بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی

بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی

توسط : تیم محتوا
1,760

علم داروسازی به مطالعه داروها و تأثیر آنها بر بدن انسان می پردازد. این یک مدرک چند رشته ای است که جنبه های زیست شناسی، شیمی، سم شناسی، مهندسی و فیزیولوژی را در بر می گیرد. به عنوان یک دانشجوی علوم دارویی، در مورد هر مرحله از فرآیند توسعه دارو، از طراحی و فرمولاسیون گرفته تا آزمایش و ساخت، یاد خواهید گرفت. اما بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی کدامند؟

تحصیل در داروسازی

 شما کشف خواهید کرد که چگونه می توان سلامت انسان را از طریق تجویز دارو بهبود بخشید و در تحقیقات پیشگامی که می تواند زندگی دیگران را متحول کند، مشارکت خواهید داشت. انسان ها در سراسر جهان برای سلامتی و رفاه روزمره خود به کار دانشمندان داروسازی متکی هستند. 

با تحصیل در خارج از کشور، متوجه خواهید شد که صنعت داروسازی چقدر حیاتی است. این  که چگونه نیازهای بهداشتی و شیوه های دارویی در فرهنگ ها متفاوت است و به شما درک کامل تری از این زمینه می دهد.

بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی

ساختار برنامه علوم دارویی

وقتی صحبت از تحصیل در رشته علوم دارویی می شود، گزینه های زیادی در بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی وجود دارد. گذراندن دوره BSc در حداقل سه سال رایج ترین مسیری است که دانشجویان طی می کنند. اکثر برنامه های لیسانس همچنین شامل یک سال تحقیق، بین سال های دوم و آخر تحصیل می شود تا دانش آموزان بتوانند بینش و تجربه مفیدی از صنعت کسب کنند. به این ترتیب، غیرمعمول نیست که دوره های کارشناسی بیش از چهار سال طول بکشد.

در بسیاری از کشورها، علوم دارویی را به عنوان رشته چهار ساله خود انتخاب خواهید کرد. مطابق با سیستم هر کشور، شما در دو سال اول برنامه خود، روی آموزش عمومی خود کار خواهید کرد، قبل از اینکه در نیمه پایانی مدرک خود کاملاً بر روی ماژول های خاص علوم دارویی تمرکز کنید.

هنگامی که مدرک کارشناسی خود را در بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی به دست آوردید، می توانید در دوره تحصیلات تکمیلی متمرکز بر تحقیق ثبت نام کنید. پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد در علوم دارویی در طی یک یا دو سال، می توانید در دوره دکترا پیشرفت کنید که معمولاً حدود پنج سال طول می کشد تا تکمیل شود.

پیشنهاد مطالعه:تحصیل در روسیه

برنامه های علوم دارویی با هدف ارائه تخصص نظری و عملی مورد نیاز برای ایجاد یک حرفه موفق در این زمینه است. به این ترتیب، احتمالاً از طریق ترکیبی از سخنرانی ها، سمینارها، کارگاه ها، آموزش ها و آزمایشگاه ها به شما آموزش داده می شود.

اگرچه دانشگاه‌های سراسر جهان ماژول‌های انتخابی متفاوتی ارائه می‌دهند، اکثر برنامه‌های علوم دارویی این حوزه‌ های اصلی را پوشش می‌دهند که شامل مبانی علوم دارویی، مهارت ها و روش های علمی در علوم دارویی، ساختار دارو، بیودارو، طراحی دارو، عفونت و مصونیت، سیاست دارویی، تولید و کنترل دارو در بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی می باشد.

انواع رشته های علوم دارویی

صنعت داروسازی با تولید دارو، توزیع و استفاده صحیح از داروها سر و کار دارد. داروسازی حوزه‌ای از مطالعات است که ماژول‌ های تکنیک ‌های سنتی تشکیل و توزیع دارو را پوشش می‌دهد. تکامل داروسازی همه با رویکرد علمی آغاز شد که به شدت به بهبود شرایط افراد مبتلا به بیماری کمک کرد. کارشناسی ارشد داروسازی یک برنامه تحصیلات تکمیلی است که داوطلبان را به طور کامل با مؤلفه های عملی و نظری این رشته آماده می کند.

بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی

کارشناسی ارشد داروسازی

عمل داروسازی از زمان هایی آغاز شد که باعث ظهور سازمان های دارویی شد. از آن زمان، شرکت های داروسازی روش های جدید مختلفی را آموخته و معرفی کرده اند که به درمان بیماری ها کمک کرده است. داروسازی یک مفهوم گسترده است که نیاز به تایید رسمی از شورای داروسازی عمومی در بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی دارد. شناسایی یا گواهی تنها پس از تکمیل تحصیلات خود در رشته داروسازی قابل دریافت است.

پس از گذراندن دوره 4 ساله خود در B.Pharm می توانید در مقطع کارشناسی ارشد در رشته داروسازی ثبت نام کنید. برنامه های M.Pharm به طور گسترده در خارج از کشور تدریس می شود، دانشجویان، برای تحصیل در برنامه کارشناسی ارشد داروسازی در دانشگاه های خارجی ثبت نام می کنند. تجربه و فناوری پیشرفته در صنعت دانش و درک فرد را نسبت به موضوع گسترش می دهد.

دوره های پس از فارغ التحصیلی داروسازی به صورت تمام وقت و پاره وقت در دسترس هستند. از آنجایی که دوره نیاز به آگاهی دقیق در مورد این رشته دارد، دانشگاه ها بعید به نظر می رسد این برنامه را به صورت آنلاین یا آموزش از راه دور ارائه دهند. در بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی ، طول دوره کارشناسی ارشد داروسازی 1 یا 2 سال بسته به پایه ثبت نام دوره و دانشگاه است.

پیشنهاد مطالعه:آزمون پزشکی IMAT چیست؟

صنعت داروسازی دارای کارکردهای بسیار بیشتری است که می تواند شامل مدیریت دارویی، شیمی دارویی، داروسازی بالینی، کشف و ایمنی دارو، داروسازی فنی و ... از برنامه های تخصصی این رشته است. با پیشرفت در داروسازی، بسیاری از داروسازان اکنون مجاز به تجویز دارو با تخصص کسب شده از دانشگاه ها و پزشکان هستند. موضوعات داروسازی شامل آنزیم شناسی و شیمی پروتئین، شیمی دارویی، نوروفارموکولوژی، سیگنالینگ سلولی، طراحی داروهای مصنوعی، فارماکولوژی قلب و عروق می باشد. 

شرایط ورود به مقطع کارشناسی ارشد داروسازی

برای ورود به این رشته در بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی ، باید در آزمون ورودی GRE ، یا آزمون مهارت زبان انگلیسی آیلتس یا تافل یا PTE شرکت کنید. همچنین رزومه و مدرک لیسانس داروسازی نیز مورد نیاز است.

بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی

بهترین کشورها برای داروسازی

ایالات متحده آمریکا:

برنامه های کارشناسی ارشد داروسازی ایالات متحده آمریکا در بیش از 100 کالج ارائه می شود که اکثر آنها برای ادامه دوره مناسب هستند. این کشور فضایی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که باعث آموزش با کیفیت، فرصت های تجربه بهتر و سبک زندگی کشوری توسعه یافته می شود. نسبت دانشجویان بین المللی که برای دوره های داروسازی در ایالات متحده ثبت نام می کنند نیز بالا است.

برای داوطلبان داروسازی لازم است دوره کارشناسی خود را در داروسازی یا هر رشته شیمی یا پس زمینه پزشکی تکمیل کنند. با توجه به نسبت دانشجویانی که برای کارشناسی ارشد داروسازی در ایالات متحده آمریکا درخواست می دهند، دانشگاه ها از داوطلب پذیرش خود می خواهند که در آزمون داروسازی مبتنی بر کالج شرکت کنند. 

همچنین در بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی ، باید نمرات GRE خود را به همراه نمرات تافل (80 در کل) یا آیلتس (7 کلی) برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی ارائه دهید. البته تحصیل M. Pharmacy در آمریکا گران است. بسیاری از دانشگاه ها تحت برنامه کمک مالی خود بورسیه تحصیلی ارائه می کنند. راه های دیگر مقابله با هزینه های مالی، درخواست وام های دانشجویی است که بیشتر هزینه های اساسی را پوشش می دهد.

پیشنهاد مطالعه:آزمون بین المللی CFA

انگلستان:

برنامه های کارشناسی ارشد داروسازی انگلستان جزو بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته داروسازی محسوب می شوند. تجربه و دانش گسترده ای که با راهنمایی اساتید معتبر ارائه شده است، انگلستان را به یکی از مقاصد مطلوب برای تحصیل داروسازی در انگلستان تبدیل کرده است. 

بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تکمیل دوره فارغ التحصیلی خود در رشته داروسازی به انگلستان مراجعه می کنند. کارشناسی ارشد داروسازی برنامه گسترده ای است که در انگلستان ارائه می شود. این بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی است. کارشناسی ارشد داروسازی در انگلستان در مقایسه با ایالات متحده ارزان تر است. برخی از دانشگاه های انگلستان بورسیه تحصیلی ارائه می کنند. 

هزینه های زندگی و هزینه های شهریه را نیز می توان از طریق وام های دانشجویی پوشش داد. برنامه های دارویی پاره وقت نیز در انگلستان ارائه می شود، دانشجویان می توانند با مجوز ویزا 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت در این کشور کار کنند. فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی با مدرک داروسازی می تواند منجر به چندین نام گذاری شود که به وفور در سراسر کشور موجود است.

GRE یک شرط اجباری در بریتانیا نیست، اگرچه بهتر است داوطلبان شرایط ورود به دانشگاه را به طور کامل پرس و جو کنند. نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی آیلتس 6.5 و PTE 69 می باشد که یکی از پیش نیازهای اجباری برای ثبت نام دوره است.

بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی

سوئد:

سوئد نیز از بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی است. برنامه های کارشناسی ارشد داروسازی در سوئد در دانشگاه های پزشکی ارائه می شود. سوئد کشور کوچکی با محیطی بسیار توصیه شده است که باعث زندگی بهتر می شود. هرچند، قابل ذکر است که تنها تعداد کمی از دانشگاه های کشور این دوره را ارائه می دهند. اکنون چندین دانشجوی بین المللی برای تحصیلات عالی به سوئد نزدیک می شوند.

شهریه کارشناسی ارشد داروسازی در سوئد نسبت به اکثر کشورها ارزان تر است. فرصت های بورسیه سخت است، اما می توان برای بورسیه تحصیلی از طریق بورسیه عمومی برای کارشناسی ارشد در سوئد اقدام کرد. اقامت در سوئد را می توان با قیمت های مقرون به صرفه به دست آورد. این برنامه به زبان انگلیسی نیز اجرا می شود. متقاضی باید نمرات آزمون آیلتس یا تافل خود را به همراه سایر شرایط ذکر شده در وب سایت رسمی دانشگاه ارسال کند.

پیشنهاد مطالعه:ازمون های بین المللی زبان انگلیسی

استرالیا:

استرالیا دارای دانشگاه های بسیاری است که از بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی منظور می شود. کارشناسی ارشد داروسازی در استرالیا در مراکز دارویی در سراسر جهان بسیار تحسین شده و شناخته شده است. کارشناسی ارشد داروسازی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی، دانشجویان را با بخش های یکپارچه مراقبت های بهداشتی راهنمایی می کند.

فضای دوستانه در این کشور تجربه تحصیلی لذت بخشی را به افراد می دهد. هزینه تحصیل در استرالیا برای M.Pharm گران است اما با فرصت های وقف می توان در دانشگاه پذیرش گرفت. فرصت های شغلی پس از گذراندن این دوره نیز در سراسر کشور موجود است و همچنین می توان هزینه های سبک زندگی را با کار به صورت پاره وقت مدیریت کرد. 

آلمان:

کارشناسی ارشد در داروسازی در آلمان یک برنامه به طور گسترده تحسین شده است که آن را در لیست بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی قرار داده است. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث شده این کشور یکی از پرطرفدارترین کشورها برای آموزش عالی باشد. آزمایشگاه‌های نوآورانه، ماژول‌ های تحقیقاتی، کیفیت آموزش، فرصت‌ های شغلی، مقاصد تحصیلی ارزان‌تر در خارج از کشور از دلایل اصلی تحصیل داروسازی در آلمان هستند.

دوره های کارشناسی ارشد داروسازی و MBA در رشته داروسازی در دانشگاه ها و موسسات آلمان ارائه می شود. شهریه M.Pharm در آلمان به مراتب ارزان ترین در قاره اروپا و ارزان ترین در میان مقاصد تحصیلی خارج از کشور است. دوره های فوق لیسانس داروسازی در آلمان در چندین دانشگاه ارائه می شود. هزینه های اقامت و سبک زندگی در این کشور نیز مقرون به صرفه است.

آلمان یکی از شناخته شده ترین مقاصد آموزش عالی است، بنابراین رقابت بالایی برای پذیرش در برنامه های داروسازی وجود دارد. نمرات مهارت انگلیسی برای ثبت نام در دانشگاه های آلمان برای داروسازی کافی است.

بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی

کانادا: 

سیستم آموزشی در کانادا در سراسر جهان بسیار مورد تحسین قرار گرفته است و از بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی می باشد. کارشناسی ارشد داروسازی در کانادا برای دانشجویان بین المللی به دلیل تجربه و شیوه های آموزشی بسیار مورد توجه قرار می گیرد. رویکرد دانشجویان مختلف برای تحصیل داروسازی در کانادا به دلیل فضای دانشجویی دوستانه و بسیاری از امکانات دیگر که می تواند برای یک مهاجر به دست آورد.

دوره های داروسازی پس از فارغ التحصیلی در کانادا پرهزینه است، با این حال این کشور سازمان های زیادی دارد که به دانشجویان کمک می کنند تا بورسیه تحصیلی بگیرند. افراد همچنین می توانند هزینه های زندگی خود را با نرخ های مقرون به صرفه با کار به صورت پاره وقت یا درخواست وام تحصیلی که احتمالاً اکثر هزینه ها را پوشش می دهد، مدیریت کنند. نمرات GRE و آزمون مهارت انگلیسی آیلتس (کلی 6.5) یا تافل (کلی 88) از شرایط اجباری در دانشگاه های کانادا است.

پیشنهاد مطالعه:بهترین دانشگاه های استانبول

حرف آخر:

بخش داروسازی به سرعت در حال رشد است و فرصت های جدیدی را برای مردم در بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی ایجاد می کند. داروسازی یکی از صنایعی است که نقش مهمی در همه زمان ها خواهد داشت. پس از تکمیل بسته های حقوق و دستمزد کارشناسی ارشد داروسازی ممکن است کشور به کشور متفاوت باشد. 

مشاغل کارشناسی ارشد در داروسازی تقریباً در همه کشورهای جهان در دسترس هستند، بنابراین فرصت های شغلی مربوط به حوزه خاصی نیستند. افراد همچنین می توانند با ادامه تحصیل در مقطع دکترا در داروسازی که به عنوان برنامه های Pharm D نیز شناخته می شود، ادامه تحصیل دهند. برای تحصیل در خارج از کشور، از مشاوره های 20پیمنت بهره مند شوید.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
avatar
7 ماه قبل

سلام من سال آخر کارشناسی داروسازی دانشگاه ژنگژو چین هستم

avatar

سلام نرگس ، امیدواریم موفق باشید. تجربه خودتون برای ما ارسال نمایید تا برای مطالعه سایر افرادی که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در آن دانشگاه دارند منتشر نماییم. باتشکر