پایان ماه‌ عسل استخراج‌ کنندگان رمز ارز در ایران

پایان ماه‌ عسل استخراج‌ کنندگان رمز ارز در ایران

توسط : تیم خبری
1,346

به گزارش  تیم رصد اخبار روز بیست پیمنت به نقل از ایبِنا:  معاون وزیر نیرو ایران اخیرا گفته است که قبوض برق برای استخراج‌ کنندگان ارزهای دیجیتال باید براساس قیمت‌های واقعی محاسبه شود. به گفته همایون حائری، قیمت برق برای استخراج‌کنندگان رمز ارزها باید متناسب با قیمت برق صادراتی کشور محاسبه شود.

دولت ایران سالانه بالغ بر یک میلیارد دلار برای جبران شکاف میان هزینه‌های واقعی مصرف برق در کشور و قبوض پرداختی مشترکان سوبسید پرداخت می‌کند.

بر اساس آمارهای منتشر شده در دسامبر سال ۲۰۱۸، ایرانی‌ها با وجود وضعیت نامناسب بازار رمز ارزها و همچنین نوسانات ارزش ریال، سود خوبی از استخراج ارزهای دیجیتال کسب کرده‌اند. این در حالی است که ایران موضع مثبتی نسبت به فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال اخذ کرده و نهادهای ذیربط از جمله وزارت ارتباطات، بانک مرکزی، وزارت نیرو و ... استخراج رمز ارزها را به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخته‌اند.

پیشتر مقام‌های ارشد شورای عالی فضای مجازی ایران گفته بود که ایران در حال ایجاد ساختاری برای قانونگذاری درباره استخراج رمزارزها است. همچنین خبرهایی درباره این‌ که دولت ایران درحال بررسی رمزارز اختصاصی خودش است به گوش رسیده است.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر