تحصیل دندانپزشکی در هلند

تحصیل دندانپزشکی در هلند

توسط : تیم محتوا
2,165

تحصیل در خارج از کشور در آمستردام هلند که از محبوب ترین دانشگاه ها برای دندانپزشکی محسوب می شود، برای کسانی که به دنبال تحصیل در این رشته هستند، جذاب خواهد بود. آیا به تحصیل در رشته دندانپزشکی در خارج از کشور فکر می کنید؟ توانید محبوب ترین دانشگاه ها و برنامه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در هلند را دنبال کنید. برای تحصیل دندانپزشکی در هلند، با کارشناسان 20پیمنت مشورت داشته باشید.

دانشگاه های هلند

سیستم تضمین کیفیت UvA برای تحصیل در هلند، اهداف مهمی را دنبال می کند. اولویت های کلیدی UVA ممکن است تغییر کند تا نیازهای خارجی جدید را منعکس کند. سیستم تضمین کیفیت UvA طوری طراحی شده است که اطمینان حاصل کند که دانشگاه بهترین شیوه ها را حفظ می کند و به طور مستمر ارزیابی می کند که آیا نیاز به بهبود یا تعدیل وجود دارد یا خیر.

تحصیل دندانپزشکی در هلند

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی هلند

•    دانشگاه رادبود نایمخن
•    دانشگاه گرونینگن
•    دانشگاه آمستردام
•    دانشگاه اراسموس روتردام
•    دانشگاه اوترخت2

Vrije Universiteit  آمستردام

Vrije Universiteit  دانشگاه تحقیقاتی است که شهرت بین المللی داشته و از سال 1880 فعالیت خود را شروع کرده است. برای تحصیل دندانپزشکی در هلند باید اشاره کرد که این دانشگاه بیش از 170 برنامه آموزش انگلیسی در سطوح لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا را به بیش از 24000 دانشجو از سراسر جهان ارائه می دهد. دانش‌آموزان و کارکنان 84 ملیت، یک جامعه دانشگاهی بین‌المللی پویا ایجاد می‌کنند.

محبوب ترین برنامه های دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی در آمستردام

اینها محبوب ترین برنامه ها در بین دانشجویان بین المللی است که به دنبال مدرک دندانپزشکی در آمستردام هستند.

دانشگاه آمستردام

هدف از این برنامه تحصیل دندانپزشکی در هلند، آموزش دانشجویان کارشناسی ارشد در رشته ریشه در سطح تخصصی است. این برنامه، یک انتخاب بسیار یکپارچه از دوره ها، بر توسعه یک پس زمینه قوی علوم پایه همراه با مهارت های تشخیصی و بالینی پیشرفته تأکید دارد.

پیشنهاد مطالعهدرباره بورسیه تحصیلی استرالیا

پریودنتولوژی در دانشگاه هلند

هدف این پریودنتولوژی از دانشگاه آمستردام، آموزش دانشجویان کارشناسی ارشد در رشته پریودنتولوژی در سطح تخصصی پریودنتولوژی است.

ایمپلنتولوژی دهان

هدف از این پروفایل آموزش دانشجویان کارشناسی ارشد در زمینه ایمپلنتولوژی دهان در سطح تخصصی است. از نظر بخش ها، هر گونه درمان ایمپلنت باید بر اساس هدف پروتزی که برای بیمار تعریف می شود، باشد. اصول برنامه ریزی از بالا به پایین یا همچنین به عنوان برنامه ریزی درمان معکوس شناخته می شود، بنابراین این دوره را اداره می کند.

ارتودنسی

برنامه تحصیلات تکمیلی تحصیل دندانپزشکی در هلند شامل علوم پایه و علوم مرتبط با ارتودنسی، تشخیص و برنامه ریزی درمان می شود. این آموزش ساختار یافته، مستحکم و گسترده با تجربه بالینی در روش‌های مختلف درمانی را ارائه می‌دهد که لوازم متحرک و ثابت (به صورت لبه‌ای) را پوشش می‌دهد.

حرکت شناسی دهان

بخش حرکت شناسی دهان در جامعه تحقیقاتی بین المللی شهرت زیادی دارد، در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد تدریس می کند و بیماران مبتلا به TMD، درد دهان، دندان قروچه، آپنه خواب و سایش دندان را در کلینیک دپارتمان خود درمان می کند.

دندانپزشکی کودکان

این برنامه تحصیل دندانپزشکی در هلند توسط دپارتمان پوسیدگی ریشه شناسی پدودنتولوژی، به ریاست دکتر Jaap Veerkamp و با حمایت متخصصان دندانپزشکی کودکان برگزار می شود.

تحصیل دندانپزشکی در هلند

تحصیل در بخش بیولوژیکی دندانپزشکی

این تحقیق بر فرآیندهای بیولوژیکی سازگاری و بازسازی استخوان و زیست سازگاری مواد زیستی متمرکز است. موضوع بالینی مورد بررسی بازسازی استخوان و تعامل آن با مواد ایمپلنت و مولکول های زیست فعال است.

ایمپلنتولوژی

تحصیل دندانپزشکی در هلند و در بخش ایمپلنتولوژی دهان و دندانپزشکی پروتز مرکز آکادمیک دندانپزشکی آمستردام (ACTA) برای دندانپزشکانی که می خواهند یک دوره سه ساله دوره کارشناسی ارشد پس از دکترا را در ایمپلنتولوژی دهان و پروتز ایمپلنت دنبال کنند، ارائه می دهد.

تحصیل در هلند به انگلیسی

برای تحصیل دندانپزشکی در هلند و در دانشگاه های معتبر آن، مدرکی مبنی بر تسلط به زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت آزمون های استاندارد انگلیسی در نظر گرفته شده است که می توانید برای اثبات سطح و مهارت زبان انگلیسی خود در آنها شرکت داشته باشید.

آزمون هایی همچون PTE  آزمون انگلیسی پیرسون، تافل به عنوان تست انگلیسی، CAE   به عنوان انگلیسی پیشرفته کمبریج و آیلتس به عنوان زبان انگلیسی در سطح بین المللی.  آیلتس محبوب ترین این آزمون ها می باشد که شورای بریتانیا بیش از 1000 محل آزمون را ارائه می دهد و بیش از 9000 سازمان در سراسر جهان آن را پذیرفته اند.

دندانپزشکی در هلند

مدارک دندانپزشکی شاخه مهمی از مطالعات پزشکی را پوشش می دهد که با تمام جنبه های بهداشت دهان و دندان سروکار دارد. برای تحصیل دندانپزشکی در هلند علاوه بر دندانپزشکی عمومی، جراحی دندانپزشکی و ایمپلنتولوژی از حوزه های مورد توجه این رشته ها هستند. دانشکده های دندانپزشکی دندانپزشکان آینده را برای تشخیص و درمان مشکلات دندانی بیماران آماده می کنند و در عین حال کمترین درد را تحمیل می کنند.

بهترین دانشگاه ها در هلند برای مدرک دندانپزشکی بر اساس رتبه بندی شانگهای

رتبه بندی بهترین دانشگاه ها و کالج ها برای دندانپزشکی، مدرک در هلند توسط شانگهای به شرح ذیل انجام شده است. البته باید گفت که  آژانس ‌های مختلف از معیارهای متفاوتی برای ارزیابی دانشگاه‌ها در سراسر جهان استفاده می‌کنند.

پیشنهاد مطالعهمعافیت از هزینه تافل برای دانشجویان بین المللی

اما رایج‌ترین عوامل برای تحصیل دندانپزشکی در هلند عبارتند از: 

الف) دستاوردهای تحصیلی 
ب) قابلیت اشتغال 
ج) فرآیند آموزشی 
د) امکانات تحقیقاتی 
ه) نگاه جهانی به اساتید و دانشجویان بین المللی 

رتبه بندی موضوعات هر سال برای دانشگاه های برتر هلند توسط شانگهای به روز می شود. بسیاری از شاخص‌های رتبه‌بندی مانند اعتبار تحقیقات جهانی، شهرت تحقیقات منطقه‌ای، انتشارات موضوع، کتاب‌های موضوع، همکاری بین‌المللی و داده‌های کل استنادها برای محاسبه رتبه‌بندی موضوع استفاده می‌شود.

دندانپزشکی چیست؟ 

اگر تحصیل دندانپزشکی در هلند  را در نظر دارید، باید اشاره کرد که دندانپزشکی رشته ای از علم است که به مطالعه پیشگیری، تشخیص، درمان و ترمیم دندان معیوب یا از دست رفته و ترمیم مسائل مربوط به حفره دهان، دندان ها و ساختارهای مرتبط با آن می پردازد. دندانپزشکان در حین تشخیص، نه تنها دندان ها و لثه های بیماران خود را معاینه می کنند، بلکه عضلات سر، گردن، فک، زبان و غدد بزاقی را نیز معاینه می کنند. 

مشکل دهان و دندان یکی از شایع ترین عوارض سلامتی است که امروزه در افراد دیده می شود. به همین دلیل دندانپزشکان تقاضای زیادی دارند. اکثر دندانپزشکان به طور مستقل عمل می کنند، در کنار انجام دندانپزشکی، مهارت های مدیریت کسب و کار را نیز توسعه می دهند که حول ایستگاه کاری آنها می چرخد.

تحصیل دندانپزشکی در هلند

رشته های مختلف دندانپزشکی

تحصیل دندانپزشکی در هلند مورد توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است. در واقع، دندانپزشکی مطالعه دانشی است که با دندان ها سروکار خواهد داشت. با این حال، این شاخه گسترده است. یک دندانپزشک عمومی مجهز به تشخیص و درمان مشکلات رایج دهان است، اما تخصص در یک زمینه خاص به جراح دندان کمک می کند تا از طریق درمان مشکل خاص، حرفه خود را ارتقا دهد. 

تخصص های محبوبی که می توانند به شما در پیشرفت دانش و رشد شما کمک کنند عبارتند از: پزشکی و رادیولوژی دهان، جراحی دهان و فک و صورت، پروتزهای دندانی، دندانپزشکی محافظه کارانه و اندودنتیکس، پریودنتیکس، ارتودنسی، اطفال پا، آسیب شناسی دهان و دندانپزشکی اجتماعی و پیشگیری. 

البته باید گفت که برای تحصیل دندانپزشکی در هلند تخصص های فرعی وجود خواهد داشت که محبوبیت بالاتری در مقایسه با دیگر موارد را کسب کنند که شامل ایمپلنت دندانپزشکی، دندانپزشکی زیبایی، دندانپزشکی سالمندان، دندانپزشکی مداخله حداقلی، و دندانپزشکی لیزری.

پیشنهاد مطالعهتحصیل در رشته داروسازی در لهستان

فرصت های شغلی برای دندانپزشکی

اگر مدرک دندانپزشکی دارید، می توانید برای یک سازمان تاسیس کار کنید یا ایستگاه کاری شخصی خود را راه اندازی کنید یا در یکی از تخصص های دندانپزشکی تخصص بیشتری داشته باشید. اکثر جراحان دندان پزشکان عمومی هستند که حول انواع نیازهای دندانی می چرخند و سایر دندانپزشکان متخصص می توانند رشته های زیر را برای تحصیل دندانپزشکی در هلند دنبال کنند.

 1) پروتز دندان
 2) متخصص بهداشت عمومی دندان
 3) اندودنتیست
 4) رادیولوژیست فک و صورت
 5) جراح دهان و فک و صورت
 6) متخصص دندانپزشکی دهان و دندان
 8) دندانپزشكان كودکان
 9) پريودنتيست

تحصیل دندانپزشکی در هلند

تحصیل در هلند در رشته دندانپزشکی 

برای آنکه بتوانید تحصیل دندانپزشکی در هلند را با موفقیت دنبال کنید، توصیه می شود راهنمایی و مشاوره های کارشناسی را دریافت کنید.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر