بهترین دانشگاه های فرانسه

بهترین دانشگاه های فرانسه

توسط : تیم محتوا
1,651

اگر برای تحصیل در فرانسه برنامه ریزی می کنید و می خواهید در یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه درخواست پذیرش ارسال کنید، باید اشاره کنیم که دانشگاه‌های پاریس، دارای پنج رتبه ممتاز در سطح جهانی بوده و مراکز آ»وزشی در مارسی، مون پلیه و لیون نیز در میان ده رتبه برتر لیست شده اند.

دانشگاه های برتر فرانسه

بهترین دانشگاه در فرانسه Paris Sciences et Lettres – PSL Research University Paris است، یک دانشگاه کالج متشکل از 25 موسسه تحقیقاتی و آموزش عالی در منطقه پاریس و سه موسسه تحقیقاتی ملی است که  می توان به راحتی آن را در میان دانشگاه های برتر فرانسه و جهان ، شناسایی نمود.

لازم به ذکر است که فرانسه یک کشور محبوب برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی است .زیرا دارای دانشگاه های عالی رتبه و هزینه های تحصیلی مناسب است. در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارید، می توانید از طریق 20پیمنت اقدام نمایید. 

بهترین دانشگاه های فرانسه

لیست بهترین دانشگاه های فرانسه

Universite de Paris

دانشگاه پاریس یک دانشگاه بسیار جوان است که تنها در سال 2019 تأسیس شده است. در این دانشگاه، 14 پردیس و امکانات تحقیقاتی در سراسر مکان های پاریس وجود دارد که شامل محله تاریخی لاتین می شود. دانشگاه پاریس، یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه است و از طریق ادغام دانشگاه دیدرو پاریس، دانشگاه دکارت پاریس و موسسه فیزیک دو گلوب پاریس ایجاد شده است.

این دانشگاه در طیف های متنوعی از جمله هنر، علوم انسانی، زبان، علوم اجتماعی، اقتصاد، علم و فناوری، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری تدریس می کند.

پیشنهاد مطالعه:بررسی قوانین آزمون دولینگو

 Universite Paris-Saclay

Université Paris-Saclay در سال 1150 زمانی که دانشگاه پاریس تأسیس شد، راه اندازی شد و در سال 2019 به Université Paris Saclay تبدیل شد. این دانشگاه بخشی از پروژه پاریس-ساکلی است که 9 موسسه آموزش عالی و یک گروه تجاری را در یک محوطه دانشگاهی با تحقیقات فشرده گرد هم می آورد. 

این پردیس در Plateau de Saclay در حومه شهر در حال توسعه است. این مدل مشابه است که توسط دانشگاه آکسفورد و کمبریج در بریتانیا اتخاذ شد که در آن هر کالج استقلال خود را حفظ می کند و در عین حال بخشی از دانشگاه باقی می ماند. این یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل دانشجویان بین المللی است.

این دانشگاه طیف وسیعی از برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را در زمینه های علوم و مهندسی، علوم زیستی و بهداشت، علوم اجتماعی و علوم انسانی ارائه می دهد.

بهترین دانشگاه های فرانسه

انستیتو پلی تکنیک پاریس

دانشجویان این دانشگاه، حدود 35 درصد از دانشجویان بین المللی در موسسه پلی تکنیک پاریس را تشکیل می دهد. با 88 ملیت مختلف  که دارای 10 دانشکده در پردیس شامل زیست شناسی، شیمی و فرآیندها، اقتصاد، ریاضیات و علوم انسانی، هنر، ادبیات و زبان است.

انستیتو پلی تکنیک پاریس یک موسسه آموزش عالی و تحقیقاتی دولتی است که از ادغام پنج دانشکده مهندسی فرانسوی تشکیل شده است و روند پذیرش بسیار انتخابی است.

دانشگاه سوربن

سوربن یکی از بهترین دانشگاه های فرانسه است و دارای تعدادی پردیس در سراسر پاریس و همچنین یک پردیس ماهواره ای در ابوظبی است. این دانشگاه دارای سه دانشکده علوم انسانی، علوم و پزشکی می باشد. حقوق توسط دانشگاه Pantheon-Assas تدریس می شود.

لازم به ذکر است که این دانشگاه، به عنوان دانشگاه تحقیقاتی در پاریس که به شکل دولتی اداره می شود، شناخته سده است. این دانشگاه در سال 2018 از طریق ادغام دانشگاه پاریس-سوربن، دانشگاه پیر و ماری کوری و تعدادی موسسات کوچکتر تأسیس شد و میزبان هشت مجموعه علمی برجسته است که به روی محققان باز است. برخی از مجموعه‌ها مانند مجموعه‌های کانی‌ها، دیرینه‌شناسی و جانورشناسی برای عموم باز هستند.

پیشنهاد مطالعه:ثبت نام در آزمون جی مت GMAT

 PSL Research University Paris

دانشگاه تحقیقاتی PSL پاریس، از 25 موسسه آموزش عالی و مرکز تحقیقاتی در منطقه پاریس تشکیل شده است و در مجموع 28 جایزه نوبل در رشته های بسیاری همچون پزشکی، فیزیک، ادبیات و اقتصاد  به محققین آن، اختصاص داده شده است.

هدف اصلی این دانشگاه این است که خود را به عنوان یکی از موسسات تحقیقاتی برتر جهان معرفی کند. همچنین پیوندهایی با سایر موسسات برتر در سراسر جهان از جمله دانشگاه کمبریج، UCL، دانشگاه پکن و دانشگاه ملی تایوان ایجاد کرده است که آن را از بهترین دانشگاه های فرانسه کرده است.

Ecole Polytechnique

Ecole Polytechnique به طور خاص بر علم و فناوری تمرکز دارد. شعار مدرسه برای میهن، علم و شکوه است. در این دانشگاه، حدود 3000 دانشجو در این دانشگاه وجود دارد که مستقر در حومه Palaiseau است که کمی بیش از 10 مایل از مرکز پاریس فاصله دارد.

علیرغم پذیرش کم، حدود 30 درصد از دانشجویان آن بین المللی است و آنها می توانند به برنامه های مقدماتی بپیوندند. این دانشگاه، یک رویکرد بین رشته ای ارائه می دهد و برنامه درسی ارائه می دهد که تدریس در مقطع کارشناسی را با تحقیقات فارغ التحصیل در طیف وسیعی از رشته ها ترکیب می کند.

علاوه بر شش رشته علوم و مهندسی، در مقطع کارشناسی یک رشته علوم انسانی و ورزش نیز لازم است. پذیرش در مقطع کارشناسی مستلزم دو سال آمادگی در دوران دبیرستان قبل از یک هفته امتحانات کتبی و امتحان شفاهی است. اتباع فرانسوی موظف به گذراندن هشت ماه خدمت سربازی در سال اول خود هستند، زیرا دانشگاه به طور رسمی توسط وزارت دفاع اداره می شود.

بهترین دانشگاه های فرانسه

تحصیل در دانشگاه های فرانسه

فرانسه کشوری متنوع از نظر جغرافیایی، در اروپای غربی است و مکان‌های تاریخی زیبایی را در خود جای داده است. تاریخچه ای طولانی و پر از دستاوردهای هنری و علمی دارد. کشوری که با فرهنگ منحصر به فرد خود تعریف می شود، فرانسه با غذاهای متفاوت، مد و ادبیات خود بر جهان تأثیر گذاشته است.

این کشور سرشار از شاهکارهای معماری قدیمی مانند برج ایفل، مونت سنت میشل، قلعه ورسای و غیره است. علاوه بر این، فرانسه یک مرکز تجاری بین المللی است که دلیل دیگری برای بازدید از این کشور جذاب است. بهترین دانشگاه های فرانسه ، از شهرت علمی عالی برخوردار هستند. 

چندین مورد از آن ها قرن سیزدهم وجود داشته اند و بزرگترین متفکران و هنرمندان جهان را تولید کرده اند. در حال حاضر، بیش از 250000 دانشجوی بین المللی در فرانسه وجود دارد که از فرصت های آموزشی و پژوهشی درجه یک برخوردار هستند.

پیشنهاد مطالعه:تحصیل در هند

تحصیل در فرانسه نسبت به سایر کشورها با میانگین 200 یورو یا 250 دلار آمریکا برای مقطع کارشناسی مقرون به صرفه تر است. دانشگاه های دولتی شهریه مقرون به صرفه ای را ارائه می دهند. زیرا بودجه آنها توسط دولت تامین می شود. 

از سوی دیگر، دانشگاه های خصوصی،  میزبان برنامه های بورسیه هستند. تدریس در بهترین دانشگاه های فرانسه شامل دوره های سخنرانی عالی و بحث های آزمایشگاهی کوچکتر است که انواع یادگیری بیرونی و شخصی را ارائه می دهد. برای تحصیل در دانشگاه های برتر فرانسه، می توانید از خدمات 20پیمنت بهره مند شوید.
 

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد