راهکارهای ارتقاء نرخ تبدیل

راهکارهای ارتقاء نرخ تبدیل

توسط : تیم محتوا
1,557

بهینه سازی نرخ تبدیل و افزایش آن، از جمله موارد ضروری در استراتژی تجاری محسوب می شود. با تمرکز بر بهبود نرخ تبدیل که در آن مشتریان بالقوه اقدام دلخواه شما را انجام می ‌دهند، مانند خرید یا ثبت نام برای یک سرویس، شرکت ‌ها می ‌توانند سودآوری و موفقیت کلی خود را افزایش دهند.

نرخ تبدیل یا Conversion Rate 

در بازاریابی دیجیتال، نرخ تبدیل معیاری کلیدی است که درصد کاربرانی را که یک اقدام خاص مورد نظر را انجام می ‌دهند، از کل تعداد بازدیدکنندگان وب ‌سایت شما محاسبه می‌ کند. اقدام خاص با اهداف کسب ‌و کار شما تعریف می ‌شود و ممکن است شامل کلیک بر روی یک تبلیغ، پر کردن یک فرم وب، خرید یک محصول یا باز کردن یک ایمیل باشد. 

نرخ تبدیل بالاتر، تعداد بیشتری از مشتریان را نشان می ‌دهد که آن اقدام مورد نظر را انجام داده ‌اند. به حداکثر رساندن نرخ تبدیل یکی از کارآمدترین راه ‌ها برای استفاده از بودجه تبلیغاتی است. نرخ تبدیل بالا به این معنی است که شما برای مخاطبان مناسبی تبلیغ می ‌کنید و این احتمال را افزایش می ‌دهد که آنها برای محصولات و خدمات شما پول هزینه کنند. 

بهینه سازی نرخ تبدیل 

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)، عمل افزایش درصد کاربرانی است که اقدام مورد نظر را در یک وبسایت انجام می ‌دهند. اقدامات مورد نظر می ‌تواند شامل خرید یک محصول، کلیک بر روی «افزودن به سبد خرید» یا پر کردن یک فرم باشد. برنامه اصلی استراتژی‌ های CRO این است که تبدیل ‌ها با تمرکز بر تجربه مشتری استوار باشد.

بسیاری از استراتژی‌ های بهینه ‌سازی نرخ تبدیل به شدت بر روی درصدها، میانگین ‌ها و معیارها متمرکز شده‌ اند. این در صورتی است که  بهبود تبدیل ‌ها هدف اصلی CRO منظور می شود، بهره مندی از رویکردی صرفا عددی، در سنجش میزان موفقیت تاثیرگذار است.

با تمرکز بر افزایش تعداد تبدیل‌ها از ترافیک موجود و به دست آوردن بینشی در مورد رفتار مشتری، شرکت‌ ها می‌ توانند بازدهی بالاتری در سرمایه‌گذاری ‌های بازاریابی خود داشته باشند و روابط قوی ‌تری با مخاطبان هدف خود ایجاد کنند.

راهکارهای ارتقاء نرخ تبدیل

کارهای لازم برای بهینه سازی نرخ تبدیل 

برای ایجاد یک استراتژی بهینه سازی نرخ تبدیل که کسب ‌و کار شما و تجربه کاربر را بهبود می ‌بخشد، مراحل زیر را انجام دهید:

تبدیل ‌ها یا اقدامات خاص مهم را شناسایی کنید: 

تبدیل ‌ها یا اقدامات خاصی که می‌ خواهید کاربران بیشتری آن را انجام دهند، از کسب ‌و کاری به کسب ‌و کار دیگر بسته به هدف متفاوت است. 

پیشنهاد مطالعههزینه های آزمون آیلتس 2024

فیلتر تبدیل خود را تجزیه و تحلیل کنید: 

هدف این مرحله شناسایی عواملی است که باعث می ‌شود بازدید کنندگان قبل از تبدیل، وبسایت شما را ترک کنند. از ابزارهای تجزیه و تحلیل رفتار که نحوه تعامل کاربران واقعی با وب‌سایت شما را نشان می‌دهد، استفاده کنید. می ‌توانید داده‌ های تبدیل را براساس آمارهای جمعیتی کلیدی (مانند منطقه جغرافیایی یا ترافیک رسانه‌ های اجتماعی) فیلتر کنید تا کاربران را تقسیم ‌بندی سازید.

جمع آوری داده ‌های کاربر:

پس از تعیین نقاط حذف کلیدی در قیف خود، شروع به جمع آوری اطلاعات در مورد کاربران خود کنید. گاهی اوقات یک مشکل اشکالی است که 80٪ از کاربران را از انجام یک اقدام دلخواه باز می‌دارد. اما در مواقع دیگر، دلیل واضحی ندارد و بنابراین باید به بررسی دلایل پشت داده‌ها ادامه دهید و بر نیازهای کاربران خود تمرکز کنید.

محاسبه نرخ تبدیل 

نرخ تبدیل با تقسیم تعداد تبدیل بر تعداد بازدیدکنندگان و ضرب آن در 100 محاسبه می ‌شود. فرض کنید شما "تبدیل" را به ‌عنوان انتخاب خبرنامه تعریف می‌ کنید و در هر صفحه از وب‌سایت خود یک فرم انتخاب دارید. در این صورت، شما تعداد کل ارسال‌ های فرم خبرنامه را بر تعداد کل بازدیدکنندگان وب‌ سایت تقسیم می ‌کنید و آن را در 100 ضرب خواهید کرد. بنابراین اگر در سه ماهه گذشته 500 ارسال و 20هزار بازدیدکننده داشتید، نرخ تبدیل شما 2.5 درصد خواهد بود.

راهکارهای ارتقاء نرخ تبدیل

عوامل موثر در بهینه سازی نرخ تبدیل 

فاکتورهایی که بر بهینه سازی نرخ تبدیل تاثیرگذار هستند، عبارتند از:

زمان بارگذاری صفحات وبسایت: 

توصیه می ‌شود که بارگذاری یک صفحه وب بیش از 2 تا 3 ثانیه طول نکشد. مشتریان پس از فقط چند ثانیه منصرف شده و روی دکمه "بازگشت" کلیک می ‌کنند. آن‌ها تصور دارند که صفحه در دسترس نیست یا مشکلی در مرورگر وجود دارد. بنابراین زمان بارگذاری کوتاه برای حفظ مشتریان بالقوه در وبسایت شما حیاتی است.

پیشنهاد مطالعهبهترین هنرهای دیجیتال درآمد زا

شخصی سازی:

مشتریان باید بتوانند همه محصولات موجود را ببینند. شما نباید محتوا را از مشتریان دریغ کنید. در اینجا، کلید موفقیت باید ارائه طیف گسترده‌ ای از محصولات به مشتری باشد، اما چنین انتخابی نیز باید به راحتی قابل جستجو باشد.
سازگاری با انواع دستگاه شامل گوشی همراه، تبلت و رایانه: 

اگر وبسایت شما تنها روی صفحات ویندوز قابل دسترسی باشد، افرادی که صرفا با گوشی در فروشگاه‌ های آنلاین به جستجو و خرید می ‌پردازند، از وبسایت شما بازدید نخواهند داشت و بنابراین نرخ تبدیل نیز به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

راهکارهای ارتقاء نرخ تبدیل سایت

در این قسمت روش‌هایی برای افزایش و بهینه سازی نرخ تبدیل در وبسایت ارائه شده است:
1.    از یک برنامه‌ریز CRO استفاده کنید: با یک برنامه‌ریز CRO، قادر خواهید بود یک استراتژی را برای افزایش نرخ تبدیل خود تحلیل کنید و توسعه دهید. برنامه‌ریز دستورالعمل ‌هایی در مورد نحوه انجام ممیزی سایت، شناسایی مناطقی برای بهبود فیلتر تبدیل، درک کاربران در سایت خود، و طی مراحل آزمایش A/B ارائه می‌ دهد.
2.    از فرم‌ های کوتاه استفاده کنید: اگر یک فرم طولانی دارید، بازدیدکنندگان ممکن است در پر کردن آن تردید داشته باشند و این خود باعث کاهش نرخ تبدیل می ‌شود.
3.    اثبات اجتماعی: 89 درصد از مشتریان قبل از خرید، نظرات آنلاین را بررسی می‌ کنند. 49٪ از مصرف کنندگان نظرات مثبت را یکی از سه تاثیر اصلی خرید خود می ‌دانند. بدون شک، شهرت شما بر نرخ تبدیل شما تاثیر می‌ گذارد. 
4.    پیگیری نحوه تعامل افراد با سایت: با ابزارهای تجزیه‌ و تحلیل وبسایت، می ‌توانید تعامل کاربران را در سایت خود مشاهده کنید؛ اینکه روی چه چیزی کلیک می‌کنند یا فرمی نصفه رها می‌سازند.
5.    قابلیت چت: برای جلوگیری از حذف مشتریان بالقوه، باید چت آنلاین را به سایت خود بیافزایید. با چت، کارمندان فروش یا خدمات می ‌توانند نگرانی‌ های مشتریان احتمالی را کاهش دهند.

راهکارهای ارتقاء نرخ تبدیل

افزایش نرخ تبدیل برای مشتریان

به منظور افزایش نرخ تبدیل برای مشتریان بهتر است بر موارد زیر تمرکز شود:
•    یکپارچه‌ سازی و کاربرپسند کردن فرآیند خرید و کاهش اصطکاک
•    آسان‌تر کردن انجام معاملات برای مشتریان
•    افزایش کیفیت محصولات یا خدمات برای ایجاد اعتماد و وفاداری 
•    کمپین‌های بازاریابی هدفمند 
•    تمرکز بر بهبود تجربه کاربر

پیشنهاد مطالعهپرداخت دیتا سنتر Zare

جمع بندی

افزایش نرخ تبدیل برای موفقیت هر کسب‌وکاری ضروری است. با بهینه سازی نرخ تبدیل، تجربه کاربری، ارائه محتوای ارزشمند و اجرای استراتژی ‌های موثر دیگر، کسب ‌و کارها می ‌توانند شاهد بهبود قابل توجهی در نرخ تبدیل خود باشند و در نهایت موفقیت خود را افزایش دهند. با کمک بیست پیمنت می ‌توانید از راهکارها و روش های افزایش و بهینه سازی راهکارهای تبلیغاتی خود استفاده کنید و شانس تبدیل مخاطبان به مشتریان بالفعل را بالا ببرید.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر