجازه نمی تواند از عکس ها استفاده نماید.

پیشنهاد مطالعهمعرفی سایت italki آموزش زبان و کسب درآمد ارزی

به همین دلیل است که سایت هایی تحت فعالیت استوک فوتو ایجاد شده است تا افراد بتوانند به شکل قانونی و با مجوز تصاویری را که مدنظر دارند خریداری کنند.

کسب درآمد و خرید عکس از سایت 123RF

دومین سایت برتر جهانی در خرید عکس 

لازم به ذکر است که سایت 123RF پس از سایت شاتر استوک ، دومین سایت معتبر در دنیا می باشد که در خصوص فروش عکس فعالیت می نماید . رتبه ی الکسای این سایت هفتصد در جهان بوده و حدود شصت و پنج میلیون عکس در سایت 123RF جهت فروش عرضه می شود .

در این سایت می توان عکس ها را به شکل اعتباری خرید نمود روش کار چنین است که ابتدا کاربران می بایست به میزانی دلخواه ، اعتبار خرید نمایند . سپس زمانی که عکس را دانلود می کنند مطابق با اندازه و سایز عکس از اعتبار کاربر کسر خواهد شد. دقت داشته باشید این هزینه به میزان سایز و پیکسل عکس مرتبط می باشد.

خوب است بدانید که در سایت 123RF تعداد شصت و پنج میلیون عکس وجود دارد و هزینه های اعتباری این سایت در مقایسه با سایت شاتر استوک بسیار پایین تر می باشد و می توان در این سایت با خیالی آسوده هر عکسی را که مد نظر دارید بیابید و خرید نمایید .

کسب درآمد و خرید عکس از سایت 123RF

این سایت معتبر در ابتدای سال دو هزار و پنج میلادی شروع به فعالیت نموده است و توانسته است در کوتاه ترین زمان ممکن و طی چندین سال دارای اعتبار و محبوبیت بسیاری در میان کاربران شود . در سایت 123RF می توانید قسمت های متفاوتی را مشاهده نمایید این بخش ها در صفحه ابتدایی سایت قابل رویت است که شامل موارد ذیل می باشد :

۱- عکس ها Photos : در این قسمت می توانید از انواع تصاویر ، عکس های مورد نظر خود را خرید نمایید کافیست این گزینه را انتخاب نموده و عکس هایی که مطابق با موضوعی که دارند را در دسته بندی های متفاوتی مشاهده نمایید این موضوع باعث می شود که انتخاب برای کاربران بسیار ساده تر باشد . این عکس ها به روش های متفاوتی قابل خرید هستند . به صورت بسته ای ، خرید به شکل تکی و یا خرید مطابق با حق عضویتی که کاربر دارد.
 ۲- موسیقی Audio : این قسمت جهت فروش موسیقی هایی است که در خصوص فیلم و ویدئو فروخته می شود و دارای تنوع زیادی است.
۳- وکتورها   Vectors: تصویرهای وکتوری را در این بخش می فروشند . تصاویری که در بخش فوتو ارائه می شود پیکسلی بوده اما در این قسمت تصویرها قابل دست کاری و ادیت است .
۴- فوتیج ها Footage : این قسمت مخصوص فروش ویدیو‌های فوتیج  که در حالت های  4k یا HD هستند ، انجام می شود که دارای حجم های متفاوتی می باشند .

پیشنهاد مطالعهمعرفی سایت TradingView

آموزش خرید عکس از سایت 123RF 

اگر می توانید عکس های حرفه ای بگیرید می توانید در سایت 123RF در آمد ارزی را کسب نمایید. این سایت ضوابطی را برای این کار تعیین کرده است . در ابتدا از عکاسان خواسته می شود که از میان عکس های خود ، آنهایی که مطابق با استاندارد ها و اصول سایت است را در سایت 123RF آپلود نماید . سپس سایت قیمت آن ها را تعیین می نماید . 

هر یک از عکس ها که فروش می رود ، سایت بابت کمیسیون بیست و پنج درصد آن را در مرحله ی اول فروش  برداشت می کند. در صورتی که مراحل بعدی فروش برود تنها ده درصد را به عنوان حق کمیسیون سایت برداشت می نماید . در صورتی که درآمدی بالای پنجاه دلار داشته باشید می توانید تقاضای دریافت وجه و تسویه حساب را داشته باشید.

پیشنهاد مطالعهخرید از سایت GearBest

اگر برای نقد کردن درآمد ارزی خود دچار مساله هستید می توانی از خدمات 20پیمنت برای این کار استفاده نمایید. همچنین در صورتی که از خریداران این سایت می باشید و می خواهید تصویری را از سایت 123RF خرید نمایید این امکان وجود دارد که از پرداخت های ارزی 20پیمنت بهره بگیرید . کارشناسان این مجموعه می توانند در این خصوص شما را یاری نمایند.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد