درگاه های پرداخت ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کنند

درگاه های پرداخت ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کنند

توسط : تیم محتوا
1,882

پلتفرمی که امکان داد و ستد در ارزهای دیجیتال را می دهد، به بازرگانان کمک می کند تا پرداخت های خود را در سطح جهانی دریافت کنند. درگاه های پرداخت ارز دیجیتال راهکاری مناسب است که به آن نیاز دارید! روش‌های پرداخت دائماً از پول فیزیکی به کیف پول‌های دیجیتال در حال تغییر هستند. با این پیشرفت، سیستم های پرداخت نیز در حال تکامل خواهند بود. 

درگاه های پرداخت غیر متمرکز

هیچ شکی وجود ندارد که سیستم‌های پرداخت سنتی مؤثر هستند، اما محدودیت‌های خاصی وجود دارد و کسب‌وکارها در سراسر جهان به این موارد پی برده‌اند. درگاه‌های پرداخت غیرمتمرکز یا درگاه‌های پرداخت کریپتو، تغییراتی را ایجاد کرده‌اند که کسب‌وکارها به دنبال آن هستند.

درگاه های پرداخت ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کنند

درگاه های پرداخت کریپتو چیست؟

درگاه‌های پرداخت رمزنگاری خدماتی هستند که به بازرگانان اجازه می‌دهند تا مانند پرداخت آنلاین، پرداخت‌های خود را با ارزهای دیجیتال بپذیرند. این درگاه های پرداخت ارز دیجیتال به عنوان واسطه بین مشتری و تاجر عمل می کنند. با کمک این درگاه ها، می‌توان پرداخت را در پلتفرم‌های تجارت الکترونیک، وب‌سایت، برنامه‌های کاربردی تلفن همراه و حتی در فروشگاه‌های آفلاین پذیرفت.

هیچ نیازی برای تبدیل وجود ندارد، زیرا پول در حساب بانکی بازرگان واریز می شود. بدون کیف پول رمزنگاری، یک درگاه پرداخت کریپتو راه‌حل‌هایی را برای بازرگانان ارائه می‌دهد تا پرداخت‌ها را به صورت رمزنگاری دریافت کنند. 

پیشنهاد مطالعهکدام کشور با پی پال کار نمی کند

 

درگاه پرداخت کریپتو امکان تراکنش های بدون مرز را فراهم می کند که به این معنی است که بازرگانان می توانند ارز دیجیتال را به عنوان پرداخت از چندین کشور بدون نگرانی در مورد نقل و انتقالات بانکی بین المللی و هزینه های تبدیل ارز بپذیرند.

اهمیت امنیت در درگاه رمز ارزها

بدون به خطر انداختن امنیت، تاجران می‌توانند پرداخت‌ها را با ارزهای دیجیتال متعدد بپذیرند. کاربران همچنین می توانند رمزنگاری را از کیف پول خود به کیف پول دیگری با استفاده از درگاه پرداخت انتقال دهند. این درگاه‌ های پرداخت ارز دیجیتال بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده‌اند که مزایای تغییرناپذیری و شفافیت را در سوابق تراکنش‌ها فراهم می‌کند.

درگاه های پرداخت ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کنند

درگاه های پرداخت کریپتو چگونه کار می کنند؟

درگاه های پرداخت ارز دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت درخواستی در بسیاری از مشاغل آماده حضور در بازار کریپتو ظاهر شد. در ازای خدمات، درگاه‌های پرداخت هزینه خدمات را از مشتریان دریافت می‌کنند. 

در این مورد، بازرگانان باید یک حساب برای پذیرش پرداخت های رمزنگاری باز کنند. فرآیند کار در درگاه پرداخت رمزنگاری مشابه درگاه پرداخت سنتی است. تنها تفاوت این است که کیف پول های دیجیتال جایگزین کارت ها می شوند.

فرآیندهای واریز و برداشت درگاه های پرداخت ارز دیجیتال تقریباً یکسان است، اما بیایید یک جریان فرآیندی از نحوه عملکرد درگاه‌های پرداخت کریپتو داشته باشیم.

سپرده گذاری

در فرآیند سپرده گذاری، زمانی که مشتری به سایت بازرگان مراجعه می کند، کاربر یک گزینه سپرده ارز دیجیتال را برای انتخاب نوع ارز دیجیتال برای پرداخت می بیند. با معرفی این اطلاعات، آدرسی با کد QR به کاربران نمایش داده می شود.

پس از این، مشتریان می توانند تصمیم بگیرند که آیا آدرس را کپی کنند یا از طریق کد QR پرداخت کنند که در کیف پول رمزنگاری از پیش نصب شده دستگاه آنها باز می شود. اگر مشتریان بخواهند از آدرس استفاده کنند، می توانند آن را به صورت دستی در زیرساخت داخلی برنامه رمزنگاری خود کپی و جایگذاری کنند.

هنگامی که مشتری تراکنش را در درگاه های پرداخت ارز دیجیتال آغاز می کند، پردازشگر پرداخت مبلغ ارز دیجیتال دریافتی را به صورت خودکار به موجودی فیات تبدیل می کند. یک پاسخ تماس API در سیستم بازرگان دریافت می‌شود که شامل تمام اطلاعات مربوط به سپرده، مانند وضعیت تراکنش، مبلغ، کارمزد و غیره است. در پایان این مبلغ به موجودی مشتریان در سایت تاجر اضافه می شود.

مشتریان می توانند هزینه خرید را پرداخت کنند و سپس مبلغ را از سایت تاجر برداشت نمایند، روند از فیات شروع می شود و برداشت با ارز دیجیتال درخواست خواهد شد.

پیشنهاد مطالعهمهاجرت از طریق مهارت های زبانی

 

برداشت از حساب

در فرآیند برداشت، مشتری یک گزینه برداشت ارز دیجیتال را می بیند و سپس می تواند نوع ارز دیجیتالی را که می خواهد به آن پرداخت شود، انتخاب کند. برای فرآیند پرداخت، مشتریان باید آدرس خود را قرار دهند. با تجزیه و تحلیل اطلاعات، درخواست پردازش از سایت انجام می شود.

سپس در پردازشگر در درگاه های پرداخت ارز دیجیتال، پرداخت به طور خودکار شروع به کار کرده و ارز فیات را با ارز دیجیتال درخواستی مبادله می کند. مجدداً، سیستم تاجر یک پاسخ تماس API دریافت می کند که شامل وضعیت تراکنش است. در نهایت، موجودی مشتری بر اساس مبلغ معامله ای که درج کرده است، کاهش می یابد.

درگاه های پرداخت ارز دیجیتال متعددی در بازار موجود وجود دارد و دروازه‌های مختلف انعطاف‌پذیری خاصی را برای مشتریان فراهم می‌کنند تا بتوانند اطلاعات خود را وارد کرده و تراکنش را تأیید کنند. این انعطاف را می توان در روش های پرداخت در نظر گرفت.

درگاه های پرداخت رمزنگاری On-chain و Off-chain چیست؟

پرداخت‌های انجام‌ شده در کریپتو هم در زنجیره و هم خارج از زنجیره پردازش می‌شوند. همانطور که از نام آن پیداست، یک درگاه پرداخت درون زنجیره ای، تراکنش های روی بلاک چین را پردازش می کند. جزئیات تراکنش در دفتر کل بلاک چین ذخیره می شود.

مزیت اصلی درگاه های پرداخت ارز دیجیتال زنجیره ای این است که شفافیت و تغییر ناپذیری را فراهم می کند. اما از طرفی تراکنش ها زمان بیشتری برای تسویه حساب نیاز دارند و هزینه ها از نظر کارمزد تراکنش ها بالاست.

در سیستم‌های پرداخت ارزهای دیجیتال خارج از زنجیره، تراکنش‌ها خارج از بلاک چین پردازش می‌شوند. این باعث افزایش سرعت تراکنش ها و کاهش هزینه تراکنش ها می شود، اما شفافیت و تغییر ناپذیری تحت تأثیر قرار نمی گیرد. تراکنش های خارج از زنجیره نیز امن هستند، زیرا مجموعه ای از جزئیات تراکنش در شبکه اصلی بلاک چین ذخیره می شود.

درگاه های پرداخت ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کنند

درگاه های پرداخت رمزنگاری محبوب

در سیستم‌های پرداخت رمز ارزهای موجود، بسیاری از درگاه ‌های پرداخت ارز دیجیتال بسیار قابل اعتماد هستند و تجربه مشتری پسندی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. ما در اینجا به برخی از آنها اشاره کرده‌ایم تا به درک اساسی از اینکه درگاه‌های پرداخت کریپتو چیست و چه چیزی آنها را منحصربه‌فرد می‌کند، به دست آوریم.

Speed

Speed یک درگاه پرداخت ارز دیجیتال پیشرو است. پرداخت های سریع را با کارمزد تراکنش کم فراهم می کند. این درگاه های پرداخت ارز دیجیتال به شما این امکان را می دهد که بدون هیچ گونه هزینه تراکنش بین المللی، پرداخت های خود را در سطح جهانی بپذیرید.
Speed مجموعه‌ای از راه‌حل‌ها را برای کسب‌وکارها ارائه می‌کند، از پیوندهای پرداخت تا یک QR تا صفحه پرداخت. راه حل های پرداخت برای هر کسب و کاری، چه آنلاین و چه آفلاین وجود دارد.

کوین بیس

این یک سیستم پرداخت ارز دیجیتال است که در آن می‌توانید با ارزهای دیجیتال مختلف معامله کنید و در یک مکان آن را پیگیری کنید. یک پلتفرم امن برای همه تراکنش های ارزهای دیجیتال، می توانید ارزهای خود را به صورت آفلاین ذخیره کنید. از سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند. کاربران می توانند حساب بانکی خود را با کیف پول مرتبط کنند و با هر ارز دیجیتالی در این پلتفرم معامله نمایند.

پیشنهاد مطالعههزینه های آزمون آیلتس 2024

 

Coingate

این درگاه های پرداخت ارز دیجیتال،  راه حل یک مرحله ای برای مشاغل و افرادی هستند که مایل به تجارت مزنگاری هستند. می توانید رمزنگاری را از مجموعه گسترده ای خریداری کنید یا با یک انتقال آن را به پول فیات بفروشید. کاربران نیز می توانند درآمد خود را با پول فیات مبادله کنند. استفاده از آن بی خطر است زیرا اکثر ارزهای دیجیتال در سردخانه ایمن ذخیره می شوند.

بیت پی

یک سیستم پرداخت کریپتوکارنسی که در آن کاربران می توانند ارز دیجیتال خود را از یک مکان امن خریداری، ذخیره و مبادله کنند. هیچ هزینه پنهانی وجود ندارد و کاربران می‌توانند با استفاده از کارت‌های اعتباری و نقدی نیز کریپتو بخرند. 

CoinPayments

CoinPayment به عنوان یکی از درگاه های ارز دیجیتال، کیف پول های چند سکه ای را ارائه می دهد که در آن می توان چندین ارز دیجیتال را در یک مکان نگه داشت. همچنین یک ویژگی برای جلوگیری از نوسانات و تبدیل خودکار سکه ها ارائه شده است.
با نرخ های پایین، پرداخت های جهانی می تواند انجام شود. سکه ها را می توان تا زمانی که کاربر نیاز دارد در خزانه رمزنگاری محافظت کرد. این سکه ها همچنین می توانند برای مدت زمان از پیش تعریف شده در خزانه قفل شوند.

درگاه های پرداخت ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کنند

مزایا و ویژگی های درگاه های پرداخت ارز دیجیتال

درگاه های پرداخت کریپتو هم برای مشاغل و هم برای افراد مفید هستند. برای درک نقش درگاه‌های پرداخت کریپتو، باید ویژگی‌ها و مزایایی را بدانیم که علاقه تاجر را به ارائه پرداخت‌های رمزنگاری نشان می‌دهد.

1. معاملات بدون مرز و فوری:
ارزهای مختلفی در دنیا وجود دارد. هر کدام دارای محدودیت هایی هستند و به حوزه های قضایی متعدد محدود می شوند. یورو در ایالات متحده فقط یک بار و در صورت تبدیل به دلار و بالعکس قابل استفاده است. 
در حین استفاده از ارز دیجیتال، پرداخت ها به صورت جهانی و فوری انجام می شود. این تراکنش‌های بدون مرز در درگاه های پرداخت ارز دیجیتال، عاری از هرگونه هزینه بین‌المللی هستند و بسیاری از هزینه‌ها را از پایان مشتری صرفه‌جویی می‌کنند.

2. معاملات ایمن و مطمئن:
وقتی صحبت از درگاه های پرداخت کریپتو می شود، نگرانی های امنیتی در تراکنش های آنلاین وجود دارد. برای ایمن نگه داشتن همه تراکنش ها، درگاه های پرداخت کریپتو از روش های امنی مانند رمزگذاری SSL، احراز هویت دو مرحله ای و کیف پول های سرد برای نگهداری وجوه خود استفاده می کنند.

پیشنهاد مطالعهراهکارهای ارتقاء نرخ تبدیل

 

3. حفظ ناشناس بودن:
امروزه مشتریان برای حفظ حریم خصوصی ارزش زیادی قائل هستند و درگاه ‌های پرداخت ارز دیجیتال به آن‌ها کمک می‌کنند تا به آن دست یابند. در طول تراکنش‌ها، مشتریان و بازرگانان آدرس تراکنش را می‌بینند و نه هویت شخص را، و به آن‌ها اجازه می‌دهد هویت خود را از جهان محفوظ نگه دارند.

4. دخالت کمتر واسطه ها
در درگاه‌های پرداخت کریپتو، تنها واسطه‌ای که درگیر می‌شود، درگاه است که احتمال اشتباه در طول تراکنش‌ها را کاهش می‌دهد. این باعث می‌شود درگاه ‌های پرداخت ارز دیجیتال برای کاربرانش قابل اعتمادتر باشند زیرا احتمال خطر به حداقل می‌رسد.

5. قابلیت اطمینان در طول مسائل پرداخت
هنگام استفاده از یک کیف پول رمزنگاری تلفن همراه فردی، اگر پرداختی گیر کند یا مشکلی پیش بیاید، کاربر هیچ گزینه ای برای دسترسی به هیچ سیستمی ندارد. در حین استفاده از درگاه های پرداخت ارز دیجیتال مانند Speed، کاربر همیشه می‌تواند در مورد پرداخت‌ها کمک بگیرد و ارائه‌دهنده سعی می‌کند از همه راه‌های ممکن به شما کمک کند.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر