سرمایه گذاری های ارسال یک روزه آمازون منجر به سوددهی افزوده می شود!

سرمایه گذاری های ارسال یک روزه آمازون منجر به سوددهی افزوده می شود!

توسط : تیم خبری
1,091

با توجه به اینکه سرمایه گذاران آمازون در پس عملکرد های سرمایه گذاری آن روی تحول ارسال یک روزه آمازون، دنبال سود بیشتر هستند، غول خرده فروشی دنیا قرار است گزارش سوددهی فصل پایانی خود را ارائه نماید. آمازون به عنوان غول تجارت الکترونیک در آخرین گزارش درآمدی خود عنوان کرده بود که در طول تعطیلات 1.5 میلیارد دلار هزینه خواهد کرد تا ایده تحول یک روزه خود را برای ارسال محصولات توسعه دهد و سوددهی خود را از طریق آن افزایش دهد تا این مسیر برای سرمایه گذاران آمازون استاندارد شود.

در گزارش فصل سوم آمازون، پروسه و مقدار درآمدزایی خودش که نسبتا ناخوشایند بود را ذکر کرد که با فرا رسیدن فصل تعطیلات رشد قابل توجهی را شامل شد و بزرگ ترین رکورد شکنی های تاریخی را تجربه نمود. فروش قابل توجه آمازون باعث شد تا کمی نگرانی های سرمایه گذاران و سایرین را برای ماه دسامبر تسکین دهد. به هر حال در این گزارش رکورد شکنی تاریخی آمازون ذکر شده است.

مایکل پاچر تحلیلگر بورس در گزارشی اظهار داشت که حرکت جسورانه آمازون به عنوان بزرگ ترین خرده فروش دیجیتالی دنیا به سمت ایده تحویل یک روزه احتمالا موردی است که باعث افزایش مقدار خرید های کریسمس و رکورد شکنی آمازون شده است. پاچر در این حین توصیه خرید سهام آمازون را برای تمام فعالین این حوزه می کند! پیش بینی می شود ارزش هر سهم آمازون رشد 1.5 برابر نسبت به پارسال داشته باشد.

تحلیلگران همچنین پیش بینی می کنند که آمازون رشد قابل توجهی در فروش خواهد داشت و مقدار فروش آن از سالی 72.4 میلیارد دلار به 86 میلیارد دلار خواهد داشت. درآمد فصل آخر آمازون نیز از 17 درصد سوددهی به 24 درصد افزایش داشته بود.شایان ذکر است سهام آمازون از گذشته تا کنون صرفا 17 درصد افزایش داشته که پیش بینی رشد قابل توجهی برای آن نیز می شود.

این خبر زمانی منتشر شد که گزارش شده بود آمازون ممکن است مجددا به باشگاه کمپانی های تریلیون دلاری بپیوندد. این باشگاه گروهی از کمپانی های بزرگ دنیا هستند که ارزشی بالغ بر یک تریلیون دلار دارند. آلفابت، مایکروسافت و اپل از دیگر اعضا این گروه بشمار می روند.

آمازون برای اولین بار در سال 2018 به باشگاه تریلیون دلاری پیوست اما پس از آن با افت سهام و مشکلات متعدد ارزش آن از بیشتر از یک تریلیون دلار کاهش یافت. عمده کاهش ارزش آمازون هم به سرمایه گذاری های سنگین آن در حوزه ارسال و تحویل یک روزه محصولات، محتوای غنی آمازون پرایم ویدیو و همینطور تحویل مواد غذایی بر می گردد.

برایان نووک، تحلیلگر سهامداران مورگان استنلی طی یک گزارش عنوان کرده بود: شاید سرمایه گذاری های آمازون کمی دست آن را ببندد اما طی گذشت زمان بخش های جانبی آن به سودآوری بیشتر کمک شایانی خواهند کرد پس آمازون همچنان به سرمایه گذاری و ریسک ادامه خواهد داد.

منبع: PYMNTS

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر