تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس

توسط : تیم محتوا
1,644

قبرس کشوری است که دارای زیبایی های طبیعی بسیاری غنی و پوشش های گیاهی بی نظیر و سواحل طلایی می باشد. این کشور گزینه ای مناسب است تا به شما کمک نماید تا تجربه زندگی آموزشی و اجتماعی خود را در این کشور،  به یاد ماندنی نمایید. قبرس در کنار مناظر زیبای خود، توانسته است سرمایه های سازمان های بزرگ بین المللی را نیز جذب نماید تا به یک منطقه مهم آموزشی در منطقه تبدیل شود که تحصیل در قبرس را برای بسیاری از دانشجویان بین المللی ، جذاب کرده است.

قبرس به عنوان جزیره ای منظور شده است که به دو بخش جنوبی و شمالی قسمت می شود. دو کشور قبرس شمالی و قبرس جنوبی در یک جزیره واقع شده و به هم اتصال دارند اما از نظر قوانین ، زبان و فرهنگ ها متفاوت هستند.

بررسی تحصیل در قبرس 

با تحصیل در قبرس ، می توانید در دانشگاه های معتبر و ممتاز این کشور تحصیل کرده و همراهانی از تمامی دنیا داشته باشید. نکته مهم و جالب این است که این کشور دارای فرهنگ های بسیار مختلفی است که به دلیل قرار گرفتن در تقاطع آفریقا، آسیا و اروپا می باشد. با ورود به این جزیره زیبای مدیترانه ای برای یک فرهنگ متنوع آماده باشید. 

تحصیل در قبرس

مطالعه در قبرس

تحصیل در قبرس ممکن است برای بسیاری از دانشجویان جالب باشد، زیرا علاوه بر دانشگاه های دارای رتبه خوب در این کشور، هزینه تحصیل در قبرس نیز بسیار مناسب است. بنابراین می توان گفت که فرصتی عالی در این کشور برای دانشجویانی است که زمینه هایی همچون پزشکی ، موسیقی ، مالی و هنر را انتخاب کرده اند. 

تحصیلات عالی در قبرس در دو موسسات دولتی و خصوصی ارائه می شود. دپارتمان آموزش عالی در قبرس، شرایط فوق العاده ای را برای ایجاد بسترهای لازم تحقیقاتی در سطحی عالی فراهم کرده است. ضمن آنکه شورای ارزیابی و اعتبار آموزشی را ایجاد کرد که هدف آن حفظ سطح ثابت آموزش در قبرس و اطمینان از مطابقت زیرساخت ها و تجهیزات با این استانداردها است. از زمانی که قبرس در سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا درآمد، نقش آموزش عالی در این کشور حتی بیشتر شد و دانشگاه آزاد قبرس درهای خود را باز کرد.

دانشجویان می توانند از میان موسسات مختلف آموزش عالی برای تحصیل در قبرس و در مقطع لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا انتخاب کنند. دوره تحصیل در مقطع کارشناسی چهار سال بوده و در مقطع کارشناسی ارشد بین یک تا دو سال می باشد. مدت زمان لازم برای تکمیل مدرک دکترا بسیار متفاوت است، اما به طور متوسط، ممکن است بین سه تا پنج سال طول بکشد.

پیشنهاد مطالعه:تحصیل در امارات

نظام آموزش و پرورش

آیا می خواهید در مورد نحوه عملکرد سیستم آموزش عالی در قبرس بدانید؟ قبرس با توجه به برنامه های متنوع، هزینه مناسب تحصیل و فرهنگ و تاریخش، مقصدی محبوب برای دانشجویان مختلف است. سیستم آموزشی در قبرس سه مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه می دهد. قبرس طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی را در زمینه ها و رشته های متعدد ارائه می دهد. 

دوره لیسانس در قبرس چهار ساله است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی داشتن مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات الزامی است. برای تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی لازم است که مدرک آیلتس 5.5 یا 6 داشته باشید. این را در نظر بگیرید که تحصیل در این کشور بدون داشتن مدرک زبان نیز ممکن است. در آن صورت سطح زبان انگلیسی دانش آموز از طریق آزمون زبان مشخص می شود و بسته به سطح آنها دوره زبان انگلیسی برای وی در قبرس برگزار می شود.

دوره کارشناسی ارشد در قبرس دارای یک دوره دو ساله است که چهار ترم را شامل می شود. برای تحصیل در این مقطع، لازم است که مدرک کارشناسی مرتبط نیز وجود داشته باشد. برای تحصیل در قبرس و ورود به دانشگاه های معتبر قبرس در سطح مقطع کارشناسی ارشد، آزمون خاصی را نخواهید داشت. ملاک قبولی، سوابق تحصیلی شما خواهد بود. 

مدرک کارشناسی ارشد و همچنین مدرک دکترا در قبرس به زبان انگلیسی است، اما مدرک زبان انگلیسی لازم نیست. در صورتی که مدرک آیلتس 6.5 را داشته باشید، برای شرکت در آزمون، اجباری نخواهید داشت. در نظر داشته باشید که رشته هایی که می توانید در سطح مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید دارای گستردگی بالایی است. به طوری که می توانید به سادگی، رشته مورد نظر خود را یافته و بر اساس سوابق تحصیلی خود، برای تحصیل در قبرس در آن رشته، آماده شوید.

تحصیل در قبرس

تحصیل در مقطع دکترا 

باید اشاره کنیم که در برای تححصیل در مقطع دکتری در این کشور، روش تحقیق مطرح است که مطابق با استانداردهای جهانی بوده و هشت دوره و پایان نامه را شامل می شود. بنابراین، سه تا پنج سال طول می کشد تا دکترا در یک دانشگاه قبرس تکمیل شود. برای تحصیل در مقطع دکتری لازم است متقاضی مدارک لازم از جمله کارشناسی ارشد را ارائه دهد.

یکی دیگر از دلایل تحصیل در قبرس ، ادامه تحصیل در رشته بازرگانی است. مدرک MBA در قبرس بسیار مورد توجه است، زیرا قبرس یک قدرت مالی امیدوار کننده در منطقه مدیترانه است و دارای پیوندهای تجاری قوی با جهان عرب و خاور دور است.

پیشنهاد مطالعه:تحصیل در نروژ

ویزا و مجوزهای دانشجویی در قبرس شمالی 

هر ساله بیش از 21000 دانشجوی بین المللی قبرس را به عنوان مقصد تحصیلی خود در خارج از کشور انتخاب می کنند. اتباع اتحادیه اروپا و شهروندان ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس نیازی به ویزای دانشجویی ندارند. با این حال، اگر اقامت مورد نظر آنها بیش از سه ماه باشد، به اجازه اقامت نیاز دارند. برای سایر کشورها، افرادی که تصمیم دارند برای مدتی بیش از 90 روز در قبرس تحصیل کنید، به ویزای دانشجویی قبرس نیاز دارید. 

به خاطر داشته باشید که دانشجویان بین المللی، لازم است که طی نود روز از زمان ورود خود به قبرس شمالی، مجوز دانشجویی خود را دریافت کرده باشند. پس از ورود ، مدرک پذیرش دانشگاه یا دعوتنامه خود را به افسر مهاجرت ارسال کنید تا ویزای ورود دانشجویی که 90 روز اعتبار دارد، دریافت کنید. پس از اخذ ویزای ورود دانشجویی برای تحصیل در قبرس ، باید مراحل ثبت نام دانشجویی خود را برای دانشگاه تکمیل کنید. پس از تکمیل ثبت نام دانشگاه خود، باید ثبت نام در سیستم مهاجرت آنلاین در اداره مهاجرت قبرس شمالی را شروع کنید.

تحصیل در قبرس

مراحل ویزای دانشجویی در جمهوری قبرس جنوبی

قبل از ترک کشور خود، همه دانشجویان خارجی باید حتما مدارک لازم را به همراه داشته باشند که شامل فرم درخواست ویزای ورود قبرس به طور کامل که تکمیل و امضا شده است، نامه پذیرش از موسسه آموزشی قبرس، چهار عکس در اندازه پاسپورت، در مقابل پس زمینه سفید گرفته شده است. 

همچنین پول نقد برای اقامت و هزینه های زندگی ، گواهی مجوز پلیس از مقامات پلیس کشور شما ، بیمه سلامت مسافرتی نیاز است. در نظر داشته باشید که پاسپورت شما که باید حداقل یک  سال از روز ورود به قبرس معتبر باشد ، مورد نیاز بوده و پس از ورود به قبرس، باید معاینه پزشکی نیز انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه:تحصیل در ترکیه

ارائه مدارک لازم 

دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید باید راهنمایی هایی را برای دانشجویان بین المللی که سعی در دریافت مجوز تحصیل در قبرس را دارند ارائه دهد. تمام مدارک باید به زبان انگلیسی باشد. در غیر این صورت، باید توسط یک مترجم معتبر ترجمه شوند. توصیه می شود قبل از خروج برای سفر به قبرس، این مراحل را با سفارت قبرس در کشور خود چک کنید. 

از آنجایی که زمان پردازش مورد انتظار برای مجوز تحصیل می تواند بسته به کشور مبدأ شما متفاوت باشد، توصیه می شود از قبل برای مجوز تحصیل اقدام کنید. برای تحصیل در قبرس ، می توانید راهنمایی های لازم را از 20پیمنت دریافت نمایید.
 

برچسـب هـا : دانشگاهی ، تحصیل در قبرس
لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر