هزینه آزمون تافل

هزینه آزمون تافل

توسط : تیم محتوا
1,573

هزینه آزمون تافل برای سال 2020 مشخص شده است . برای کسانی که می خواهند در این آزمون شرکت نمایند، به اطلاع می رساند که این هزینه مطابق با قوانین سازمان برگزارکننده تافل، همانند دوره های قبل تعیین می گردد. لازم به ذکر است که ثبت نام در آزمون تافل 2020 ، تماما به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطبان می بایست برای زمان آزمون ، انتخاب محل آزمون و پرداخت خود به صورت آنلاین عمل نمایند.

هزینه ثبت نام در آزمون تافل، در مقایسه با آزمون سال گذشته دارای تغییراتی است. برای متقاضیان ایرانی، هزینه ی آزمون Toefl را می توان به دو روش انجام داد.

همان گونه که پیش تر اشاره شده است مسئول برگزاری آزمون Toefl در ایران سازمان سنجش می باشد و به جهت آن که این هزینه ها می بایست بر حسب دلار آمریکا واریز گردد، متقاضیان می توانند برای ثبت نام و هزینه آزمون تافل 2020 به سامانه ی سازمان سنجش مراجعه کرده و یا از روش سامانه ای که جهت ثبت نام در آزمون تافل ایجاد شده است ثبت نام خود را در آدرس www.ets.org انجام دهند.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای جامع آزمون تافل

هزینه آزمون تافل

نحوه پرداخت هزینه آزمون تافل

برای بسیاری از متقاضیان شرکت در آزمون تافل، شرایط پرداخت هزینه ی آزمون از طریق حساب های ارزی و یا سازمان سنجش روشن نیست. به شرکت کنندگان در این آزمون توصیه می شود برای انجام مراحل ثبت نام و پرداخت هزینه با 20پیمنت تماس گرفته و از کارشناسان این مجموعه راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

همچنین پرداخت هزینه از طریق پرداخت آنلاین پی پال و یا کارت های اعتباری ارزی مسترکارت و ویزاکارت امکان پذیر است که در صورتی که دسترسی به این نوع از حساب ها ندارید می توانید در 20پیمنت پرداخت هزینه آزمون Toefl را انجام دهید.

لازم به ذکر است که این ثبت نام به صورت آنلاین انجام شده و اعلام نتیجه ی آزمون تافل 2020 نیز از روشهای ایمیل ، آنلاین و یا تلفنی امکان پذیراست. داوطلبانی که قصد دارند ثبت نام خود را به صورت ایمیل انجا دهند، لازم است تا فرم تکمیلی خود و مدارک مربوط به پرداخت هزینه ی ثبت نام در آزمون تافل 2020 را چهل روز پیش از روز آزمون خود بفرستند. مطابق با سیاست گذاری های ETS هزینه آزمون تافل 2020 در ایران در مقایسه با کشورها دیگر تفاوت دارد.

هزینه آزمون تافل

مطابق با قوانین ETS ، برای متقاضیان تنها راه پرداخت هزینه ی آزمون، روش اینترنتی است و چک پول، پول نقد و دیگر روش ها مورد پذیرش نمی باشد. نکته ای که مطرح است این است که پس از پرداخت، ثبت نام متقاضی تکمیل خواهد شد و تاییدیه دریافت خواهد کرد. به همین منظور در پرداخت هزینه آزمون Toefl نهایت دقت را داشته و کامل انجام دهید. در صورتی که واریزی کامل نباشد ، فرم ثبت نام متقاضی بازگردانده می شود.

برای شرکت کنندگانی که خود دارای کارت های اعتباری مانند مسترکارت و یا ویزاکارت هستند این امکان وجود دارد که مستقیما هزینه آزمون تافل 2020 خود را پرداخت کنند. اما در صورتی که فاقد چنین حساب و کارتی هستید می توانید از طریق 20پیمنت پرداخت ارزی خود را برای ثبت نام آزمون تافل انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه: منابع آزمون تافل Toefl

هزینه آزمون تافل 2020

برای بسیاری از کسانی که متقاضی شرکت در آزمون Toefl هستند، همواره سوال بوده است که هزینه آزمون تافل چقدر شده است ؟ پیش از این نیز بدان اشاره کردیم که هزینه آزمون مطابق با کشور و شهری که در آن آزمون برگزار می شود،  این هزینه متفاوت است و تنها زمانی می توان از مبلغ دقیق آن مطلع شد که ثبت نام انجام شده باشد و مرکز آزمون نیز مشخص شود.

یکی از نکاتی که خوب است از آن مطلع شوید این است که برای پرداخت هزینه های آزمون های بین المللی مانند تافل ، آیلتس و GRE از سوی دولت ، پرداخت ارز دولتی صورت نمی گیرد و داوطلبان می بایست از ارز آزاد استفاده نمایند. به همین جهت ، هزینه آزمون تافل 2020 نیز با تغییرات و نوسانات ارزی دستخوش تغییر خواهد شود و تغییرات آن می تواند در زیاد و یا کم شدن این مبلغ تا روز آزمون موثر باشد.

هزینه آزمون تافل

قوانین هزینه آزمون تافل 2020

در این جا به بررسی قواعد و قوانینی که برای ثبت نام و شرکت در آزمون Toefl وجود دارد می پردازیم :

1- در صورتی که متقاضی برای آزمون خود، روز مشخصی را ثبت کرده باشد اما در آن روز ظرفیت ها تکمیل شده باشد و سامانه اجازه تطبیق ثبت نام را ندهد ، سیستم به صورت خودکار ، زمان آزمون را برای زمان دیگری برای متقاضی ثبت خواهد کرد. تنها در صورتی این روند انجام نمی شود که متقاضی عدم موافقت خود را هنگام ثبت نام ، با این وضعیت اعلام کرده باشد. در این شرایط هزینه آزمون تافل متقاضی به حساب او بازگردانده می شود.

پیشنهاد مطالعه: چگونه در آزمون تافل TOEFL iBT ثبت نام کنیم؟

2- متقاضیان می بایست حداقل یک هفته قبل از آزمون ثبت نام خود را کامل کرده باشند، در صورتی که متقاضی جهت ثبت نام آزمون تافل 2020 خود دیر اقدام کرده باشد، این امکان وجود دارد که مبلغی را به عنوان جریمه ، پرداخت نماید تا بتواند در آزمون در تاریخ مشخص شده شرکت نماید. برای ثبت نام های آنلاین ، حداکثر زمان و موعدی که به داوطلبان داده می شود سه الی چهار روز پیش از آزمون تافل است.

3- به تمامی داوطلبان پیشنهاد می شود که در زمان ثبت نام و قبل از پرداخت ثبت نام ، به خوبی قوانین سامانه را مطالعه نمایند. به دلیل آن که در برخی از اوقات برای پرداخت هزینه آزمون تافل محدودیت هایی برای بعضی از موسسات برگزارکننده ی آزمون تافل وجود دارد. همچنین مطالعه ی این قوانین می تواند متقاضیان را در دستیابی به پاسخ بسیاری از سوالات احتمالی آنان یاری کند.

هزینه آزمون تافل

حرف آخر

لازم است که به آن اشاره کنیم که هزینه آزمون تافل در سال 2020، با توجه به نوسانات ارزی از پیش روشن نیست و تنها می توان در زمان ثبت نام و تعیین محل آزمون از آن مطلع شد. در صورتی که برای پرداخت ارزی دچار مساله هستید و یا برای ثبت نام ابهامی دارید با 20پیمنت تماس بگیرید و از کارشناسان مجرب این مجموعه یاری دریافت نمایید و یا به صفحه ثبت نام تافل به نشانی https://www.20payment.com/toefl مراجعه کنید.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر