قابلیت پیگیری مرسولات از طریق گوگل مهیا می شود

قابلیت پیگیری مرسولات از طریق گوگل مهیا می شود

توسط : تیم خبری
916

بر اساس گزارش برخی رسانه های معتبر آمریکایی گوگل قصد دارد ردیابی مرسولات را به نوار جستجو خودش اضافه کند. این قابلیت منحصر به شرکت های پستی نخواهد بود و هر شرکتی می تواند برای استفاده از این موقعیت اقدام نماید.

گوگل در یک پست وبلاگی اعلام کرد: کاربران غالبا به دنبال یافتن اطلاعاتی در مورد وضعیت بسته های خود سراغ جستجو در گوگل می آیند. برای پیگیری آسان تر این پروسه ما یک ویژگی ردیابی بسته جدید ایجاد کرده ایم که شرکت های حمل و نقل را قادر می سازد وضعیت دقیق مرسولات را برای کاربران شفاف کنند.

شرکت های ارسال کالا قادر خواهند بود تا API های خود را با این بخش ادغام کنند تا مردم بتوانند تمام اطلاعات مورد نیاز شان در مورد مسیر مرسولات را از انبار تا زمان تحویل به کاربر به صورت دقیق بررسی کنند. به عبارتی قرار است شرکت های کوچک قابلیت های کمپانی های بزرگ حمل و نقل را در ارائه اطلاعات به کاربران پیدا کنند.

ویژگی جدید در یک نگاه کلی به این معنی است که کاربران از طریق یک تب خاص در گوگل می توانند مرسولاتی که قرار است به آن ها برسد را پیگیری کنند و مراحل دقیق برای آن ها مشخص گردد.

گوگل همچنین اعلام کرد: از طریق Early Adopters که در همه کشور ها وجود دارد، شرکت های حمل و نقل و ارسال مرسوله می توانند برای ثبت نام برای استفاده از این قابلیت اقدام کنند و در خصوص چگونگی بهبود آن نظر بدهند.

گوگل تاریخ دقیقی برای عرضه نهایی این ویژگی ارائه نکرده است اما چیزی که واضح است اینکه گوگل قصد دارد این ویژگی را با شرکت های مختلف پستی آزمایش کند تا همه مراحل و آزمون و خطاها قبل از مرحله معرفی به اتمام رسیده باشد.

گوگل همچنین اطلاعاتی را برای شرایطی که شرکت ها باید داشته باشند تا امکان استفاده از این سرویس برای آن ها فراهم شود ارائه کرده است.

گوگل اعلام کرده: شما باید یک شرکت تحویل بسته های پستی یا ارائه دهنده مجاز این دسته از خدمات باشید. گوگل تمام متقاضیان را اعتبار سنجی می کند تا در صورت تایید صلاحیت امکان استفاده از این ویژگی برای آن ها مهیا شود.

منبع: pymnts با عنوان Google Search Integrates Online Package Tracking

برچسـب هـا : گوگل ، حمل و نقل ، پست ،
لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر