ابزارهای سئوی سازمانی جهت یافتن کلمات کلیدی

ابزارهای سئوی سازمانی جهت یافتن کلمات کلیدی

توسط : تیم محتوا
1,508

شرکت ها اهداف بزرگی برای سئو و حتی تمایل بزرگتری برای محتوا دارند. نیاز به بهینه سازی محتوا می تواند پایان ناپذیر به نظر برسد. به همین دلیل است که ابزارهای سئو در سطح سازمانی موهبتی برای به روز رسانی محتوا در مقیاس گسترده هستند. اگر روی یک پروژه کار می کنید، محتوای خود را در یک ابزار سئو برای یافتن کلمه کلیدی و نوشتن محتوا قرار دهید تا در زمان واقعی بهبود پیدا کند.

به دنبال نکات بهینه سازی هستید؟ از Semrush برای ممیزی و بهینه سازی سریع محتوای خود استفاده کنید. ما عاشق ابزارهای سئوی سازمانی هستیم زیرا آنها حتی بزرگترین وظایف را قابل دستیابی می کنند. بنابراین، حتی اگر یک سایت بزرگ برای بهینه سازی دارید، این ابزارها می توانند تمام کارهای سنگینی را که برای رسیدن به اهدافتان نیاز دارید، انجام دهند.

Surfer 

Surfer  یک پلت فرم بهینه سازی محتوا است که از هوش مصنوعی (AI) برای انجام کارهایی که بسیاری از متخصصان سئو مجبور به انجام دستی هستند، استفاده می کند. نتایج جستجو را ارزیابی می کند و نحوه بهینه سازی محتوا را تعیین می کند.

این ابزار مبتنی بر الگوریتم، اساساً URL های برتر را برای یک کلمه کلیدی ممیزی می کند و بینش های ارزشمندی را در مورد اینکه این قطعات محتوا به خوبی انجام می دهند جمع آوری می کند، به علاوه اینکه چگونه این بینش ها را در محتوای خود اعمال کنید.

Surfer  به عنوان ابزار سئو برای یافتن کلمه کلیدی جهت شرکت‌ها عالی است زیرا برنامه اشتراک تجاری آن حداکثر 140 ممیزی در ماه، شامل 10 عضو تیم و 70 ویرایشگر محتوا را امکان‌پذیر می‌سازد. این بدان معناست که کسب و کار شما می تواند ماهانه حداکثر 150 صفحه یا پست را بررسی کند و حداکثر 70 محتوا را در ویرایشگر محتوا به روز کند.

استفاده از Surfer توسط تیم های داخلی، شرکای آژانس و نویسندگان آزاد بسیار آسان است. بنابراین، اگر قصد دارید پروژه های محتوای سئوی خود را برون سپاری کنید، می توانید یک لینک مشترک به ویرایشگر محتوا برای هرکسی که روی پروژه شما کار می کند ارائه دهید.

ابزارهای سئوی سازمانی جهت یافتن کلمات کلیدی

نحوه استفاده از Surfer  

Surfer  ابزارهای مختلف بهینه سازی محتوا دارد، بنابراین نحوه استفاده از آن واقعاً به اهداف سئوی شما بستگی دارد. می توانید از Content Planner برای برنامه ریزی محتوای خود و ایجاد یک تقویم سرمقاله استفاده کنید.

همچنین، از ابزار Brief به عنوان ابزار سئو برای یافتن کلمه کلیدی استفاده کنید تا به هوش مصنوعی اجازه دهید یک صفحه خلاصه SEO بهینه‌سازی شده ایجاد کند. می توانید از ویرایشگر محتوا برای بهینه سازی محتوای جدید و موجود استفاده کنید.

Ahrefs 

Ahrefs  یک ابزار سئو پیشرو در صنعت است که بیشتر به دلیل تحقیقات کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقبا و قابلیت های تجزیه و تحلیل بک لینک شناخته شده است. با این حال، طیف وسیعی از ویژگی ها را نیز برای پاسخگویی به نیازهای بهینه سازی محتوای کسب و کار ارائه می دهد.

به عنوان مثال، Rank Tracker  به کسب و کارها اجازه می دهد تا عملکرد کلمات کلیدی را نظارت کنند و فرصت هایی را برای بهبود محتوای موجود شناسایی نمایند و Content Explorer ایده های محتوای دست نخورده و فرصت هایی را برای ایجاد بک لینک های ارزشمند نشان می دهد.

Ahrefs به عنوان ابزار سئو برای یافتن کلمه کلیدی مطرح بوده و یک ابزار فوق العاده در سطح سازمانی است زیرا تحقیقات کلمات کلیدی، ردیابی رتبه، تجزیه و تحلیل بک لینک و جستجوی کلمات در محتوا را در مقیاس بزرگتری ارائه می کند.

این فهرست دارای موجودی بیش از «1.6 میلیارد جستجوی جستجو» و «گسترده ترین فهرست بک لینک ها» است. از این نظر، هدف ابزار این است که «منبع واحد حقیقت» برای شرکت‌هایی باشد که به دنبال تصمیم‌گیری استراتژیک در سئو هستند.

پیشنهاد مطالعه:بهترین کمپین های تبلیغاتی B2B

نحوه استفاده از Ahrefs

همانطور که در بالا ذکر شد، Ahrefs  چندین ابزار را ارائه می دهد که می توانند به پروژه های بهینه سازی محتوای شما کمک کنند. با این حال، Content Explorer  محبوب تر است که به شما امکان می دهد در مورد میلیاردها صفحه وب تحقیق کنید و بینش های SEO و اجتماعی را کشف کنید.

به سادگی یک موضوع را در Content Explorer وارد کنید تا فرصت های جدید را کشف کنید. Ahrefs حتی طیف وسیعی از فیلترها را برای اصلاح جستجوی شما با معیارهای خاصی ارائه می دهد، از جمله تعداد دامنه های ارجاع دهنده، پیوندهای زنده در مقابل لینک های شکسته، زبان، ارزش ترافیک و تعداد اشتراک گذاری های اجتماعی.

در نهایت، می‌ توانید عمیق‌ تر در هر محتوایی غوطه‌ ور شوید تا ببینید آیا یک صفحه لینک ‌ها را به دست می ‌آورد یا از دست می ‌دهد، یا اینکه آیا ترافیک در طول زمان افزایش یا کاهش یافته است.

Semrush

Semrush  یک پلتفرم محبوب سئو و بازاریابی محتوا SaaS است که به عنوان ابزار سئو برای یافتن کلمه کلیدی به کسب و کارها و بازاریابان کمک می کند تا با محتوای خود به موفقیت بیشتری دست یابند. از تحقیقات کلمات کلیدی گرفته تا تحقیقات رقبا تا مدیریت رسانه های اجتماعی، این ابزار همه کارها را انجام می دهد.

این واقعاً یک "فروشگاه تک مرحله ای" برای استراتژی SEO شما است. طرح اشتراک تجاری برای مشاغل و شرکت های بزرگ مناسب است. زیرا می توانید برای تعداد تقریباً نامحدودی از کلمات کلیدی تحقیق، ردیابی، اندازه گیری و بهینه سازی کنید.

و اگر چندین وب‌ ایت با صدها تا هزاران صفحه دارید، برای هزاران یا ده‌ها هزار کلمه کلیدی رتبه‌بندی می‌کنید، ابزاری می‌خواهید که بتواند به آن ادامه دهد. در واقع، حتی می‌توانید با یک طرح سفارشی متناسب با نیازهای خاص شرکت خود، بزرگ‌تر شوید.

به طور خلاصه، Semrush بیش از 50 ابزار و گزارش مختلف را ارائه می دهد تا به شما در غلبه بر چالش های بازاریابی محتوا کمک کند. این ابزارها به شما کمک می کنند تا یک استراتژی محتوای قدرتمند ایجاد کنید و محتوای خود را برای افزایش ترافیک ارگانیک بهینه کنید.

ابزارهای سئوی سازمانی جهت یافتن کلمات کلیدی

نحوه استفاده از Semrush

این که به عنوان ابزار سئو برای یافتن کلمه کلیدی مطرح است، با ابزارها و ویژگی های بسیار در جعبه ابزار آن، غواصی عمیق در تمام ویژگی ها غیرممکن است. دو ابزار Semrush  را برای بهینه سازی محتوا استفاده کنید که شامل ابزار حسابرسی محتوا و دستیار نوشتن SEO (SWA) است. 

حسابرسی محتوا محتوای وب سایت شما را ارزیابی می کند تا نحوه عملکرد آن (از نظر ترافیک و موقعیت کلمات کلیدی) و نحوه تعامل کاربران با محتوای شما را تعیین کند. سپس تشخیص می دهد که کدام صفحات خوب کار نمی کنند و سپس توصیه ای برای بهینه سازی ارائه می دهد.

SWA، از سوی دیگر، جایی است که شما توصیه ها را عملی می کنید. اساساً به عنوان یک ویرایشگر نوشتاری "هوشمند" کار می کند که به شما کمک می کند محتوای خود را در زمان واقعی بهینه کنید. این شامل به‌روزرسانی‌هایی برای اهداف سئو و تعامل است.

پیشنهاد مطالعه:برترین ویژگی های پلتفرم های PPC

Screaming Frog

Screaming Frog  یک خزنده وب سایت است که به صاحبان وب سایت کمک می کند تا سئوی خود را با استخراج داده ها و بررسی مسائل رایج سئو بهبود بخشند. اگرچه Screaming Frog بیشتر به دلیل قابلیت های فنی حسابرسی SEO شناخته شده است، اما هنوز برنامه های کاربردی برای بهینه سازی محتوا دارد. از همین روست که به عنوان ابزار سئو برای یافتن کلمه کلیدی شناخته می شود.

به عنوان مثال، عناوین و توضیحات صفحات تکراری را که ممکن است نیاز به بهینه سازی داشته باشند شناسایی می کند یا صفحاتی با محتوای کم را علامت گذاری می کند. Screaming Frog  به کاربران اجازه می دهد تا حداکثر 500 URL را به صورت رایگان بررسی کنند، اما پس از آن گزینه ای برای خرید مجوز برای دسترسی به ویژگی های پیشرفته تر، از جمله "بدون محدودیت" در ممیزی URL وجود دارد.

Screaming Frog برای شرکت ها عالی است زیرا به این معنی است که می توانید حتی بزرگترین وب سایت ها را بررسی و ارزیابی کنید. علاوه بر این، Screaming Frog  می‌تواند سایت‌های بزرگ را به طور موثر بررسی کند و در عین حال نتایج را در زمان واقعی ارائه دهد.

این بدان معناست که می‌توانید حتی در زمانی که ابزار بقیه صفحات شما را می‌خزد، اقدام به توصیه‌های سئو کنید.

نحوه استفاده از Screaming Frog

اگر می‌دانید که وب‌سایت شما بیش از 500 URL دارد، توصیه می‌کنم فوراً با مجوز پولی شروع کنید. این به شما امکان می دهد کل سایت خود را بدون محدودیت URL بررسی کنید. هنگامی که Screaming Frog را دانلود کردید و مجوز خود را تأیید کردید، می توانید وب سایت خود را بخزید.

مشاهده کنید که ابزار با داده هایی مانند تعداد URL های صفحه، اندازه فایل های تصویری، مسدود کننده های فنی و غیره منتشر می شود. به خاطر داشته باشید که ممکن است مشکلاتی در سراسر سایت وجود داشته باشد که باعث ایجاد خطاهای متعددی شود، بنابراین وب سایت خود را به طور کلی ارزیابی کنید تا بتوانید در صورت نیاز به روز رسانی های انبوه را اعمال کنید.

ابزارهای سئوی سازمانی جهت یافتن کلمات کلیدی

 SparkToro

SparkToro  که توسط رند فیشکین تأسیس شد، یک ابزار تحقیق مخاطب است که به کسب و کارها کمک می کند محتوای بهتر و متمرکز بر کاربر ایجاد کنند. به زبان ساده، SparkToro  به وب‌سایت‌هایی که مشتریان شما بازدید می‌کنند، حساب‌های اجتماعی که دنبال می‌کنند، هشتگ‌هایی که استفاده می‌کنند و موارد دیگر نگاه می‌کند تا به شما در ایجاد محتوایی که مطابق علایق و رفتار آنها باشد کمک کند.

به عنوان ابزار سئو برای یافتن کلمه کلیدی، هدف این پلتفرم «فراموش کردن نظرسنجی‌های مخاطبان» و اجازه دادن به هوش مصنوعی بینش‌های دقیق و مفید برای مخاطبان تنها با چند کلیک است. در حالی که بسته اشتراک آن به سمت آژانس های بازاریابی منحرف می شود، ابزارهای مشابه می توانند برای شرکت ها نیز مفید باشند.

این گزینه قیمت گذاری جستجوهای نامحدود، حداکثر 250 نتیجه رسانه های اجتماعی، داده های جمعیتی و حداکثر 50 کاربر را برای تیم شما ارائه می دهد. Spark Toro  برای همه مشاغل بزرگ عالی است. زیرا می تواند میلیون ها نتیجه اجتماعی و وب را اسکن کند تا علایق مخاطبان شما را پیدا کند.

سپس این داده‌ها می‌توانند نوع محتوایی را که ایجاد می‌کنید، عبارات جستجویی را که هدف قرار می‌دهید، پلتفرم‌هایی که محتوای خود را در آن بازاریابی می‌کنید، و نحوه بهینه‌سازی محتوای خود برای تشویق کاربران به اقدام را نشان دهد.

نحوه استفاده از Spark toro

SparkToro یک ویدیوی راحت برای نحوه عملکرد آن ارائه می دهد تا شما را در مورد ویژگی های آن راهنمایی کند. می توانید از SparkToro به عنوان ابزار سئو برای یافتن کلمه کلیدی برای موارد زیر استفاده کنید:

•    فهرستی از انتشاراتی که مخاطبان شما دوست دارند ایجاد کنید.

•    منابع تأثیر را برای چندین مخاطب مقایسه کنید.

•    کمپین های روابط عمومی، اجتماعی، محتوا و تبلیغات خود را اولویت بندی کنید.

•    حضور آنلاین برند خود را تجزیه و تحلیل کنید.

•    مخاطبان رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید.

•    فرصت هایی را برای بک لینک یا پوشش رسانه ای کشف کنید.

در مجموع، از SparkToro استفاده کنید تا کشف نمایید که مشتریان هدف شما کجا می‌روند و محتوایی که بیشتر با آن درگیر هستند، چیست. سپس، از این Intel برای بهبود محتوای خود، یافتن ایده‌های محتوای جدید و بهبود تبدیل در وب سایت خود استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه:بهترین فروشگاه های آنلاین لباس ترکیه

Clearscope 

Clearscope  به عنوان ابزار سئو برای یافتن کلمه کلیدی و یک پلت فرم بهینه سازی محتوا است که به برندها کمک می کند محتوای بسیار مرتبط ایجاد کنند. Clearscope  از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا کشف کند که مردم چه چیزی را جستجو می‌کنند، چه محتوایی برای این جستجوها بهترین عملکرد را دارد، و چگونه مارک‌ها می‌توانند محتوای خود را برای صعود به بالای نتایج جستجو بهبود بخشند.

برای ارزیابی سئوی محتوای موجود یا بهبود امتیاز در محتوای جدید خود در حین تولید، «درجه محتوای» خود را تعیین کنید. Clearscope یک ابزار مفید برای شرکت هایی ارائه می دهد که به دنبال بهینه سازی محتوای خود در مقیاس بزرگتر هستند.

این برنامه شبیه Surfer است که عمدتاً به عنوان یک دستیار نوشتن کار می کند اما مزایای اضافی یکپارچه سازی را به ارمغان می آورد. Clearscope  با بسیاری از ابزارهایی که کسب‌وکارها از قبل استفاده می‌کنند، مانند Google Docs و WordPress، یکپارچه می‌شود. 

این باعث می‌شود که بدون رفت و آمد دست و پا گیر بین ابزارها، پذیرش یکپارچه داشته باشید. علاوه بر این، Clearscope مورد اعتماد برندهای بزرگ است. 

ابزارهای سئوی سازمانی جهت یافتن کلمات کلیدی

نحوه استفاده از آن

از این برنامه، به عنوان ابزار سئو برای یافتن کلمه کلیدی از جستجوی کلمه کلیدی برای تجزیه و تحلیل نتایج برای کلمه کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید و سپس یک سند ویرایشگر محتوا ایجاد کنید که در آن می توانید محتوای موجود را جایگذاری کرده یا از ابتدا شروع کنید. 

سپس Clearscope توصیه‌هایی بر اساس داده‌های جستجوی ارگانیک، از جمله تعداد کلمات توصیه‌شده، کلمات کلیدی ثانویه، عنوان‌ها و استفاده از کلمه کلیدی ارائه می‌کند. همچنین مفید است، Clearscope یک امتیاز خوانایی برای تعیین سطح خواندن برای محتوای شما ارائه می دهد. این به شما کمک می کند تا محتوای خود را متناسب با مخاطبان مبتدی تا متخصص تنظیم کنید. می توانید برای استفاده از این پلتفرم های فوق العاده، از خدمات 20پیمنت بهره ببرید.
 

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر