کشور های ارزان برای تحصیل در خارج از کشور

کشور های ارزان برای تحصیل در خارج از کشور

توسط : تیم محتوا
1,316

برای بسیاری از ایرانیان، ادامه تحصیل در کشورهای دیگر، روشی برای مهاجرت و اقامت دائم می باشد. این روشی مناسب است که می توان در زمان کمتری مهر سفارت را دریافت کرده و پس از اتمام ویزای تحصیل، برای شاغل شدن و اقامت در همان کشور اقدام نمود. اما با توجه به شرایط و ارزش پولی کشور ایران، برای برخی از ایرانیان، موضوع مالی، گزینه ای بسیار مهم و تاثیرگذار است. در این جا کشورهای ارزان برای تحصیل در خارج از کشور را آورده ایم . 

بدین ترتیب کسانی که برای انتخاب تحصیل در یک کشور، نیاز دارند که ابتدا هزینه های آن را بررسی کنند، اطلاعات موثری خواهد بود. 

کشورهایی مانند آلمان، نروژ، تایوان، فرانسه، چین و لهستان، از جمله کشورهایی هستند که می توان آن ها را برای تحصیل ارزان انتخاب نمود. از سویی دیگر کشورهایی مانند سوئد، سوئیس، یونان، دانمارک، برزیل، فنلاند، آرژانتین و اتریش نیز می توانند گزینه ای مناسب باشند. 

کشور های ارزان برای تحصیل در خارج از کشور

الف – آلمان ، گزینه ای مناسب برای تحصیل ارزان 

کشور آلمان، یکی از کشورهایی است که برای دانشجویان بین المللی، شرایط تحصیلات رایگان را ایجاد کرده است. لازم به ذکر است که بخش زیادی از تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی بوده و برای ثبت نام در دانشگاه های دولتی این کشور، لازم است که رشته ای را که مدنظر دارید، بیابید و مدارک خود را برای این دانشگاه ارسال کنید.

اما آن چه که باید مدنظر داشته باشید، این است که هزینه های زندگی را خود برعهده دارید که چندان هم کم نیست. این هزینه ها بابت خورد و خوراک، پوشاک، فعالیت های متفرقه و سرگرمی، تلفن و اینترنت و نهایتا حمل و نقل تقریبا پانصد دلار خواهد بود. 

در صورتی که برای پرداخت این هزینه ها مساله دارید،می توانید در پایگاه اینترنتی DAAD برای بورسیه اقدام نمایید. اگر دارای رزومه تحصیلی و پژوهشی خوبی باشید، بورسیه خوبی دریافت خواهید کرد. در کنار این موضوع می توانید از مزیت کار دانشجویی استفاده کنید. برای دانشجویان بین المللی، مدت زمان معینی برای کار دانشجویی در هفته منظور شده است که می تواند کمک مالی خوبی برای دانشجویان باشد.

پیشنهاد مطالعهآزمون آنلاین PMP

ب – تحصیلی ارزان در کشور نروژ

یکی دیگر از کشورهایی که می توان تحصیل رایگان را در آن تجربه نمود، نروژ است. اما دو مساله پیش روی دانشجویان ایرانی است. نخست آن که هزینه های زندگی بالا بوده و از طرفی اغلب رشته هایی که در این کشور تدریس می شوند، به زبان انگلیسی نمی باشد. 

برای دانشجویان بین المللی، هزینه زندگی ساده دانشجویی حدود هشتصد دلار ماهانه خواهد بود که در صورتی که بتوانید کار پاره وقت داشته و یا بورسیه دریافت کنید می توانید قسمت زیادی از این هزینه ها را تامین نمایید. از سویی دیگر لازم است که زبان نروژی را در شش ماهه اول تحصیل بیاموزید تا بتوانید از پس دروس دانشگاهی برآیید.

لازم به ذکر است که تمامی کشورهای اسکاندیناوری که شامل سوئد، فنلاند و دانمارک نیز همانند نروژ عمل کرده و شرایط تحصیل در این کشورها نیز مساعد و مناسب می باشد. 

کشور های ارزان برای تحصیل در خارج از کشور

ج – تایوان کشوری ارزان برای تحصیل

برای بسیاری از افراد، چشم بستن روی دانشگاه های اروپایی و به سراغ دانشگاه های شرقی رفتن، سخت است. اما باید بدانید که می توانید با هزینه ای حدود سه هزار دلار در دانشگاه های معتبر تایوان ثبت نام کرده و با دو هزار دلار خواهید توانست یک سال هزینه خود را تامین نمایید. 

این محاسبات نشان می دهد که هزینه تحصیل در تایوان، تقریبا نیمی از هزینه ای است که در کشوری مانند سوئد خواهید داشت. از سویی دیگر می توان به رنکینگ بسیار عالی این دانشگاه ها در دنیا نیز توجه نمود. اکنون حدود یکصد و بیت رشته تحصیلی در حدود چهل دانشگاه در تایوان به زبان انگلیسی بوده و دانشجویان بین المللی می توانند با کمترین هزینه در شرایط مساعدی زندگی و تحصیل نمایند.

پیشنهاد مطالعهصفر تا صد تحصیل در ژاپن

د - فرانسه، تجربه تحصیل و زندگی ارزان

شاید جالب باشد که بدانید، هزینه تحصیل در فرانسه بسیار پایین است. این هزینه ها به گونه ای تنظیم شده است که می توان آن ها را در مقایسه با دیگر کشورها، کاملا رایگان نامید. ضمن آن که دانشجویان بین المللی می توانند برای تامین هزینه های خود، نیمی از زمان خود را به کار دانشجویی بپردازند و این زمان برای تامین هزینه ها بسیار مناسب است. 

همچنین دانشگاه ها عمدتا برای فعالیت های آزاد و سرگرمی مانند سینما و موزه، به خوبی از دانشجویان پشتیبانی می کنند. بدین ترتیب، فرانسه می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای تحصیل بوده و شانس زندگی در کشوری زیبا و پیشرفته را برای دانشجویان ایجاد نماید.

کشور های ارزان برای تحصیل در خارج از کشور

ه - تحصیل ارزان در چین

شاید برخی از ایرانیان، کشور چین را به دلیل شرایط فرهنگی و سیاسی که دارد، انتخاب ننماید. اما سیاست این کشور به این سمت و سو است که استعدادهای برتر و افراد نخبه را طی برنامه هایی عالی به سمت کشور خود کشیده و با پرداخت بورسیه و کمک هزینه های مناسب، آن ها را جذب نماید. 

در صورتی که بتوانید همزمان با تحصیل در این کشور، به تجارت بپردازید، خواهید توانست یک فعالیت تجاری به ایران داشته و درآمد خوبی را ایجاد نمایید. تا در کنار ادامه تحصیل، کسب و کاری را نیز برای خود فراهم کرده باشید. در این کشور تدریس به زبان انگلیسی بوده و با استفاده از پلتفرم می توانید در خواست پذیرش خود را برای دانشگاه هایی که مدنظر دارید ارسال نمایید.

پیشنهاد مطالعهISI آی اس آی چیست چگونه مقاله ISI بنویسیم

و - لهستان، انتخابی مناسب و ارزان

همان گونه که می دانید، کشور لهستان یکی از همسایه های کشور آلمان است و می تواند گزینه ای مناسب برای تحصیل و اقامت در این کشور محسوب شود. برای تحصیل در دانشگاه های کشور لهستان، برای هر سال لازم است حدود دو هزار دلار هزینه کرده و با ماهی پانصد دلار زندگی خوبی را برای خود در این کشور فراهم نمایید. 

تحصیل در شهر ورشو می تواند در سطح کیفی بالایی بوده و زندگی مقبولی را در نظر داشت. تدریس در این کشور به زبان انگلیسی بوده و برای دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور، لازم است مطابق با رشته خود یک استاد یافته و هنگامی که تایید ایشان را دریافت کردید، مدارک خود را ارسال کرده و تقاضای پذیرش را ارسال نمایید. ضمن آن که می توانید درخواست بورسیه تحصیلی را نیز از دانشگاه های لهستان داشته باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص و مهاجرت تحصیلی به این کشورها، می توانید با 20پیمنت همراه بوده و اقدامات لازم را با کمک و مشاوره کارشناسان آن انجام دهید.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر