تکذیب لغو ابلاغیه چهاربندی رمزارزها

تکذیب لغو ابلاغیه چهاربندی رمزارزها

توسط : تیم خبری
1,060

به گزارش تیم رصد اخبار روز بیست پیمنت به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، با توجه به خبر منتشر شده در رسانه‌ها و فضای مجازی درخصوص «ابطال ابلاغیه بانک مرکزی درخصوص رمزارزها»، روابط عمومی این بانک به اطلاع می‌رساند مفاد ابلاغیه چهار بندی بانک مرکزی به هیچ عنوان ابطال یا لغو نشده و سیاست بانک مرکزی که در این ابلاغیه تشریح شده است، چارچوب فعالیت مربوط به رمزارزها در حوزه پولی را روشن می‌کند.

در ابلاغیه قبلی بانک مرکزی که نوزدهم تیر منتشر شد، چهار بند زیر مورد تاکید قرار گرفته بود:

۱- انتشار رمزارز با پشتوانه ریال، طلا و فلزات گرانبها و انواع ارز در انحصار بانک مرکزی است.

۲- تشکیل و فعالیت اشخاص برای ایجاد و اداره شبکه پولی و پرداخت مبتنی‌بر فناوری زنجیره بلوک، از نظر این بانک، غیرمجاز محسوب می‌شود. بانک مرکزی حق پیگرد قانونی اشخاصی که با نادیده گرفتن مقررات، به ایجاد و اداره شبکه اقدام یا نسبت به آن تبلیغ می‌کنند را برای خود محفوظ می‌داند.

۳- هرگونه ضرر و زیان ناشی از فعالیت براساس شبکه‌های پولی و پرداخت مبتنی‌بر فناوری زنجیره‌ای بلوک و کسب‌و‌کارهای مرتبط با آن،‌ متوجه ناشر(ین)، ‌پذیرنده (گان) یا متعاملان آن است.

۴- موضوع استخراج رمزارزهای جهان روا و شرایط آن در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است و پس از اتخاذ تصمیمات لازم، ضوابط آن مطابق با مقررات و مصوبه فوق ابلاغ می‌شود.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد