بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی

بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی

توسط : تیم محتوا
1,552

دانشجویانی که در آرزوی تحصیل در خارج از کشور هستند، نه تنها تحصیلات با کیفیت بالایی دریافت می کنند، بلکه مستقل می شوند و با تجربیات، چالش ها و فرهنگ جدید سازگار خواهند شد. علاوه بر این، آنها یک زبان جدید را یاد می گیرند که در درازمدت یک مزیت اضافی برای آنها خواهد بود. قرار گرفتن در شرایط بین المللی که آنها در یک کشور خارجی دریافت می کنند، به آنها کمک می کند تا به عنوان یک فرد جهانی رشد کنند. اما پوشش هزینه ها می تواند برای هر فردی آسان نباشد. در اینجا به بررسی بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم.

پیشنهاد مطالعه:بهترین دانشگاه های رشته حقوق

بورسیه های تحصیلی 

هنوز تعداد زیادی از دانشجویان با استعداد هستند که مدیریت هزینه های بالای زندگی و شهریه در خارج از کشور برایشان دشوار است. بورسیه تحصیلی در این سناریو، برای آنها یک موهبت است و در نتیجه بار مالی آنها را تا حد زیادی کاهش می دهد. 

کشورهایی مانند استرالیا، فرانسه یا آلمان، گزینه های فوق العاده ای جهت تحصیل در خارج از کشور به شمار می آیند که دارای سیستم های آموزشی و فرصت های شغلی پس از تحصیل می باشند و توانسته اند دانشجویان زیادی را از تمامی دنیا به سوی خود جذب کنند. از استرالیا تا بریتانیا، تعدادی فرصت های بورسیه عالی برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان وجود دارد که به عنوان بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی به شمار می آیند.

بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی

بورسیه های DAAD آلمان

خدمات تبادل علمی آلمان (DAAD) بورسیه های تحصیلی برای طیف وسیعی از دوره های تحصیلات تکمیلی با ارتباط ویژه با کشورهای در حال توسعه در دانشگاه های آلمان ارائه می کند. این بورسیه ها به طور خاص برای دانشجویان بین المللی و متخصصان جوان از کشورهای در حال توسعه آفریقا، آسیا، جزایر اقیانوس آرام، آمریکای مرکزی و جنوبی و اروپای مرکزی و شرقی در نظر گرفته شده است. بورسیه DAAD از برنامه های منتخب با انواع بورسیه های تحصیلی کامل یا جزئی پشتیبانی می کند.

معتبرترین برنامه بورسیه تحصیلی در آلمان، بورسیه های خدمات تبادل علمی آلمان (DAAD) در تعداد زیادی از دوره های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد در دسترس است. این کمک هزینه تحصیلی، هزینه های تحصیل، هزینه های سفر و بهداشت، و کمک هزینه زندگی ماهانه را پوشش می دهد. هر چند بین هر یک از بورسیه های ارائه شده متفاوت است. کشور آلمان از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی به شمار می آید.

نحوه درخواست بدین گونه است که از پایگاه داده DAAD دیدن کنید تا طیف کامل بورسیه های موجود را مشاهده کنید. همچنین می توانید بر اساس کشور مبدا، موضوع انتخابی و سطح تحصیلی خود فیلتر کنید تا مناسب ترین گزینه را برای خود بیابید. معیارها و روند درخواست تا حد زیادی به بورسیه ای که برای آن درخواست می دهید بستگی دارد. با توجه به وسعت بورسیه های ارائه شده، شما شانس خوبی برای دریافت آن دارید. در واقع، تا به امروز بیش از 50000 جایزه دریافت شده است.

بورسیه تحصیلی سوئد 

کشور سوئد، بورسیه تحصیلی در سوئد را به دانشجویان بین المللی با صلاحیت بالا از کشورهای در حال توسعه ارائه می دهد که می خواهند تحصیلات کارشناسی ارشد تمام وقت را در دانشگاه های سوئد دنبال کنند. این بورسیه هزینه تحصیل، هزینه های زندگی، کمک هزینه سفر و بیمه را پوشش می دهد. حدود 550 بورسیه ارائه می شود. این از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی می باشد.

بورسیه های تحصیلی VLIR-UOS بلژیک

VLIR-UOS به دانشجویانی از 54 کشور در حال توسعه در آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین کمک هزینه تحصیلی اعطا می کند تا دوره آموزشی انگلیسی یا کارشناسی ارشد مرتبط با توسعه در دانشگاه های بلژیک را دنبال کنند. این بورسیه ها هزینه های تحصیل، اسکان، کمک هزینه، هزینه های سفر و سایر هزینه های مربوط به برنامه را پوشش می دهد.

پیشنهاد مطالعه:تحصیل در بهترین دانشگاه های رشته مدیریت

بورسیه های بین المللی نیوزلند 

بورسیه های بین المللی نیوزیلند این فرصت را برای دانشجویان بین المللی از کشورهای در حال توسعه فراهم می کند تا در نیوزیلند تحصیل کنند تا از طریق تحصیلات تکمیلی در زمینه های موضوعی خاص دانش و مهارت کسب کنند که به توسعه کمک می کند. این بورسیه ها شامل شهریه، هزینه سفر، کمک هزینه زندگی و بیمه می شود و از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی می باشد.

بورسیه فولبرایت، ایالات متحده

اگر به دنبال تحصیل در ایالات متحده هستید، تعداد کمی از بورسیه ها، بیشتر از برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت است. این طرح که برای فارغ التحصیلان بین المللی و متخصصان جوان در دسترس می باشد، با بیش از 155 کشور در سراسر جهان ارتباط دارد و بودجه کاملی را برای مدت تحصیل، از جمله شهریه، بلیط هواپیما، کتاب های درسی، بیمه درمانی و کمک هزینه زندگی، اعطا می کند.

این برنامه برای حمایت از دانشجویان بین المللی تحصیلات تکمیلی در ایالات متحده و کمک به آنها برای داشتن فرصت های فرهنگی و آموزشی در طول سال اول و بعد از آن طراحی شده است. اعتبار این بورسیه همچنین به چشم‌اندازهای آینده کمک می ‌کند، زیرا ماهیت رقابتی فرآیند درخواست به این معنی است که فقط بهترین دانشجویان فولبرایت از آن بهره مند می شوند. این از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی است.

نحوه درخواست بدین گونه است که می بایست به وب سایت رسمی بروید و از شما خواسته می شود کشور خود را از لیست گزینه ها انتخاب کنید. لازم است که این روند را طی کنید، زیرا کمک های مالی موجود و روش های درخواست بسته به موقعیت مکانی شما متفاوت است. 

برای مثال، ممکن است مجبور شوید یک بیانیه شخصی، لیست نمرات قبلی خود یا یک آزمون زبان انگلیسی ارسال کنید. اگرچه این یک طرح محبوب است، اما مطمئن باشید که مکان های زیادی وجود دارد و حدود 4000 دانش آموز هر سال بورسیه دریافت می کنند.

بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی

بورسیه صلح روتاری (کشورهای مختلف)

بورسیه صلح روتاری برای فارغ التحصیلان بین المللی که مایل به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در زمینه های مرتبط با صلح و پیشگیری و حل مناقشه هستند، در نظر گرفته شده است. این بورسیه هزینه هایی مانند هزینه های تحصیل، هزینه های اقامت و سفر را پوشش می دهد. در بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی ، چندین دانشگاه در سراسر جهان در این طرح شرکت می کنند. 

از جمله آن ها می توان به دانشگاه دوک آمریکا، دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل، ایالات متحده آمریکا، دانشگاه بین المللی مسیحی ژاپن، دانشگاه برادفورد انگلستان، دانشگاه کوئینزلند استرالیا و دانشگاه اوپسالا، سوئد اشاره نمود. برای درخواست، از طریق وب سایت رسمی اقدام کنید.

 این فرآیند شامل ارسال رزومه، بیانیه شخصی، ریز نمرات، توصیه ها و نمرات آزمون است. از نظر معیارها، شما باید دارای مدرک لیسانس با سه سال سابقه کار مرتبط با دستمزد یا بدون حقوق باشید. شما همچنین باید شواهدی از مهارت های خود را نشان دهید، در حالی که مهارت در زبان دوم مطلوب است.

پیشنهاد مطالعه:تحصیل در رشته دندانپزشکی در خارج از کشور

بورسیه تحصیلی Chevening، انگلستان

طرح بورس تحصیلی Chevening توسط دولت انگلستان اداره می شود و به عنوان یکی از معتبرترین بورسیه های این کشور در نظر گرفته می شود. این که از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی است،  بورسیه تحصیلی که به دانشجویانی با اعتبار برجسته و پتانسیل رهبری اعطا می شود، معمولاً برای مدرک کارشناسی ارشد یک ساله است و هزینه های تحصیل، کمک هزینه زندگی، بلیط هواپیما برگشت به بریتانیا و سایر هزینه های ضروری را پوشش می دهد.

هر ساله حدود 700 بورسیه تحصیلی از حدود 110 کشور جهان به دانشجویان اعطا می شود، اما تعداد بورسیه ها بسته به کشور متفاوت است. هند و چین کشورهای کلیدی برای دریافت این بورس هستند و تنها برای این دو کشور بیش از 30 بورسیه تحصیلی وجود دارد.

نحوه درخواست بدین گونه است که به وب سایت رسمی مراجعه کرده و مراحل درخواست را دنبال کنید. لیست گسترده ای از معیارهایی وجود دارد که باید رعایت کنید. متقاضیان باید دارای مدرک لیسانس، حداقل دو سال سابقه کار در زمینه انتخابی خود و تسلط کامل به زبان انگلیسی باشند. علاوه بر این، انتظار می رود دانش آموزان حداقل دو سال پس از آن به کشور خود بازگردند. هر ساله حدود 1500 بورسیه تحصیلی Chevening اعطا می شود که شامل 144 کشور واجد شرایط است.

بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی

بورسیه های رودز، انگلستان

یکی از قدیمی ترین بورسیه های تحصیلی در جهان و همچنین یکی از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی ، طرح بورسیه های رودز کشور انگلستان است که به دانشجویان بین المللی این شانس را می دهد که در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه معتبر آکسفورد تحصیل کنند. این طرح تمام هزینه های تحصیل را به همراه کمک هزینه زندگی و بلیط رفت و برگشت کلاس اکونومی پوشش می دهد.

هر کشور صفحه درخواست خود را در وب سایت رسمی دارد. از نظر معیارها، انتخاب بر اساس عملکرد تحصیلی، دستاوردهای فوق برنامه و شواهدی از ویژگی های انسان دوستانه است. هر سال فقط 95 بورسیه اعطا می شود، بنابراین منصفانه است که بگوییم رقابت برای دریافت بورسیه شدید است.

بورسیه تحصیلات تکمیلی Endeavour، استرالیا

یکی از برجسته ترین بورسیه های استرالیا، بورس تحصیلات تکمیلی Endeavor برای دانشجویان بین المللی از قاره آمریکا، اروپا، کارائیب، خاورمیانه، آسیا و اقیانوسیه برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا در هر رشته ای در یکی از دانشگاه های کشور هدف قرار می گیرد. این یکی از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی است.

کمک های مالی کامل شامل هزینه های تحصیل، کمک هزینه سفر، کمک هزینه زندگی ماهانه، بیمه درمانی و بیمه مسافرتی، حداکثر 272500 دلار برای شهریه، 3000 دلار در ماه برای هزینه های زندگی و حداکثر 7000 دلار برای هزینه های اولیه سفر و جابجایی ارائه می دهد.

شما از طریق وب سایت رسمی درخواست می دهید. شایان ذکر است که به عنوان بخشی از فرآیند درخواست، باید یک نامه پذیرش رسمی از دانشگاه انتخابی استرالیا ارسال کنید. تعداد مشخصی بورسیه تحصیلی در هر سال اعطا نمی شود، اما از سال 2007 تاکنون 4306 بورسیه به دانشجویان بین المللی اعطا شده است.

پیشنهاد مطالعه:بهترین کشورها برای تحصیل در داروسازی

بورسیه برای دانشجویان بین المللی، سیدنی

یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی استرالیا، به عنوان یکی از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی ، این نوع از بورس سیدنی و برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال تحصیل تمام وقت در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند. به طور معمول، بورس تحصیلی هزینه های کامل تحصیل، هزینه های رفت و برگشت هوایی، کمک به هزینه های زندگی و بیمه سلامت را پوشش می دهد.

 بورسیه تحصیلی عالی ایفل، فرانسه

قابل توجه ترین بورس تحصیلی در فرانسه طرح بورسیه تحصیلی عالی ایفل است که هدف آن جذب دانشجویان بین المللی برجسته برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در یکی از دانشگاه های شرکت کننده است. برخلاف سایر افراد در این لیست، این طرح هزینه های تحصیل را پوشش نمی دهد. 

در عوض، کمک هزینه ماهانه، 1181 یورو برای دانشجویان کارشناسی ارشد و 1400 یورو برای دانشجویان دکترا را به دریافت کنندگان ارائه می دهد و هزینه های مختلف دیگر از جمله هزینه های سفر و بیمه درمانی را پوشش می دهد. فرانسه یکی از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی به شمار می آید.

شما از طریق وب سایت پردیس فرانسه اقدام می کنید. به خاطر داشته باشید که فقط در زمینه های اصلی تحصیلی در رشته های علوم مهندسی اقتصاد و مدیریت و حقوق و علوم سیاسی در دسترس است.

بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی عالی سوئیس 

بورسیه تحصیلی عالی سوئیس که توسط دولت سوئیس اداره می شود، برای دانشجویان بین المللی از بیش از 180 کشور در دسترس است، به طوری که آنها می توانند مدرک تحصیلات تکمیلی را در هر رشته ای در دانشگاهی در سوئیس دنبال کنند. این طرح هزینه های تحصیل، بیمه درمانی، بلیط هواپیما و کمک هزینه زندگی ماهانه را پوشش می دهد. صفحه کشور خود را در وب سایت رسمی برنامه انتخاب کنید. شایان ذکر است که انواع بورسیه تحصیلی بسته به کشوری که در آن هستید و همچنین معیارهای واجد شرایط بودن و روند درخواست متفاوت است. سوئیس را می توان یکی از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی نامید.

برنامه بورس بزرگ، چین

یکی از بورسیه های پیشرو در چین، برنامه بورس بزرگ به دانشجویان بین المللی از کشورهای در حال توسعه این فرصت را می دهد که به مدت یک سال در چین در هر مقطع تحصیلی تحصیل کنند. هزینه های تحصیل، مسکن، کمک هزینه زندگی ماهانه، بیمه درمانی و هزینه های سفر بین المللی را پوشش می دهد. برای درخواست، شما باید به کمیسیون ملی یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) در کشور خود درخواست دهید. برای دریافت این بورسیه های فوق العاده، مشاوره های لازم را از 20پیمنت دریافت کنید.
 

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد