3 دلیل که نشان دهنده سودآوری بیشتر پی پال می باشد

3 دلیل که نشان دهنده سودآوری بیشتر پی پال می باشد

توسط : تیم خبری
986

پی پال بزرگ ترین شرکت پرداخت آنلاین دنیا اخیرا گزارش درآمد سه ماهه چهارم و تمام سال خود را منتشر کرده؛ به طور کلی نتایج این شرکت از آنچه انتظار می رفت بهتر بوده است. درآمد پی پال 4.96 میلیارد دلار بوده که در مقایسه با پار سال 17% رشد را تجربه کرده که از آنچه تحلیلگران انتظار داشتند بیشتر بوده است. درآمد عملیاتی تعدیل شده آن نیز 1.2 میلیارد دلار بوده که نسبت به سه ماهه قبل 28% رشد داشته است. فارق از همه این موارد پی پال سود قابل تنظیم برای هر سهم را 0.86 دلار ثبت کرده که 24% بیشتر از همین زمان در پارسال بوده است.

شایان ذکر است که پی پال 9.3 میلیون اکانت فعال در سه ماهه چهارم اضافه کرده تا تعداد کل اکانت های فعال پی پال به 305 میلیون برسد و شاهد رشد 14% نسبت به سال گذشته باشد. کل حجم پرداختی شرکت که با موفقیت توسط پی پال انجام شده در طول سه ماهه چهارم 199 میلیارد دلار بوده و نسبت به سال گذشته 22% افزایش داشته است.

علیرغم نتایج قوی، سرمایه گذاران تحت تاثیر راهنمایی های EPS در سه ماهه اول قرار نگرفتند که نشان دهنده کاهش سودآوری پی پال توسط تحلیلگران بود. به هر حال حتی با این وضعیت هم دلایل زیادی برای سودآوری قابل توجه پی پال و ارزشمند بودن این شرکت وجود دارد که در ادامه به 3 مورد از آن ها اشاره می کنیم.

1- جدا شدن از ebay به معنی کاهش سودآوری نیست!

پی پال از سال 2015 فاصله قابل توجهی از همکاری با ebay گرفت اما باید گفت که این دو کمپانی همچنان با هم مرتبط هستند. پی پال هنوز هم پردازش پرداخت های آنلاین ای بی را انجام می دهد و حتی پس از جدا شدن شرکت مادر در توافقنامه این دو کمپانی همچنان این بخش یکی از بزرگ ترین بخش های سودآوری پی پال بشمار می رود. البته توافق پی پال و ebay امسال به پایان رسید و ebay با شرکت پرداخت دیگری جهت پشتیبانی از پرداخت های آنلاین خود وارد همکاری شد اما پی پال طی سال های گذشته وابستگی سودآوری خودش را از پرداخت های ای بی کاهش داده بود.

در طول کنفرانس ارائه گزارش سه ماهه چهارم پی پال، مدیر عامل این کمپانی گفت: TPV ما نسبت به ای بی همچنان رو به کاهش است به نحوی که پیش بینی می کنیم تا اواسط سال میلادی جاری ای بی 6% از کل TPV پی پال را تشکیل بدهد. البته مشخص است هر چند سودآوری این کمپانی بزرگ برای ما در حال کاهش است همچنان پی پال در صدر شرکت های پرداخت الکترونیکی دنیا می باشد. شولمن مدیر عامل پی پال همچنین ادامه داد: درآمد ما از ای بی از 26% در سال 2015 به 14% در حال حاضر کاهش یافته است هر چند پی پال همچنان به عنوان یک گزینه پرداخت برای خریداران در ebay باقی خواهد ماند.

2- Venmo همچنان به پیشرفت ادامه می دهد.

ونمو برنامه پرداخت همکاری پی پال یک محرک مهم در رشد برای این کمپانی بوده است و از دید مدیران ارشد آن، این روند همچنان ادامه خواهد داشت. Venmo در پایان سال 2019 میلادی بیش از 52 میلیون اکانت فعال داشت و طی سه ماهه چهارم سال بیش از 29 میلیارد دلار پردازش را ثبت کرده بود. این رقم نشان دهنده 56% رشد برند مذکور نسبت به سال گذشته آن می باشد.

میزان درآمد سالانه کنونی ونمو 450 میلیون دلار می باشد که با همکاری پی پال شرایط بهتر و قابل رشد تری برای آن به ارمغان آمده است.

3- پی پال یک فرصت عالی در بازار چین دارد!

در ماه دسامبر پی پال 70% از شرکت Gopay را خریداری نمود. این شرکت یکی از بزرگ ترین برند های پرداخت گوشی هوشمند در چین بشمار می رود. با این خرید، پی پال به عنوان اولین پلتفرم پردازش پرداخت آنلاین خارجی شناخته می شود که توانسته وارد بازار چین شود. این نشان دهنده افزایش میزان پرداخت های الکترونیکی در چین و همینطور گسترش بازار پی پال می باشد.

جمع بندی

پی پال همچنان فضای زیادی برای رشد دارد. سهام این کمپانی در سال گذشته 28.6% و امسال 10.7% رشد داشته است. هم اکنون نیز با توجه به تجارت اصلی شرکت و فرصت های رشد آن می تواند صعود خوبی را تجربه نماید.

منبع: Fool
 

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد