انواع ویزای استرالیا

انواع ویزای استرالیا

توسط : تیم خبری
658

در این مقاله سعی شده به بهترین نحو در مورد آشنایی با انواع ویزای استرالیا پرداخته شود. تا راهنمای کاملی برای هموطنان عزیز که قصد مهاجرت به استرالیا دارند باشد.

ویزای مهارتی :

این روش معمول ترین روش اخذ ویزای استرالیا است، در این روش با توجه به مهارت خود ویزای مهارتی را دریافت می کنید و پس از دریافت نیاز نیست تا کار مشخص و خاصی را انجام دهید. می توانید مانند یک شهروند استرالیایی هر نوع کاری را انجام دهید. دریافت ویزای مهارتی از طریق امتیاز شماری صورت می پذیرد. چهار آیتم اصلی می تواند در امتیاز شماری متقاضی نقش داشته باشد.

1. سن (حداکثر 45 سال)

2. تحصیلات (در اکثر رشته ها حداقل فوق دیپلم)

3. دانش زبان (حداقل IELTS 6  یا PTE 50)

4. سابقه کار

آزمون PTE چیست؟

ویزای کلاس 189 :

بهترین حالت ورود به این کشور زیبا ، داشتن ویزای 189 میباشد . زیرا دارندگان این نوع ویزا مهاجرت به استرالیا ، با اقامت دائم وارد شده و وابسته به هیچ شخص یا ارگان خاصی نخواهند بود.

اخذ این نوع ویزای استرالیا برای اقامت بهترین و مطمئن ترین روش برای متقاضی به این دلیل که بدون هیچ واسطه ای به طور مستقیم میتوان ویزای  استرالیا را گرفته و در آن جا اقامت داشت. منتها برای کسب این مورد از ویزای استرالیا باید حداقل 60 امتیاز کسب کرد.

فرآیند اخذ ویزای 189 استرالیا

ویزای کلاس 190 :

همه ی ایالت های استرالیا لیست مشاغل مورد نیاز خود را منتشر کرده و فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا پس از رویت شغل خود در لیست شغل های ایالت مد نظر ، مدارک خود را به آن ایالت ارسال میکند و منتظر میماند تا آن ایالت آمادگی خود برای اسپانسر شدن فرد را اعلام کند.

این مرحله مربوط به کسانی است که شرایط کسب 60 امتیاز را به دلیلی ندارند. یا برای آمدن به استرالیا نیازمند یک تقویت کننده مالی در ایالت های ان کشور هستند ولی دلیل عمده کسب نکردن 60 امتیاز برای کسب ویزای استرالیا ست. این موضوع می تواند ناشی از عدم آشنایی کافی با زبان انگلیسی و یا کهولت سن افراد باشد.

ویزای کاری استرالیا :

ویزای کار استرالیا با ویزای مهارتی که از طریق امتیاز شماری است، تفاوت دارد. در این نوع ویزا باید کارفرمایی از استرالیا به صورت مستقیم اسپانسر متقاضی باشد.

آشنایی با انواع ویزا استرالیا و پرداخت هزینه وقت سفارت استرالیا

ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری استرالیا:

برای دریافت ویزای کار آفرینی استرالیا دارا بودن شرایط زیر الزامی است:

1. داشتن کسب و کار (business) در کشور خود در دو سال گذشته

2. حداکثر سن 55 سال و دارایی حداقل 800 هزار دلار دولت استرالیا

3. فروش سالانه یا گردش مالی سالانه حداقل 500 هزار دلار استرالیا در حداقل 2 سال از 4 سال گذشته

(برای دریافت ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری متقاضی نیازمند دانش زبان نیست.)

ویزای سرمایه گذاری :

برای دریافت ویزای سرمایه گذاری متقاضی موظف است حداقل 5/1 میلیون دلار استرالیا را  به مدت 4 سال در بازارهای استرالیا قرار دهید، از این طریق ویزای خود را دریافت نموده و پس از 4 سال ویزا تبدیل به ویزای دائم خواهد شد.

نوع دیگر این ویزا ها ویزای 5 میلیون دلاری و 15 میلیون دلاری هست.

لازم به ذکر است سرمایه گذاری از طریق ملک در استرالیا امکان پذیر نیست.

ویزای تحصیلی در استرالیا:

برای دریافت ویزای تحصیلی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس باید حداقل سالانه 120 تا 150 میلیون هزینه گردد. داشتن حداقل IELTS 6 تا 6.5  برای دریافت این ویزا ضروری است. لازم به توضیح است که در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس دریافت کمک هزینه تحصیلی یا  fund کار بسیار دشواری است. اما در مقطع دکتری با دارا بودن رزومه ای قوی احتمال دریافت کمک هزینه تحصیلی یا  fund امکان پذیر است.

(روش های دریافت کمک هزینه تحصیلی یا  fund در استرالیا در مقاله ی به صورت کامل در آینده توضیح داده می شود.)

ویزای دانش آموزی استرالیا (ویزای کلاس 571) :

دانش آموزانی که برای تحصیل به استرالیا می روند نیاز به یک قیم دارند که این قیم می تواند یکی از والدین باشد. در نظر داشته باشید که قیم حق تحصیل یا کار در استرالیا را نخواهد داشت.

سالانه حدود 120 تا 150 میلیون تومان هزینه تحصیل دانش آموزان با این نوع از ویزا است.

ویزای توریستی استرالیا :

با دریافت این ویزا می توانید حداکثر به مدت 3 ماه از این کشور دیدن فرمایید. نکته اصلی برای  دریافت این ویزا این است که متقاضی اثبات نماید پس از اتمام مدت ویزا به کشور خود باز می گردد. مهمترین مواردی که می تواند در این اثبات به متقاضی کمک نماید عبارتند از:

- سند ملکی

- تمکن مالی

- سفرهای قبلی به دیگر کشورها

- گواهی شغلی

ویزای والدین استرالیا:

آن دسته از والدینی که حداقل نیمی از فرزندانشون در استرالیا زندگی می کنند (اقامت دائم در استرالیا) می توانند از طریق فرزندان یرای دریافت ویزای اقامت دائم اقدام نمایند.

ویزای همسر و نامزدی استرالیا:

این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که قصد ازدواج با فردی مقیم استرالیا (اقامت دائم یا سیتی زن) دارند. برای دریافت ویزا باید از طریق ویزای همسر اقدام نمایند. بدین منظور ضروری است تا متقاضی ثابت نماید تا خانه، حساب، دوستان مشترکی با همسر خود دارد. اگر از ازدواج خود با فرد مورد نظر اطمینان ندارید می توانید از طریق ویزای نامزدی اقدام نمایید، در این ویزا  9 ماه به شما فرصت داده می شود تا بعد از شناخت کافی و نهایی نمودن تصمیم خود نسبت به دریافت ویزای همسر دائم اقدام نمایید.

توجه داشته باشید تا به منظور اقدام برای دریافت این ویزا حداقل یکبار باید با همسر خود ملاقات داشته باشید.

ویزای ویژه دانشجویان امیرکبیر و دانشکاه تهران (ویزای 476) :

برای دریافت ویزای 18 ماهه 476 متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد.

- حداکثر 31 سال

- حداکثر 2 سال پس از پایان تحصیل

- دانش زبان (حداقل IELTS 6  یا PTE 50)

- فارغ التحصیل یکی از رشته های مهندسی دانشگاه امیرکبیر و دانشکاه تهران

پرداخت هزینه های صدور ویزا استرالیا :

معیار دریافت هزینه ویزا توسط سفارت استرالیا روزی است که پروسه لاج کردن به جریان بیفتد و اگر از زمان لاج کردن (lodge - اپلای اپلیکیشن) تا شروع این پروسه قیمت افزایش یابد، هزینه ویزا استرالیا با قیمت جدید محاسبه خواهد شد. در حال حاضر هزینه صدور ویزای توریستی ۱۳۵ دلار استرالیا و هزینه ویزای تحصیلی ۵۵۰ دلار استرالیا می باشد.

در صورتی که تمایل به پرداخت هزینه وقت سفارت استرالیا دارید می توانید از طریق منو خدمات به بخش پرداخت وقت سفارت ها مراجعه نمائید.

لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد