افزایش هزینه آزمون تافل اینترنتی و تافل هوم ادیشن 2023

افزایش هزینه آزمون تافل اینترنتی و تافل هوم ادیشن 2023

توسط : تیم محتوا
2,907

تافل یک آزمون کامپیوتری است که توسط ETS برگزار می شود و دانش انگلیسی داوطلبان مورد نیاز برای تحصیل، کار یا مهاجرت به خارج از کشور را آزمایش می کند.  مطابق با گزارش ETS هزینه آزمون تافل اینترنتی و هزینه مربوط به ثبت نام TOEFL Home Edition بدون آنکه از قبل اعلام شده باشد، 20دلار افزایش یافت. بنابراین داوطلبان ایرانی باید برای شرکت در این آزمون می بایست به جای 245 دلار، از یکم فوریه 2023، مبلغ 265 دلار را پرداخت کنند. این در حالی است که این افزایش قیمت آزمون تافل شامل کشورهای دیگر همسایه ایران مانند امارات، ترکیه و ارمنستان نیز شده است. 

افزایش قیمت آزمون تافل 

اگر بخواهید از طریق ترکیه در آزمون TOFEL شرکت کنید، بایستی مبلغ 157 دلار، در ارمنستان 220 دلار و در امارات 300 دلار را بپردازید. ضمن آنکه باید توجه داشته باشید که دیگر گزینه های شرکت در آزمون از قبیل هزینه اعتراض به امتیاز، هزینه ریپورت نمره و یا قیمت تغییر زمان آزمون تغییری نداشته است. در صورتی که ثبت نام شما به لحظات آخر برسد و به اصطلاح دیرهنگام باشد، باید 40دلار به هزینه پرداختی خود اضافه نمایید.

ثبت نام تافل

ثبت نام تافل را می توان با چند مرحله ساده تکمیل کرد. مدت زمان تافل حدود 3 ساعت 30 دقیقه است. محدوده نمره تافل 0-120 است که در هر بخش دارای محدوده نمره 0-30 می باشد. سه نسخه از تافل وجود دارد که  مبتنی بر رایانه، iBT  و PBT را شامل می شود.

هنگام ثبت نام افزایش قیمت آزمون تافل را در نظر داشته باشید. الگوی آزمون تافل شامل چهار بخش است: خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن. در طول همه‌گیری کووید 19، ETS  نسخه خانگی ویژه تافل iBT را با بسته شدن مراکز آزمون راه‌اندازی کرد. این روش از نسخه خانگی تافل iBT دارای برنامه درسی مشابه با آزمون اصلی است. 

داوطلبان هیچ نسخه چاپی کارت نمره تافل را دریافت نمی کنند، اما ظرف 6 تا 10 روز پس از آزمون، گزارش آنلاین در وب سایت رسمی در دسترس خواهد بود.

TOEFL iBT به دلیل سهولت و استفاده از منابع کمتر توسط اکثر داوطلبان ترجیح داده می شود.  اکنون ETS TOEFL ibt Special Home Edition را برای داوطلبانی ترتیب داده است که به دلیل شیوع COVID-19 دسترسی به مراکز آزمون تافل برایشان دشوار است. نسخه خانگی در ایران برگزار نمی شود. اما فرمت آزمون تافل عمومی به همراه روش نمره دهی یکسان است. در هر صورت افزایش قیمت آزمون تافل برای کاربران ایرانی نیز منظور می شود.

افزایش هزینه آزمون تافل اینترنتی و تافل هوم ادیشن 2023

چرا تافل را انتخاب کنیم؟

بیش از 9000 دانشگاه برتر دنیا نمرات تافل را به عنوان پیش نیاز مهارت زبان انگلیسی می پذیرند. دانش‌آموزان در این آزمون مهارت زبان شرکت می‌کنند تا مهارت‌های خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن خود را اندازه‌گیری کنند. 

داوطلبان به دلایل مختلفی مانند مدرک دبیرستان، مدرک لیسانس، شغل یا تحصیلات عالی تافل را دنبال می کنند. دانشجویان به دلیل نمرات خوبشان در این آزمون زبان، تافل را به آیلتس ترجیح می دهند. بهترین بخش این است که هیچ مصاحبه ای به عنوان بخشی از فرآیند وجود ندارد و آزمون ها به صورت ناشناس نمره گذاری می شوند.

ETS نشان می‌دهد که داوطلبان به ‌طور میانگین نمره ۲۴ از ۳۰ را در Speaking، Writing و Listening کسب کرده‌اند. با میانگین کلی نمره 95، داوطلبان به راحتی می توانند کالج های TIER 2 در ایالات متحده و کانادا را تضمین کنند. دانش‌آموزان می‌توانند برای بورسیه تافل بر اساس نمره‌ای که در آزمون کسب کرده‌اند، درخواست دهند. توجه داشته باشد که برای پرداخت هزینه، افزایش قیمت آزمون تافل را در نظر بگیرید.

نکات برجسته تافل

چند نکته وجود دارد که داوطلبان آزمون قبل از شرکت در تافل باید بدانند:

واجد شرایط بودن تافل

برای شرکت در تافل، ETS هیچ معیار واجد شرایط بودن برای تافل را ذکر نکرده است. قبل از ثبت نام، داوطلبان باید دستورالعمل های خاصی را که در وب سایت رسمی ذکر شده است، طی کنند. همچنین ETS هیچ محدودیت سنی برای متقاضی ذکر نکرده است. 

ثبت نام تافل

شرکت کنندگان در آزمون می توانند ثبت نام تافل را به صورت آنلاین یا آفلاین یا از طریق برنامه رسمی تافل موجود در فروشگاه پلی استور تکمیل کنند. روند درخواست برای آزمون در طول سال باز است. ساده ترین راه برای ثبت نام در آزمون تافل با حساب ETS ، چه به صورت آنلاین یا از طریق اپلیکیشن رسمی است. 

پیشنهاد مطالعه:بهترین دانشگاه های آلمان برای مهندسی مکانیک

برنامه آنلاین تافل

داوطلبان برای ایجاد یک پروفایل معتبر وارد وب سایت رسمی تافل می شوند. هنگام ثبت نام در تافل، با توجه به افزایش قیمت آزمون تافل باید پاسپورت را به عنوان یکی از مدارک اولیه همراه داشته باشید. نام شما باید درست نوشته شود. برای تکمیل ثبت نام باید چند مرحله ساده را دنبال کنید.

در هنگام ثبت نام تمام اطلاعات لازم را در صورت نیاز پر کنید، آنها بررسی کرده و در نهایت برای تکمیل ثبت نام، هزینه های درخواست تافل را بپردازید. ثبت نام در آزمون تافل با استفاده از حساب ETS سریع ترین و ساده ترین فرآیند ثبت نام است. پس از اتمام ثبت نام، یک ایمیل تایید از ETS دریافت خواهید کرد. این ایمیل را تا روز آزمون ایمن نگه دارید.

فرآیند ثبت نام در سال 2023

اگر کسی مایل به ثبت نام آنلاین برای تافل 2023 است برخی از نکات حیاتی که باید به خاطر بسپارند در زیر آمده است، ضمن آنکه باید نکته مهم افزایش قیمت آزمون تافل را نیز در نظر داشته باشند.

•    ثبت نام آنلاین آزمون تافل 2023 را می توان در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته انجام داد.

•    ثبت نام تافل 2023 سه روز قبل از تاریخ انتخابی آزمون با هزینه تأخیر 40 دلار بسته می شود.

داوطلبان می توانند فرآیند پرداخت را با پرداخت هزینه درخواست تافل 2023 با استفاده از کارت اعتباری MasterCard یا VISA تکمیل کنند. همچنین پرداخت هزینه ثبت نام از طریق پی پال نیز ممکن است. در صورتی که حساب PAYPAL ندارید، می توانید از خدمات کارشناسان 20پیمنت بهره مند شده و ثبت نام خود را از طریق 20پیمنت کامل کنید.

افزایش هزینه آزمون تافل اینترنتی و تافل هوم ادیشن 2023

چگونه مرکز و تاریخ آزمون تافل را پیدا کنیم؟

داوطلبان می توانند با دنبال کردن مراحل داده شده، مراکز آزمون موجود برای آزمون تافل iBT را در مکان ها و تاریخ های مورد نظر خود بررسی کنند. این در حالی است که لازم است افزایش قیمت آزمون تافل را نیز در نظر بگیرند.

مرحله 1: از وب سایت رسمی www.ets.org/toefl دیدن کنید

مرحله 2: یک مرکز آزمون در مکان دلخواه خود پیدا کنید.

مرحله 3: دوره 2 ماهه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مرحله 4: روی Find Test Centers and Dates کلیک کنید.

مرحله 5: بنا به راحتی مرکز آزمون را بر اساس تاریخ یا مسافت انتخاب کنید.

مرحله 6: روی Show Test Times و Register کلیک کنید.

مرحله 7: روی ثبت کلیک کنید

ثبت نام آنلاین تافل 2023

مرحله 1. ثبت نام کنید

داوطلبان برای شروع فرآیند ثبت نام باید در ets.org/toefl ثبت نام کنند. آنها باید مطمئن شوند که نامی که هنگام ثبت نام استفاده می کنند با شناسه ای که قصد دارند در روز آزمون همراه داشته باشند مطابقت داشته باشد. 

داوطلبان باید مشخصات خود را با پر کردن اطلاعات مورد نیاز و در نتیجه ایجاد نام کاربری و رمز عبور ایجاد کنند. داوطلبان می توانند بهترین ترفندها را برای موفقیت در آزمون بدانند. از سویی دیگر، هنگام ثبت نام، افزایش قیمت آزمون تافل را منظور کنند.

مرحله 2. زمانبندی آزمون

پس از پر کردن تمام اطلاعات، داوطلبان تأییدیه ای را خواهند دید که منعکس کننده اطلاعاتی است که قبلا ارسال کرده اند. پس از این، دانش آموزان می توانند با نام کاربری و رمز عبور خود وارد شوند. صفحه اصلی نمایش داده می شود.

My Tests، روی "ثبت نام برای آزمون" کلیک کنید. روی «تست تافل» کلیک کنید و ادامه دهید، قبل از کلیک کردن روی «موافقم»، اطلاعات به اشتراک گذاشته شده روی صفحه را مرور کنید.

پیشنهاد مطالعه:آموزش آنلاین زبان با Preply

مرحله 3. تایید کنید

صفحه بعدی از متقاضیان می خواهد که تاریخ مناسبی را برای شرکت در آزمون انتخاب کنند. داوطلبان می توانند پس از دریافت تاریخ آزمون و مرکز مورد نظر خود ثبت نام خود را تایید کنند. دانشجویان می توانند حداکثر چهار دانشگاه را برای ارسال نمرات تافل خود انتخاب کنند و افزایش قیمت آزمون تافل را هنگام پرداخت در نظر بگیرند.

اگر مایل به اضافه کردن مؤسسه های بیشتری هستند، می توانند با پرداخت هزینه اضافی هر کدام 20 دلار این کار را انجام دهند.

الزامات مرورگر

برای کاربران Mac سیستم ثبت نام TOEFL با Safari سازگار نیست. شخص باید از Google Chrome یا Mozilla Firefox استفاده کند. اما برای کاربران Windows داوطلبان باید از Internet Explorer، Google Chrome یا Mozilla Firefox با سیستم عامل Windows 7 یا بالاتر استفاده کنند.

برای بهترین نتایج، داوطلبان باید قبل از ثبت نام در آزمون اطمینان حاصل کنند که مرورگر به جدیدترین نسخه به روز شده است.

افزایش هزینه آزمون تافل اینترنتی و تافل هوم ادیشن 2023

شرایط شناسایی برای ثبت نام تافل 2023 چیست؟

هنگام درخواست برای آزمون تافل 2023، فرد باید ضمن در نظر گرفتن افزایش قیمت آزمون تافل، یک شناسه معتبر ارائه دهد که باید شرایط زیر را داشته باشد:

مدرک شناسایی باید سند اصلی باشد؛ مدارک فتوکپی پذیرفته نخواهند شد و مدارک را نمی توان روی تلفن همراه یا هر وسیله الکترونیکی دیگری ارائه کرد. کارت شناسایی ملی صادر شده توسط دولت باشد که توسط کشوری که نامزد متعلق به آن است صادر و به رسمیت شناخته شود.

همچنین، باید معتبر باشد؛ مدارک منقضی شده (دارای تاریخ انقضا گذشته) پذیرفته نمی شوند. این مدارک شامل نام کامل داوطلب آزمون شونده باشد که باید دقیقاً با نام مندرج در مدرک شناسایی مورد استفاده برای ثبت نام مطابقت داشته باشد. شامل یک عکس جدید و قابل تشخیص است. شما بایستی امضای خود را درج کنید (نام روی شناسه و نام امضا باید مطابقت داشته باشد).

مدارک شناسایی اولیه قابل قبول 

اگر قصد دارید در آزمون شرکت کنید، ابتدا با در نظر گرفتن افزایش قیمت آزمون تافل، هزینه آن را بپردازید. برای ثبت نام تافل 2023 از طریق پست، داوطلبان باید نکات زیر را رعایت کنند:

•    فرم ثبت نام TOEFL 2023 به صورت PDF را دانلود و پر کنید.

•    برای پر کردن فرم ثبت نام یادرخواست تافل 2023 باید از جوهر خودکار سیاه/آبی استفاده شود.

•    یکی از روش های پرداخت ذکر شده در فرم را انتخاب کنید.

•    فرم را همراه با پرداخت خود به آدرس ذکر شده در فرم یا مرکز ثبت منطقه ای خود ارسال کنید.

•    فرم ها باید حداقل چهار هفته قبل از تاریخ آزمون شما دریافت شوند.

•    اگر تأییدیه دریافت نکردید، حداقل سه روز کاری قبل از مهلت ثبت نام با مکانی که مدارک خود را پست کرده اید تماس بگیرید.

•    اگر از طریق پست ثبت نام می کنید، باید کدهای خاصی را به صورت دستی وارد کنید که به صورت خودکار به صورت آنلاین وارد می شوند.

پیشنهاد مطالعه:بهترین دانشگاه های بین المللی  رشته حقوق

ثبت نام تافل 2023 از طریق تلفن

داوطلبانی که قصد ثبت نام تلفنی در تافل را دارند، با در نظرگرفتن افزایش قیمت آزمون تافل، باید با مرکز ثبت نام منطقه ای تافل تماس بگیرند. نحوه پرداخت مانند ثبت نام آنلاین باقی می ماند. با این حال، برای ثبت نام دیرهنگام، خطوط تلفن در ساعت 5 بعدازظهر به وقت محلی در یک روز کاری قبل از آزمون بسته می شود و 40 دلار آمریکا هزینه تأخیر دارد.

لطفاً توجه داشته باشید بر اساس ثبت نام تافل 2023، داوطلبان باید از طریق پست به مقامات در مورد هر گونه معلولیت یا نیازهای مرتبط با سلامتی که نیاز به همراه داشتن تجهیزات، نوشیدنی یا تنقلات به اتاق آزمون، استراحت های اضافی یا طولانی مدت یا نیاز به محل اقامت دیگری دارد، اطلاع دهند. کاندیداها باید مراحل درخواست اقامت را تا زمانی که تایید شود دنبال کنند.

ETS  هیچ معیار واجد شرایط بودن خاصی را برای تافل تجویز نمی‌کند، اما داوطلبانی که می‌خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند، باید از الزامات دانشگاه مورد نظر و افزایش قیمت آزمون تافل آگاه باشند، زیرا هر موسسه شرایط نمره تافل خود را تجویز می‌کند. 

نتایج تافل پس از 10 روز از تاریخ آزمون به صورت آنلاین بررسی می شود و پس از 13 روز می توانید آن را دانلود کنید. هنگام بررسی نمرات تافل 2023 باید جزئیات شناسایی را در اختیار داشته باشید. داوطلبان می توانند در صورت عدم رضایت از نمره دریافتی با طی مراحل ثبت نام تافل 2023 در آزمون مجدد شرکت کنند.

افزایش هزینه آزمون تافل اینترنتی و تافل هوم ادیشن 2023

جمع بندی

هنگام ثبت نام در آزمون تافل، به افزایش قیمت آزمون تافل توجه داشته باشید. در برنامه درسی تافل 2023 چهار بخش وجود دارد که عبارتند از Reading، Listening، Speaking و Writing. الگوی آزمون تافل 2023 به گونه ای است که داوطلبان موظفند خود را برای تمامی مقاطع ذکر شده آماده کنند. داوطلبان علاقه مند می توانند الگوی آزمون را در مقاله نمونه تافل بررسی کنند.

سرویس تست آموزشی (ETS) آزمون تافل 2023 را برای ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی داوطلب انجام می دهد. علاوه بر این، بیش از 10000 کالج، دانشگاه و سازمان در 130 کشور از جمله استرالیا، کانادا، بریتانیا و ایالات متحده آن را به رسمیت می شناسند. 

تافل بیش از 50 بار در سال در 4500 مرکز آزمون در 165 کشور جهان برگزار می شود. اکثر داوطلبان در سراسر جهان برای آزمون تافل مبتنی بر اینترنت درخواست می دهند. از آنجایی که این آزمون در ایران برگزار نمی شود، می توانید یکی از کشورهای همسایه را برای آن انتخاب کنید.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد