بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا

بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا

توسط : تیم محتوا
1,405

هنرمندان بیشتری در حال حرکت به فضای هنر دیجیتال هستند، اما نمی دانند از کجا باید حرفه خود را شروع کنند. در واقع چه مشاغلی برای طراحان و انیماتورها وجود دارد و آنها چه حقوقی دارند؟ اگر به‌تازگی به‌عنوان یک هنرمند دیجیتالی شروع به کار کرده‌اید، یا اگر در بین پروژه‌های Buck و Subway در حال استفاده از هنر رمزنگاری هستید، این مقاله بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا گزینه‌هایی را بررسی می‌کند که ممکن است حتی از وجود آن‌ها مطلع نباشید.

رشته هنرهای دیجیتال

با توجه به اینکه فناوری باعث ایجاد چشم اندازهای بی حد و حصر برای نوآوری خلاقانه می شود، رشته هنرهای دیجیتال به سرعت به یکی از محبوب ترین و جالب ترین انتخاب های حرفه ای برای هنرمندان گرسنه تبدیل شده است. 

رسانه های اجتماعی به توسعه و تشویق نسلی از سازندگان دیجیتالی خودساخته کمک کردند، اما مسیرهای شغلی ممکن برای فردی با این علایق چیست؟

هنرمند دیجیتال چیست؟

هنرمندان دیجیتال ممکن است روی پروژه‌های مختلفی در بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا کار کنند - از جمله انیمیشن ویدیویی، رابط کاربری وب‌سایت، آثار هنری برای عناصر بصری یک بازی ویدیویی، تصویرسازی کتابچه راهنمای پزشکی، ایجاد تصاویر دو بعدی برای طراحی مد و موارد دیگر - با استفاده از رایانه و وسایل معاصر. 

یک هنرمند دیجیتال ممکن است بسته به پروژه تعدادی دارایی دیجیتال از جمله فیگورها و محیط‌های سه‌بعدی، استوری‌بردها، بافت‌ها در طراحی آثار هنری، انیمیشن‌ها و جلوه‌های سه‌بعدی ایجاد کند. جلوه های بصری برای فیلم ها و تلویزیون نیز توسط هنرمندان دیجیتال با همکاری تدوینگران ایجاد می شود.

بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا

مشاغل و حقوق هنرمندان دیجیتال چیست؟

1- طراح گرافیک

یک طراح گرافیک چه کار می کند؟ طراحان گرافیک از رنگ، تصاویر، فونت ها و چیدمان برای انتقال بصری یک پیام یا ارائه یک محصول استفاده می کنند. از جمله، آنها آرم، بسته بندی محصول، مواد چاپی و وب سایت ایجاد می کنند.

طراحان گرافیک به عنوان یکی از بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا در طیف گسترده ای از مشاغل و در ظرفیت های مختلف فعالیت می کنند. به عنوان مثال، یک طراح می تواند به عنوان کارمند داخلی برای کار بر روی مواد تبلیغاتی برای یک شرکت استخدام شود، یا می تواند برای یک آژانس طراحی با مشتریان و پروژه های مختلف کار کند. بسیاری از طراحان گرافیک نیز خوداشتغال هستند و به عنوان فریلنسر بر اساس پروژه به پروژه کار می کنند.

حقوق طراح گرافیک: 47072 دلار 

نرم افزار و مهارت های محبوب برای طراحان گرافیک

•    Adobe Photoshop، Adobe Illustrator، Adobe InDesign

2- موشن دیزاینر

یک موشن دیزاینر چه می کند؟ Motion Designers به عنوان یکی از بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا آثار هنری برای وب، تلویزیون و فیلم ایجاد می کنند. این می تواند شامل مواردی مانند قطعه فیلم، تریلر، تبلیغات و دنباله عنوان و موارد دیگر باشد. آنها برای زنده کردن مفاهیم خود از جلوه های بصری، انیمیشن و سایر تکنیک های سینمایی استفاده می کنند.

حقوق موشن دیزاینر: 60,397 دلار 

نرم افزار و مهارت های محبوب برای طراحان حرکت

•    Adobe After Effects، طراحی گرافیک، طراحی (تایپوگرافی و تئوری رنگ)، انیمیشن 2D/3D، ویرایش ویدئو

تفاوت بین طراحی گرافیکی و موشن دیزاینر چیست؟

طراحان گرافیک و موشن در بسیاری از برنامه‌های کاربردی مشابه کار می‌کنند، در بسیاری از شرکت‌های مشابه استخدام می‌شوند و دارای سبک‌ها و مجموعه‌های مهارتی هستند. بزرگترین تفاوت این است که یکی انیمیشن را در اولویت قرار می دهد و بنابراین رویکردی متمایز برای هر پروژه دارد.

پیشنهاد مطالعههزینه های آزمون آیلتس 2024

طراحان گرافیک با تصاویر ثابت مانند پوستر، کارت ویزیت و لوازم التحریر که دیجیتال یا چاپ شده هستند کار می کنند. طرح های آنها هرگز با در نظر گرفتن انیمیشن ایجاد نمی شود. موشن گرافیک حرکت و انیمیشن را به طراحی بصری اضافه می کند که در غیر این صورت ثابت خواهد بود، به این معنی که اغلب باید حرکت پروژه های خود را قبل از گذاشتن یک ضربه قلم مو در نظر بگیرند. اشکال، اشیاء یا متن به طور کلی در انیمیشن های گرافیکی متحرک هستند.

3- طراح وب

یک طراح وب به عنوان یکی از بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا چه کاری انجام می دهد؟ طراحان وب انواع مختلفی از اجزای طراحی بصری - مانند متن، تصاویر، گرافیک، انیمیشن ها و فیلم ها را برای ایجاد و ساخت وب سایت ها و صفحات وب ترکیب می کنند. یک طراح وب می تواند یک وب سایت کاملا جدید بسازد یا تغییرات جزئی در سبک و طرح سایت های فعلی ایجاد کند.

حقوق طراح وب: 52296 دلار 

نرم افزار و مهارت های محبوب برای طراحان وب

•    Adobe Photoshop، طراحی گرافیک، HTML5، صفحات سبک آبشاری (CSS)

تفاوت بین یک طراح گرافیک و یک طراح وب چیست؟

طراحان وب به عنوان یکی از بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا مشکلات خلاقانه را از طریق یک وب سایت خوب طراحی شده حل می کنند که کاربران را به مشتری تبدیل می کند. طراحان گرافیک مشکلات خلاقانه را از طریق لوگو، نام تجاری یا مواد چاپی حل می کنند تا به مشتری بالقوه آموزش دهند.

4- طراح چند رسانه ای

اما یک طراح چند رسانه ای چه کاری انجام می دهد؟ طراحان چند رسانه ای ارائه ها و ابزارهای چند رسانه ای را برای آموزش و ترویج نام تجاری، کالاها و خدمات شرکت خود ایجاد می کنند. آنها باید با اعضای شرکت خود (و/یا مشتریان) ملاقات کنند تا در مورد نیازها بحث کنند، پیش نویسی از محصول چندرسانه ای تهیه کنند و محصول نهایی را تکمیل کنند. 

این افراد ممکن است مسئول طراحی وب شرکت، از جمله سایت های فرود، و همچنین ویرایش فیلم های ویدئویی در یک بسته جذاب باشند. طراحان چند رسانه ای به عنوان یکی از بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا همچنین می توانند مواد چاپی مانند اینفوگرافیک ها، گزارش ها و مطالعات موردی تولید کنند. 

این طراحان باید به محض اینکه در دسترس قرار می‌گیرند، در بالای رویکردها و برنامه‌های جدید باقی بمانند و ابزارها و مهارت‌های مناسب را در کار روزانه خود بگنجانند.

دستمزد طراح چند رسانه ای: 55013 دلار 

نرم افزار و مهارت های محبوب برای طراحان چند رسانه ای

•    Adobe Photoshop، Adobe After Effects، طراحی گرافیک، ویرایش ویدئو

بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا

5- طراح بازی ویدیویی

یک طراح بازی ویدیویی چه می کند؟ طراحان بازی های ویدیویی افراد خلاقی هستند که مسئول طراحی و چیدمان یک بازی ویدیویی هستند. این روش به عنوان یکی از بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا مطرح است.

طراحان افرادی هستند که خطوط داستانی، شخصیت ها، سطوح، سناریوها و غیره یک بازی خاص را ایجاد می کنند. این موقعیت نه تنها به خلاقیت و دانش داستان سرایی نیاز دارد، بلکه به مهارت های فنی برای ایجاد یک سطح سرگرم کننده و قابل بازی از یک بازی نیز نیاز دارد.

دستمزد طراح بازی ویدیویی: 66501 دلار 

نرم افزار و مهارت های محبوب برای طراحان بازی

•    طراحی بازی، طراحی، زبان برنامه نویسی سی شارپ، طراحی تجربه کاربری

6- ویرایشگر فیلم

یک ویرایشگر ویدیو چه کاری انجام می دهد؟ یک ویرایشگر ویدیو روی تغییرات تولید یک ویدیو کار می کند. تدوینگر ویدئو با کارگردان برای تولید بهترین ویدئوی نهایی ممکن همکاری نزدیکی دارد تا داستان را به موثرترین و جذاب ترین شکل ممکن ارائه دهد. برش و تنظیم مجدد صحنه ها بخش بزرگی از کار است.

حقوق ویرایشگر ویدیو: 49,432 دلار 

نرم افزار و مهارت های محبوب برای ویرایشگر ویدیو

•    Adobe Premiere، Adobe Photoshop، Adobe After Effects

7- هنرمند جلوه های بصری

یک هنرمند جلوه های بصری به عنوان یکی از بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا چه می کند؟ هنرمندان VFX تصاویر واقعی و دیجیتالی ایجاد می کنند. این نقش مستلزم ادغام یکپارچه این جلوه‌ها در اکشن زنده در فیلم‌های بلند، تلویزیون و به طور فزاینده‌ای در بازی‌های آنلاین و کنسولی است. هنرمندان VFX از آخرین فناوری برای تولید موجودات کامپیوتری، شلوغی و بدلکاری استفاده می کنند.

دستمزد هنرمند جلوه های بصری:62668 دلار 

نرم افزار و مهارت های محبوب برای هنرمندان VFX

•    Adobe After Effects، Adobe Photoshop، Autodesk Maya، SideFX Houdini، انیمیشن سه بعدی

پیشنهاد مطالعهروش های کسب درآمد از SoundCloud

8- هنرمند سه بعدی

یک هنرمند سه بعدی به عنوان یکی از بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا چه کاری انجام می دهد؟ یک هنرمند سه بعدی مدل های سه بعدی محصولات، محیط ها و موارد دیگر را می سازد. آنها از توانایی خود برای ایجاد مواد واقعی عکس، نورپردازی و تصاویر رندر شده برای استفاده های مختلف از جمله بازاریابی و تبلیغات استفاده می کنند.

دستمزد هنرمند سه بعدی: 55,889 دلار 

نرم افزار و مهارت های محبوب برای هنرمندان سه بعدی

•    رندر سه بعدی، انیمیشن سه بعدی
•    انیماتور دو بعدی

انیماتور دو بعدی چه کاری انجام می دهد؟ انیماتورهای دوبعدی شخصیت‌ها، استوری‌بردها و پس‌زمینه‌های انیمیشن را در فضایی دو بعدی ایجاد می‌کنند. انیماتورهایی که به صورت دو بعدی کار می کنند ممکن است به عنوان انیماتور، طراح کاراکتر یا هنرمندان استوری بورد شناخته شوند.

حقوق انیماتور دو بعدی: 50,505 دلار 

نرم افزار و مهارت های محبوب برای انیماتورهای دوبعدی

•    Adobe After Effects، Adobe Photoshop (افزودن Adobe Illustrator به طور متوسط 40٪ به حقوق پایه اضافه می کند)

انیماتور سه بعدی

انیماتور سه بعدی چه کاری انجام می دهد؟ انیماتورهای سه بعدی به عنوان یکی از بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا مجموعه‌ای از انیمیشن‌ها را ایجاد می‌کنند که ممکن است به فیلم‌های اصلی، بازی‌های ویدیویی محبوب یا انیمیشن‌های کوتاه‌تر برای تلویزیون یا فیلم تبدیل شوند.

بسیاری از انیماتورهای سه بعدی جلوه های ویژه ای را برای صنعت فیلم ایجاد می کنند. یک انیماتور سه بعدی می تواند در ایجاد انواع مختلفی از تصاویر متحرک مانند انسان، اشیا یا تمرکز بر پس زمینه و مناظر یک انیمیشن تخصص داشته باشد.

حقوق انیماتور سه بعدی: 53643 دلار 

نرم افزار و مهارت های محبوب برای انیماتورهای سه بعدی

•    Cinema 4D، Adobe After Effects، Adobe Photoshop، Blender

9- کارگردان هنری

به عنوان یک مدیر هنری، شما به عنوان یک آفتاب پرست هنری کار می کنید و در عین حال صدای و دیدگاه شخصی خود را به مشتریان ارائه می دهید. در مواقعی از شما خواسته می شود که مطالب مشتری از قبل موجود را در یک زمینه جدید اصلاح یا به روز کنید.

در مواقع دیگر، از شما انتظار می رود که نگاهی کاملاً جدید به محصول یا خدماتی ایجاد کنید که انتظارات را نادیده می گیرد.

حقوق مدیر هنری به عنوان یکی از بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا: 70291 دلار 

نرم افزار و مهارت های محبوب برای مدیران هنری

•    Adobe Photoshop، Adobe Illustrator، طراحی گرافیک، برندینگ، طراحی

بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا

10- کارگردان خلاق

مدیر خلاق چه کاری انجام می دهد؟ یک مدیر خلاق به چیستی، چرایی و چگونگی استفاده یک تیم به عنوان «شمال واقعی» برای هدایت تمام تصمیم‌گیری‌های خود پاسخ می‌دهد. یک مدیر خلاق ممکن است در طول یک پروژه "در جعبه" نباشد، اما آنها از محدودیت ها و نیازهای خط لوله تولید و گردش کار آگاه خواهند بود.

 بیشتر وقت یک کارگردان خلاق با مشتریان، توسعه طرح ها و همکاری با تهیه کننده و مدیر هنری آنها برای ایجاد ظاهر و احساس یک پروژه می گذرد. از یک کارگردان خلاق انتظار می رود که به طور مداوم صدا و بینش خود را به عنوان یک هنرمند توسعه دهد زیرا آنها اغلب قابل مشاهده ترین عضو یک استودیوی طراحی حرکت هستند.

حقوق مدیر خلاق: 90,389 دلار 

نرم افزار و مهارت های محبوب برای مدیران خلاق

•    طراحی گرافیک، طراحی، برندینگ، مدیریت پروژه، رهبری تیم

پیشنهاد مطالعهپرداخت دیتا سنتر Zare

تفاوت بین یک کارگردان هنری و یک کارگردان خلاق چیست؟

به راحتی می توان مسیر خلاقانه و هنری را با هم مخلوط کرد، اما آنها یکسان نیستند. دامنه مسئولیت ها بین جهت هنری و جهت خلاق متفاوت است. جهت هنری هنر و طراحی را با هم ترکیب می کند تا ظاهری یکپارچه ایجاد کند که پاسخ مخاطب را به دنبال داشته باشد. 

یک مدیر هنری به عنوان یکی از بهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا طبق تعریف، در درجه اول به زیبایی شناسی می پردازد، در حالی که یک مدیر خلاق مسئول استراتژی، اجرای کمپین، هدایت هنری و موارد دیگر است. یک مدیر هنری نام فونت‌هایی را می‌داند که اگر یک کارگردان خلاق درخواست فونت پررنگ برای تابش قدرت بکند، کار می‌کنند.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر