مهاجرت از طریق مهارت های زبانی

مهاجرت از طریق مهارت های زبانی

توسط : تیم محتوا
1,778

مزایای زندگی و تحصیل در کشور‌های اروپایی، از جمله دلایل مهاجرت به اروپا است. در این راستا راهکارهای زیادی وجود دارد. اما همه کارشناسان مهاجرت تحصیلی را روشی آسان می‌دانند.  تحصیلی با ریسک کم، هزینه پایین و کیفیت بالا از جمله دلایل مهاجرت است. کالج‌ های زبان و دوره های آموزشی، یکی از دلایل مناسب برای تقاضای مهاجرت به این کشورهاست. از همین روست که امروزه شاهد مهاجرت از طریق مهارت های زبانی هستیم.

شرایط پذیرش کالج های زبان

•    پاسپورت معتبر
•    ارائه توضیح نامه درباره شرایط تحصیلی
•    سن بالای ۱۷ سال
•    اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه تحصیل و زندگی

پیشنهاد مطالعههزینه های آزمون آیلتس 2024

کالج های زبان

اگر به مهاجرت از طریق مهارت های زبانی می اندیشید، تفاوتی وجود ندارد هدف اصلی شما از شرکت در دوره‌های زبان چیست. جهت ادامه تحصیل، کار یا زندگی در هر کشور ارتباط با شهروندان آن ضروری خواهد بود. در اغلب کشور‌ها محدودیتی برای ثبت نام متقاضیان در محدوده سنی مختلف در دوره‌های زبان وجود ندارد. 

باید توجه داشته باشید که راهی برای ورود به این موسسات آموزشی قبل از اتمام دوران دبیرستان وجود ندارد. در یک دسته‌بندی کلی می‌توان دوره‌های زبان برگزارشده در کالج‌ها را به دسته‌های زیر تقسیم کرد:

دوره Pre-Sessional

این دوره برای افرادی مناسب است که میزان تسلط آن‌ها به زبان کمی پایین‌تر از سطح درخواستی دانشگاه باشد. دوره‌ها بین یک تا ۶ ماه به طول می انجامد. طول این دوره برای افرادی که نمره آیلتس 5.5  کسب کرده‌اند حدود ۱۲ هفته یا سه ماه است.

مهاجرت از طریق مهارت های زبانی

دوره Pathway

اگر هنگام مهاجرت از طریق مهارت های زبانی، متقاضی جهت افزایش مهارت سطح زبان خود زمان بیشتری نیاز دارد، شرکت در دوره یکساله Pathway گزینه مناسبی خواهد بود. بعضی از این دور‌ها مسیر برای ورود بدون شرط به دانشگاه را فراهم می‌کنند.

دوره General یا عمومی

این دوره‌ ها در افزایش تسلط متقاضیان نقش مهمی را ایفا می کنند. با هر سط و مهارتی در زبان می‌توانید در این دوره‌ها شرکت کنید. تاریخ آغاز و زمان پایان دوره‌ها به انتخاب متقاضی تعیین می‌شود.

دوره‌های آکادمیک

در زمان مهاجرت از طریق مهارت های زبانی، شرکت در این دوره یکی از پیش شرط‌های اصلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا ارشد است.

پیشنهاد مطالعهمهاجرت به کشور بلغارستان

مهاجرت از طریق کالج زبان در کانادا

در کانادا باید به دو زبان انگلیسی و فرانسه تسلط لازم را داشته باشید. به‌غیر از، استان کبک در اغلب دانشگاه‌های این کشور برنامه‌های آموزشی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. 

طول دوره کالج زبان

برای تعیین سطح پذیرش در این دوره ها، لازم است تا در آزمون ورودی شرکت کنید. بعد از آن می‌توانید بر اساس مهارت و میزان تسلط خود در یکی از دوره‌ها شرکت کنید. بر اساس نظام آموزشی Canada برای دوره‌های زبان ۸ سطح تعریف شده است. 

ویزای کالج زبان

متقاضیان شرکت در برنامه مهاجرت از طریق مهارت های زبانی می‌توانند ویزایی با اعتبار ۶ ماهه دریافت کنند. دانشجویان بین‌المللی متقاضی ورود به این کالج باید برای دریافت ویزای تحصیلی درخواست دهند. اگر، طول دوره آموزشی شما کمتر از ۶ ماه باید دریافت ویزای TRV یا همان مجوز اقامت کوتاه‌مدت کافی خواهد بود. 

اما برای دوره‌های طولانی‌تر، به ویزای تحصیلی بلندمدت نیاز دارید. باید بدانید افراد کمتر از ۱۸ سال شانس بالاتری برای شرکت در کالج‌های زبان دارند.

مهاجرت از طریق مهارت های زبانی

مهاجرت از طریق کالج زبان در مجارستان

شرکت در این دوره های مهارتی، راهی ساده جهت کسب ویزای شینگن است. در زمان مهاجرت از طریق مهارت های زبانی پروسه نسبتا طولانی یادگیری زبان، اعتبار مدرک، زندگی در یک محیط واقعی، انطباق با فرهنگ کشور مقصد و یافتن شغل مناسب از جمله دلایل جهت حضور در کالج‌ های زبان هستند.

در کشور مجارستان دوره‌های مختلفی برای زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی و مجاری برگزار می‌شود. شرایط برای شرکت در یک ترم تحصیلی وجود ندارد. متقاضی باید دوره‌های یک ساله را بگذراند. بنابراین با اعتبار یکساله مدرک نیز همراه خواهد بود.

دوره‌های زبان در مجارستان

دوره‌ های تحصیلی این کشور همراه با استاندارد‌های اروپایی است. برای زبان آلمانی ۶ سطح از A1 تا 2C  برای افراد مبتدی تا حرفه‌های وجود دارد. پذیرش برای دوره‌های آلمانی نیز در ماه‌های سپتامبر، ژانویه و می انجام می‌شود. 

پیشنهاد مطالعهمهاجرت به رومانی

ظرفیت محدود این دوره‌ها هنگام مهاجرت از طریق مهارت های زبانی اهمیت تلاش برای ارسال به‌موقع مدارک به کالج را بیشتر می‌کند. شرایط پذیرش در دوره‌ های انگلیسی همانند زبان آلمانی خواهد بود. اما، برخی دانشگاه‌ها پذیرش دانشجو را به ترم ژانویه و سپتامبر محدود کرده‌اند. هزینه شرکت در دوره‌ها نیز به طول آنا و کالج محل تحصیل وابسته است.

مهاجرت از طریق کالج زبان به اسپانیا

شرکت در دوره ‌های زبان اسپانیا راهی برای مهاجرت به این کشور است. هزینه ثبت نام در کالج‌های مختلف با هم فرق دارد. با توجه‌به تنوع بالای دوره‌های زبان هیچ محدودیتی برای انتخاب ندارید. برخی کالج‌ها شرایط برای برگزاری دوره‌های فشرده، آنلاین، تخصصی و پاره وقت را فراهم کرده‌اند. 

در یک دسته‌بندی کلی می‌توان اغلب دوره‌ها را به دوره‌های مقدماتی ویژه متقاضیان مبتدی، متوسطه، پیشرفته، تخصصی، تابستانی یا کوتاه مدت، دوره AP و آنلاین تقسیم کرد. 

مهاجرت از طریق مهارت های زبانی

مهاجرت از طریق کالج زبان به انگلیس

با مهارت و تسلط به زبان انگلیسی با هیچ مشکلی برای کار یا تحصیل در اغلب کشور‌های جهان هنگام مهاجرت از طریق مهارت های زبانی مواجه نمی‌شوید. اگر برای مهار شرکت در کالج‌های زبان را انتخاب کرده‌اید، توجه‌به برخی نکات اهمیت دارد. سطح کلاس‌های برگزارشده در کالج‌های England متفاوت است و باید بر اساس نیاز و مهارت خود آن‌ها را انتخاب کنید.

در یک دسته‌بندی کلی می‌توان این دوره‌ها را به عمومی، آکادمیک، آمادگی برای آزمون، پیش از ارشد، تجاری، توسعه زبان و دوره لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی تقسیم کرد.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر