بیت کوین در آلمان قانونی و در روسیه ممنوع شد

بیت کوین در آلمان قانونی و در روسیه ممنوع شد

توسط : تیم خبری
1,122

به گزارش تیم رصد اخبار روز بیست پیمنت به نقل از بی این کریپتو، خبرهای جدیدی در راه است که پس از اجرایی شدن قوانین پولشویی اتحادیه اروپا، موسسات مالی در آلمان مجوز قانونی برای نگهداری و استفاده از ارزهای مجازی از جمله بیت کوین را خواهند داشت.

 در حالی که هنوز جزئیات مربوط به زمانبندی قطعی این اقدام مشخص نیست، ولی احتمالاً در 2020 اجرایی می شود.

 این در واقع یک پیشرفت هیجان‌انگیز برای جامعه بیت کوین نه فقط در آلمان بلکه در سراسر اتحادیه اروپا و حتی فراتر از آن است. ولی پس از معرفی ارز مجازی توسط تعداد زیادی از بانک های سنتی و موسسات مالی، این سرمایه جذابیت بیشتری برای برخی افراد بدبین و سرمایه گذاران اولیه ایجاد می‌کند.

 در این بین، یک شرایط برد برد برای بانک‌ها هم هست چون حالا یک بازار کاملا جدید دارند. تا به امروز هیچ موسسه مالی قانونی در آلمان اجازه ارائه مستقیم خدمات مربوط به ارز مجازی را به مشتریانش نداشت. بهترین کاری که می توانستند انجام دهند هدایت غیر مستقیم مشتریان به یک شعبه دیگر یا یک متولی خارجی بود.

 با اعمال قوانین جدید، سرمایه گذاران آلمان می توانند در بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال از طریق صندوق های داخلی سرمایه گذاری کنند و مجبور نیستند به صندوق‌های خارجی روی بیاورند. به عبارت دیگر، سرمایه گذاری در ارز های مجازی از طریق یک بانک آلمانی می تواند به آسانی سرمایه گذاری در هر دارایی سنتی دیگری مثل سهام یا اوراق قرضه باشد.

 در این بین به نظر می رسد همه در مورد ارزش این اقدام بانک مرکزی آلمان در طرفداری از ارز مجازی متقاعد نشده باشند. برخی منتقدان می‌گویند اعطای مجوز به بانک ها برای فروش مستقیم ارز های مجازی و خدمات مرتبط با آن به مشتریان، ایده بدی است.

به نظر منتقدان، این کار راه را برای اقدامات نامناسب باز میکند و ممکن است برخی بانک ها این دارایی های دیجیتال را به مشتریانشان بفروشند بدون اینکه به درستی خطرات استفاده از این سرمایه را توضیح دهند.

 به نظر می رسد بانک های آلمان عقیده دارند استفاده از ارزهای مجازی به عنوان یک ابزار مالی قابل اطمینان، غیرقابل اجتناب است. بیش از 200 بانک آلمان برای پیشنهاد یک ارز دیجیتال اروپایی ماند ارز دیجیتال ملی چین متحد شده‌اند.

همچنین به گزارش تیم رصد اخبار روز بیست پیمنت به نقل از یاهو فاینانس، بانک مرکزی روسیه از ممنوعیت پرداخت با بیت کوین حمایت می کند.

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه گفت: که این تصمیم به خاطر نگرانی در مورد جرائم مالی و بی‌ثباتی بازار گرفته شده است.

 وی گفت:« روبل تنها پول رایج قانونی در فدراسیون روسیه است».

« ما همچنان اعتقاد داریم که ارزهای مجازی خطرات قابل توجهی به همراه دارند که شامل پاک کردن پول ها از جرائم و تروریسم مالی و انجام معاملات ارزی با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز می شود».

 نابیولینا سرمایه گذاری در ارزهای مجازی را با قماربازی مقایسه کرد.

 وی اضافه کرد:« به نظر ما ارزهای مجازی خصوصی نمی توانند برابر با پول بدون پشتوانه باشند و نمی توانند تبدیل به یک ارز رایج قانونی شوند».

« اگر تصمیم به ممنوعیت ارزهای مجازی به عنوان یک شیوه پرداخت در سطح قانونی گرفته شود، ما از آن حمایت می کنیم».

 «باج خواهان معمولاً مبلغ اخاذی خود را به ارز مجازی دریافت می‌کنند».

 وضعیت قانونی ارزهای مجازی و استخراج آنها در روسیه هنوز تصویب نشده است.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد