جدیدترین روش های پرداخت آنلاین مدرن

جدیدترین روش های پرداخت آنلاین مدرن

توسط : تیم محتوا
901

از ابتدا در زندگی بشر اقتصاد، پول و نحوه پرداخت بارها تغییر داشته است. به تعبیری همه اینها شاخص های اصلی پیشرفت بشریت بوده است. روش های پرداخت فعلی که از فناوری پیشرفته پشتیبانی می کنند، از دستاوردهای فناوری امروز برخوردار هستند که توانسته اند بر کیفیت زندگی انسان ها نقش مهمی را ایفا کنند. اکنون شاهد جدیدترین روش¬های پرداخت آنلاین هستیم که می تواند در تعامل و معاملات میان افراد تاثیرگذار باشد.

انواع پرداخت های آنلاین، جهشی بزرگ به سوی دستیابی به روش های پرداخت آسان، راحت، سریع و مطمئن بود. روش های پرداخت دیجیتال طی چهار تا پنج سال، شاهد تحولات عظیمی بوده اند و به حتم در آینده شاهد تغییرات بیشتری هستیم. 

در چنین شرایطی، فناوری ها و روش های مدرنی که در سال 2021 ظهور کرده است، واقعاً هیجان انگیز است. در این جا تمام روندهای پرداخت دیجیتال را که باعث رشد و توسعه آن در سال 2021 می شود، بررسی خواهیم کرد. می توانید برای دستیابی به هر یک از روش های پرداخت مدرن آنلاین، از طریق 20پیمنت اقدام نمایید.

پیشنهاد مطالعهکسب درآمد از سایت Outsourcely

احراز هویت بیومتریک

احراز هویت بیومتریک به عنوان جدیدترین روش¬های پرداخت آنلاین روندی است که در سال 2021 به سرعت رشد کرد. این یک روش تأیید است که شامل ویژگی های بیولوژیکی و ساختاری یک فرد است. این روش های تأیید، شامل اسکنرهای اثر انگشت، تشخیص چهره، تشخیص عنبیه، آنالیز ضربان قلب و نقشه برداری از ورید است.

با افزایش مشکلات سرقت هویت و کلاهبرداری، احراز هویت بیومتریک می تواند به یک گزینه مطمئن برای همه پرداخت های دیجیتالی که در سال 2021 انجام می شود، تبدیل شود. حتی آمارها نیز همین موضوع را نشان می دهند.  در حقیقت این یک روش پرداخت منحصر به فرد و مهم است، زیرا شامل دقت، کارایی و امنیت تحت یک بسته واحد می شود. همچنین روشی کاملاً ایمن است، زیرا شامل ویژگی های منحصر به فرد هر شخص می شود. این عامل همچنین در ایجاد وفاداری و اعتماد مشتری کمک می کند.

جدیدترین روش های پرداخت آنلاین مدرن

نسل هوشمند فناوری  Gen Z

اصطلاح Generation Z یا Gen Z برای افرادی استفاده می شود که بین هفت تا بیست سال سن دارند که اتفاقاً نسل دنیای دیجیتال نیز هستند و در حال حاضر سی و یک درصد از جمعیت جهان را در سال 2021 تشکیل خواهد داد. این روند می تواند در جمعیت دارای اهمیت بالایی باشد زیرا نشاندهنده این است که اکثریت جمعیت در دنیا در این سال، دارای فن بوده و با رشد و گسترش فناوری ارتباط مستقیمی دارند.

این نسل وابستگی بالاتری به جدیدترین روش¬های پرداخت آنلاین ، فناوری ها و خدمات پیشرفته، خودکار، سریعتر و کارآمد خواهند داشت. بنابراین می توان متصور شد که درخواست جهت روش های پرداخت دیجیتال در سال های آتی رشد و توسعه سریع تری را خواهد داشت.

کارت های اعتباری و کد 

در اوایل، حساب های بانکی به سادگی با ترکیب تصادفی رقم های منحصر به فرد موجود در کارت شناسایی می شدند. با این حال، فناوریEMV ، Mastercard ، Visa به تدریج مشتریان را با مکانیزم رایانه ای و ایمن تری برای پرداخت معرفی کرده است.

فناوری EMV به دلیل استفاده از کدهایی که در زمان معامله تغییر می کند، شناخته می شود. این استفاده از کدهای موقت با جهش و محدودیت، امنیت حساب های بانکی را افزایش می دهد. این فناوری نشان دهنده آن است که کدها قادر هستند در چگونگی کنترل و نظارت سیستم های بانکی تاثیرگذار باشند.

علاوه بر این، آینده کارت های پلاستیکی تحت الشعاع خدمات پرداخت پیشرفته که روش های راحت تر و بدون نقص تر انتقال و ذخیره پول را تحت الشعاع قرار می دهند، قرار می گیرد و جدیدترین روش¬های پرداخت آنلاین جای آن ها را خواهند گرفت.

پیشنهاد مطالعهShopify چیست و چه کاربردی دارد

افزایش تقاضا برای پرداخت از طریق موبایل

نقطه فروش موبایل (mPOS) یک فناوری انقلابی است زیرا همه بازرگانان را پرداخت های فروشگاهی آزاد می کند. این کار باعث می شود تا به مکان های مختلف مانند کنسرت ها، نمایشگاه های تجاری، کامیون های مواد غذایی و بسیاری از مکان های دیگر که می توانند بدون درنگ پرداخت از مشتریان خود را بپذیرند، بروند.

همچنین فناوری mPOS با ایجاد کارآیی و انعطاف پذیری بیشتر، با جایگزینی مناطق مرکزی پرداخت، تفاوت چشمگیری در روند پرداخت فروشگاه ایجاد می کند. mPOS مطمئناً روند پرداخت دیجیتال در حال رشد است و آمارها نیز همین را نشان می دهد. 

جدیدترین روش های پرداخت آنلاین مدرن

پرداخت های بلندگوی هوشمند

یکی دیگر از جدیدترین روش¬های پرداخت آنلاین ، بلندگوهای هوشمند هستند. دستیارهای صوتی خانگی به کاربران این امکان را می دهند تا به یک بلندگو دستورات صوتی بدهند و در ازای آن پاسخ صوتی دریافت کنند. کاربر می تواند برای موارد مختلف مانند دریافت به روزرسانی هوا ، به روزرسانی ترافیک، دستورات صوتی را ارائه دهد.

بسیاری از غول ها در ساخت بلندگوهای هوشمند سرمایه گذاری کرده اند. آمازون اولین کسی بود که اولین بلندگوی هوشمند خود را در سال 2014 ارائه داد. Google Home و Apple به ترتیب در سال 2016 و 2017 به آمازون پیوستند.

بلندگوهایی که از دستیارهای هوشمند تکامل می یافتند ماهیت ابتدایی داشتند زیرا فقط به دستگاه های تلفن محدود می شدند. با این حال، با رشد اتوماسیون خانگی، بلندگوهای هوشمند نیز به جریان اصلی وارد می شوند. جالب توجه است که حدود 28٪ مردم از بلندگوهای هوشمند برای ارسال پول یا پرداخت مستقیم استفاده می کنند. 

البته این بخش عظیمی نیست. زیرا به دلایل امنیتی افراد کمتری تصمیم به پرداخت از طریق بلندگوهای هوشمند می گیرند. اما آینده بلندگوی هوشمند امیدوار کننده به نظر می رسد زیرا نام های بزرگی مانند آمازون، گوگل و اپل برای ساخت بلندگوهای هوشمند پیشرفته خود سرمایه گذاری می کنند.

پیشنهاد مطالعهکسب درآمد از Envato Studio

پرداخت های بدون تماس

پرداخت های بدون تماس یکی دیگر از جدیدترین روش¬های پرداخت آنلاین است که در سال 2021 به سرعت در حال رشد خواهد بود. همانطور که از نام آن مشخص است، پرداخت بدون تماس به مشتریان این امکان را می دهد تا تلفن های هوشمند خود را به راحتی در دستگاه خوانش حرکت دهند. این روش سریعتر و راحت تر از قرار دادن کارت است.

پرداخت های بدون تماس نیز سریعتر و ایمن تر از تکنولوژی پین هستند. زیرا داده هایی که رمزگذاری شده اند را به صورت لحظه ای به دستگاه محل فروش منتقل می کند. بسیاری از شرکت ها مانند سامسونگ، اپل و گوگل قبلاً به ترتیب سامانه پرداخت بدون تماس را دارند. برای انجام پرداخت ها، تنها کاری که مشتری باید انجام دهد این است که برنامه را به راحتی بارگیری کرده و با وارد کردن مشخصات کارت، آن را اضافه کند و سپس تلفن خود را در هر کارتخوانی حرکت دهند.

پرداخت بدون تماس با فناوری NFC امکان پذیر است. به همین دلیل است که آنها به عنوان پرداخت NFC نیز نامیده می شوند. پرداخت NFC در بسیاری از کشورها استفاده می شود. به عنوان مثال، در چین به عنوان روش پرداخت در حمل و نقل عمومی استفاده می شود. 

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد