سفر به سریلانکا بدون اخذ ویزا

سفر به سریلانکا بدون اخذ ویزا

توسط : تیم خبری
975

به گزارش تیم رصد اخبار روز بیست پیمنت به نفل از یورونیوز، بمب‌گذاری‌های کلیساها و هتل‌های لوکس سریلانکا در روز عید پاک (۲۱ آوریل)، منجر به کشته شدن بیش از ۲۵۰ نفر که ۴۲ نفر از آن‌ها شهروندان کشورهای مختلف بودند، شد.

به نقل از ایسنا، پس از این حادثه بسیاری از کشورهای سراسر جهان سفر شهروندان خود به سریلانکا را محدود کردند و در نتیجه صنعت گردشگری این کشور را تحت تاثیر قرار دادند. آمار گردشگران خارجی که در ماه «می» امسال به سریلانکا سفر کردند،‌ ۷۰.۸ درصد کاهش داشت. از پایان جنگ داخلی سریلانکا تاکنون این کمترین آمار سفر گردشگران خارجی به این کشور محسوب می‌شود.

با توجه به اسناد دولتی ارائه‌شده از سوی رویترز،‌ کابینه «‌سریلانکا» با ارائه طرح ورود به این کشور بدون نیاز به اخذ ویزا موافقت کرده است. امکان ورود به سریلانکا بدون اخذ ویزا و با پرداخت ۲۰ تا ۴۰ دلار برای گردشگران ۴۸ کشور از جمله چین،‌ هند و بریتانیا میسر خواهد بود.

یک مقام رسمی از وزارت توسعه گردشگری سریلانکا در مصاحبه‌ای بیان کرد: «اجرای طرح ورود به سریلانکا بدون نیاز به اخذ ویزا به مدت شش ماه پابرجا خواهد بود و پس از گذشت شش ماه دولت قادر خواهد بود زیان‌های خود را جبران کند.»‌

وزیر توسعه گردشگری سریلانکا نیز اتخاذ این تصمیم را تایید کرده،‌ اما جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نداده است.

صنعت گردشگری سومین منبع بزرگ در حال توسعه تامین ارز این کشور بود؛ این در حالی است که تردد گردشگران خارجی در نیم‌سال اول سال جاری با کاهش  ۱۳.۴ درصدی روبه‌رو بوده است.

دولت سریلانکا به طور رسمی در ساعت ۴:۳۰ GMT روز چهارشنبه این تصمیم را اعلام خواهد کرد.

شهروندان تایلند،‌ کشورهای اتحادیه اروپا، ایالات متحده، استرالیا، کره جنوبی، کانادا، سنگاپور، نیوزیلند،‌ مالزی،‌ سوئیس،‌ کامبوج، دانمارک، سوئد، نروژ،‌ فنلاند،‌ ایسلند و روسیه از جمله شهروندان ۴۸ کشوری هستند که امکان استفاده از این امتیاز را خواهند داشت.

سریلانکا پیش‌تر لزوم اخذ ویزا برای شهروندان ایرانی را لغو کرده بود.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد