بیت کوین پس از پانزده ماه مرز 10 هزار دلار را رد کرد

بیت کوین پس از پانزده ماه مرز 10 هزار دلار را رد کرد

توسط : تیم خبری
1,923

به گزارش تیم رصد اخبار روز بیست پیمنت به نقل از دیجیاتو: قیمت بیت کوین برای اولین بار پس از ۱۵ ماه به بالای ده هزار دلار رسیده است. این اتفاق حدودا دیروز ساعت چهار بعد از ظهر به وقت ایران رخ داد. قیمت بیت کوین در لحظه نگارش این نوشته ۱۰٫۶۵۰ دلار است که بالاترین حد آن از اسفند ۹۶ محسوب می‌شود. در ۲۴ ساعت گذشته نیز بیت کوین با بیش از هفت درصد رشد بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر می‌درخشد.قیمت بیت کوین در ایران به بالاترین حد خود رسیده است

این اتفاق به علت جهش ۱۲ درصدی معاملات بیت کوین در این بازه اتفاق افتاده است. بنابر اطلاعاتی که از سایت CoinMarketCap به دست آمده، در ۲۴ ساعت گذشته معاملات بیت کوین ارزشی معادل ۲۱ میلیارد دلار داشته‌اند. اگرچه به گزارش برخی منابع عدد واقعی این تراکنش‌ها از ۱٫۴ میلیارد دلار فراتر نمی‌رود.

با توجه به پشت سر گذاشتن سد ده هزار دلاری، فروش بیت کوین به نسبت ۱۲ ماهی که به آذر پارسال منتهی می‌شد کاهشی ۴۰ درصدی تجربه کرده است. و انتظار می‌رود قیمت‌ها سه ماهه دوم را با درصد رشد سه رقمی به پایان ببرند. تا این لحظه قیمت بیت کوین نسبت به سه ماهه گذشته رشدی ۱۳۰ درصدی تجربه کرده است.

رد کردن مرز 10 هزار دلار قیمت بیت کوین
نصف شدن بیت کوین در راه است

با توجه به اینکه خرداد سال آینده جایزه ماین کردن نصف خواهد شد، احتمالا روند رو به رشد این ارز دیجیتال ادامه خواهد داشت. این پروسه که حدودا هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد، طراحی شده تا ذخیره بیت کوین به یکباره تمام نشود.

این اتفاق اگر با معرفی ارز دیجیتال لیبرای فیسبوک همراه شود، می‌تواند به جهش بیشتر قیمت بیت کوین نیز منجر شود؛ زیرا برخی پیش بینی کرده‌اند پلتفرم جدید فیسبوک بیت کوین را بیش از پیش محبوب و در دسترس خواهد کرد.

با اینکه روند رو به رشد بیت کوین در طولانی مدت بسیار مثبت ارزیابی می‌شود، قیمت آن ممکن است در کوتاه مدت افتی کوچک تجربه کند، زیرا قیمت‌ها برای دو ماه و نیم گذشته بیش از ۱۴۰ درصد رشد داشته‌اند و معمولا پس از رشدهای این چنینی بازار کمی تنفس لازم دارد.

قیمت بیت کوین در ایران

گفتنیست قیمت بیت کوین در ایران اکنون بالاترین حدش را تجربه می‌کند، زیرا آذرماه ۹۶ که بیت کوین به بیشترین قیمت تاریخ خود یعنی 19 هزار و 891 دلار رسید، دلار در کشور با قیمت حدودا ۴۲۰۰ تومان خرید و فروش می‌شد که یعنی بیت کوین تقریبا ۸۴ میلیون تومان قیمت داشت. اما با توجه به قیمت حدودا ۱۳ هزار تومانی دلار، در حال حاضر یک بیت کوین حدودا ۱۴۰ میلیون تومان ارزش دارد

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر