همکاری ویزا و مسترکارت با فیس‌بوک

همکاری ویزا و مسترکارت با فیس‌بوک

توسط : تیم خبری
1,534

به گزارش تیم رصد اخبار روز بیست پیمنت به نقل ازایسنا :

شرکت‌های ویزا، مسترکارت و پی‌پال برای مشارکت در راه‌اندازی ارز دیجیتال رمزنگاری‌شده توسعه داده شده توسط فیس‌بوک اعلام آمادگی کردند. این روزها که ارزهای دیجیتالی رمزنگاری‌شده در سراسر جهان با استقبال مواجه شده است، بسیاری از شرکت‌های بزرگ و غول‌های تکنولوژی درصدد راه‌اندازی یک پلت‌فرم ویژه و ارز دیجیتالی اختصاصی هستند.

چندی پیش بود که فیس‌بوک اعلام کرده بود یک ارز دیجیتال رمزنگاری‌شده اختصاصی برای کاربرانش توسعه و ارائه خواهد داد تا علاقه‌مندان و مشتریان این صنعت سودآور نوظهور را به سمت و سوی خود جذب کند. شرکت‌های بزرگ مالی همچون ویزا (visa)، مسترکارت (mastercard) و پی‌پال (Pay Pal) برای دریافت امتیاز ایجاد گره (Node) در پلت‌فرم ارز دیجیتال رمزنگاری‌شده توسعه داده‌شده توسط فیس‌بوک اعلام کرده‌اند که برای پرداخت میلیون‌ها دلار تمایل خود را نشان داده‌اند. البته بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در این حوزه بر این باورند که این رمز دیجیتال فیس‌بوک هرگز قادر نخواهد بود به رقابت با سایر ارز رمزهای محبوب و پرطرفدار جهان همچون بیت کوین بپردازد.

البته ورود شرکت فیس‌بوک به حوزه ارز رمزهای دیجیتال از همان ابتدا با واکنش و انتقادهای شدیدی روبه‌رو شد، چراکه این شبکه اجتماعی در طول یک سال گذشته با رسوایی امنیتی بزرگی دست و پنجه نرم می‌کرد و بسیاری از منتقدان و کاربران بر این باورند که این شرکت صلاحیت محافظت از حریم خصوصی کاربران و همچنین عرضه و ارائه پلت‌فرم مبادله ارزهای دیجیتال را نخواهد داشت، این درحالی است که برخی دیگر از کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که ورود فیس‌بوک به این صنعت سودآور نوظهور تحولات مالی گسترده‌ای را در جهان ایجاد کرده و تعاریف و جوانب جدیدی از ارزهای دیجیتال را به دنیا معرفی خواهد کرد. با این حال، بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه مبادلات مالی و تکنولوژی همچون ویزا، مسترکارت و پی‌پال از مشارکت و همکاری با فیس‌بوک، یکی از بزرگ‌ترین غول‌های شبکه‌های اجتماعی خبر داده‌اند و خواستار همکاری و عقد قرارداد با آن شده‌اند.

وال‌استریت‌ژورنال پیش‌تر نیز مدعی شده بود تعدادی از شرکت‌های مالی و تجارت الکترونیک، سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر و شرکت‌های مخابراتی در گذشته نیز حمایت خود را از این پروژه و برنامه جدید فیس‌بوک نشان داده بودند. ارزهای مجازی می‌توانند در دنیای واقعی برای بسیاری از امور نظیر رزرو هتل، پرداخت هزینه غذا و حتی اجاره خانه مورد استفاده قرار گیرند اما ناشناس‌ماندن استفاده‌کنندگان، یکی از بارزترین قابلیت‌های این ارز مجازی است.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد