هش ریت شبکه بیت کوین در هفته اول سال 2020 رکورد زد

هش ریت شبکه بیت کوین در هفته اول سال 2020 رکورد زد

توسط : تیم خبری
3,113

به گزارش تیم رصد اخبار روز بیست پیمنت به نقل از ارزدیجیتال به منبع وبسایت coindesk، در بحبوحه‌ٔ افزایش قیمت‌ها و انتظار برای هاوینگ (نصف شدن پاداش استخراج) که چند ماه دیگر رخ می‌دهد، هش ریت شبکهٔ بیت کوین در این هفته به بالاترین رقم تاریخ خود رسید.

هش ریت (hash rate) یا همان نرخ هش به مجموع قدرت پردازشی که گفته می‌شود که ماینرها به شبکهٔ بیت کوین اختصاص داده‌اند.

به گزارش کوین دسک، طبق میانگین چرخشیِ هفت روزه، نرخ هش شبکهٔ بیت کوین از حداکثر ۹۳ اگزاهش (بر ثانیه) در روز ۳۰ دسامبر ۲۰۱۹ (۹ دی)، با رشدی برق‌آسا به بیش از ۱۰۶ اگزاهش در ۵ ژانویه (۱۵ دی) رسید.

نمودار رشد نرخ هش شبکه بیت کوین در میانگین یک هفته

نمودار رشد نرخ هش شبکه بیت کوین در میانگین یک هفته

در بالاترین میزان، روز اول ژانویه (۱۱ دی) قدرت پردازش بیت کوین از ۱۱۹ اگزاهش عبور کرد و رکورد قبلی که ۱۱۴ اگزاهش در اکتبر ۲۰۱۹ (آبان ۹۸) بود را شکست.

در طول سال ۲۰۱۹، هش ریت شبکهٔ بیت کوین با افزایشی قابل توجه از میانگین هفتگی ۴۰ اگزاهش در اوایل سال، به ۸۰ اگزاهش در سپتامبر (مهر ۹۸) رسید. این رشدِ هش ریت با رشد قیمت بیت کوین هم همراه بود و در همین بازه زمانی، قیمت از ۴,۰۰۰ دلار به بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار افزایش یافت.

در روز ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۹ (چهارم مهر ۹۸)، هش ریت شبکه بیت کوین برای اولین از مرز ۱۰۰ اگزاهش (۱۰۰ میلیون تراهش) عبور کرد اما فقط یک روز بالای این رقم بود. بالاخره در اکتبر ۲۰۱۹ هش ریت شبکه بیت کوین از ۱۰۰ اگزاهش عبور کرد و بالای آن باقی ماند.

از اکتبر ۲۰۱۹ تاکنون هش ریت تقریبا همیشه در بالای رقم ۱۰۰ اگزاهش قرار داشته و فقط یک روز زیر این رقم بوده است.

نرخ هش، معیاری برای قدرت پردازش اختصاص داده شده به یک بلاک چین است. بالا بودن نرخ هش بدین معناست که ماینرها با رضایت از قیمت بیت کوین و سختی شبکه، روی شبکه فعالیت می‌کنند و امنیت آن را افزایش می‌دهند.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد