افزایش انفجاری ثروت جف بزوس از ابتدای کرونا تا 150 میلیارد دلار

افزایش انفجاری ثروت جف بزوس از ابتدای کرونا تا 150 میلیارد دلار

توسط : تیم خبری
1,405

با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و خانه‌نشینی مردم، فروشگاه‌های آنلاین، سود چندین برابری را تجربه کردند. چرا که با توجه به شرایط قرنطینه، مردم به سمت خرید اینترنتی گرایش پیدا کردند و تمام اقلام مورد نیاز خود از مواد غذایی گرفته تا شوینده و مواد ضدعفونی کننده را از فروشگاه‌های آنلاین سفارش داده و از خانه خود بیرون نمی‌رفتند. یکی از این فروشگاه‌ها آمازون، غول بزرگ خرده‌فروشی است، که در دوره کرونا با رشد چشمگیر فروش و افزایش بی سابقه ارزش سهام روبه‌رو شد.

در حالی که این روزها همه درگیر بحران اقتصادی هستند، ثروت جف بیزوس بنیان‌گذار و مالک آمازون رو به افزایش بوده و تا کنون به 150 میلیارد دلار رسیده است. این شرکت این روزها یکی از پررونق‌ترین روزهای حرفه‌ای خود را پشت سر می‌گذارد.

براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ارزش دارایی خالص جف بزوس در حال حاضر 150 میلیارد دلار است. ثروت جف بزوس برای اولین بار در ژوئیه سال 2018 به این رقم رسید. شاهکاری که او را رسماً نه تنها ثروتمندترین فرد جهان، بلکه ثروتمندترین فرد تاریخ مدرن نیز ساخت. وی در حال حاضر 35 میلیارد دلار از ثروتمندترین فرد جهان، بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت جلوتر است.

زاکولا : خرید از آمازون

سال 2020  برای جف بزوس، سال خوبی بوده است

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، مدیرعامل آمازون، از ابتدای سال، تقریباً 35 میلیارد دلار به ارزش خالص خود اضافه کرده است، به این معنی که وی اکنون 150 میلیارد دلار ارزش دارد.

ثروت جف بزوس از ابتدای امسال به طور پیوسته صعود کرده است

در اوایل ماه مارس، همزمان با شروع همه‌گیری ویروس کرونا در سرتاسر جهان، این شرکت در سه ماهه اول سال 2020 افزایش چشمگیری در درآمد خود داشته است. این غول خرده فروشی، برای پاسخ‌گویی به تقاضا، اقدام به استخدام 175000 نفر نیروی کار جدید کرده است. از زمان شروع کرونا، سهام این شرکت از مرز2،000 دلار عبور کرد و در روز جمعه 2،483 دلار بسته شد. بزوس با بیش از 55 میلیون سهم، بزرگترین سهامدار داخلی این شرکت است.

در ماه مارس، این شرکت افزایش دستمزد 2 دلاری با حداقل دستمزد ساعتی 15 دلاری خود را برای کارگران انبار در نظر گرفت کرد، اما این سیاست، در ابتدای این ماه متوقف شد.

با افزایش ثروت بزوس، شرکت وی کارگرانی را که در قسمت انبار بوده و کار بسته‌بندی سفارش‌های آنلاین را انجام می‌دادند، از لحاظ بهداشتی تحت نظارت قرار داد. در پی جان باختن 8 نفر از کارگران بر اثر ویروس کرونا، کارگران با اعتراض با اعتراض به این شرکت گفتند که آمازون حمایت ایمنی و بهداشتی لازم را در برابر شیوع این ویروس از کارگران انبارخط مقدم خود را ارائه نکرده است.

بیشتر بخوانید : آمازون

منبع : سایت businessinsider.com با عنوان Jeff Bezos' wealth has exploded to $150 billion since the beginning of the pandemic

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد
داغ ترین مطالب
ویدئو های برتر