ساخت وب سایت با Webflow بدون کد نویسی

ساخت وب سایت با Webflow بدون کد نویسی

توسط : تیم محتوا
8,394

سایت Webflow ابزار نسل بعدی برای ایجاد یک تجربه ساخت وب پیچیده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا وب‌سایت‌ها را به صورت بصری طراحی کرده و راه‌اندازی کنند. امروزه مدت زمان انجام این کار، نقش مهمی در طراحی وب مدرن دارد. اکثر افراد می خواهند زمان مورد نیاز برای راه اندازی سایت خود را به حداقل برسانند، در حالی که کیفیت طراحی به خطر نیافتد.

وقتی صحبت از ایجاد یک وب سایت می شود، تیم ها اغلب از چند ابزار مختلف استفاده می کنند. یک ابزار برای گرافیک و طراحی بصری، دیگری برای نمونه سازی و دیگری برای کدنویسی نیاز دارند. سایت Webflow تلاش می کند تا فرآیند طراحی وب را با امکان طراحی و توسعه همزمان، ساده کند.

ساخت وب سایت با Webflow بدون کد نویسی

قطع ارتباط بین طراحی بصری و کدگذاری

طراحان بصری در یک ابزار بصری، مدل‌ها یا نمونه‌های اولیه ایجاد می‌کنند و آن‌ها را به توسعه‌دهندگانی می‌دهند که نیاز به کدنویسی دارند. این یک دور اضافی از رفت و برگشت ایجاد می کند. زیرا توسعه دهندگان باید از طریق تکرار اضافی کدنویسی این کار را انجام دهند. کدگذاری تعاملات پیچیده دشوار است.

طراحان می‌توانند جلوه‌های زیبایی را در نمونه‌های اولیه hi-fi معرفی کنند، اما توسعه‌دهندگان برای بازتولید همان طرح یا افکت در کد مشکل خواهند داشت. بنابراین طرح های شما باید از همان ابتدا پاسخگو باشند که در سایت Webflow به آن دسترسی خواهید داشت.

پیشنهاد مطالعه: خرید دامنه رایگان از Freenom

Webflow چیست؟ 

Webflow یک ابزار طراحی درون مرورگر است که به شما قدرت طراحی، ساخت و راه اندازی وب سایت های واکنشگرا را به صورت بصری می دهد. این اساسا یک پلت فرم طراحی همه کاره است که می توانید از آن برای رفتن از ایده اولیه به محصول آماده، استفاده کنید.

در اینجا چند چیز وجود دارد که سایت Webflow را متفاوت می کند که از آن جملیه می توان به مواردی همچون طراحی بصری و کد از هم جدا نیستند، اشاره نمود. آنچه در ویرایشگر بصری ایجاد می کنید توسط HTML، CSS و جاوا اسکریپت پشتیبانی می شود و این به شما اجازه می دهد تا از کلاس های CSS استفاده مجدد کنید.

پس از تعریف، می توانید از یک کلاس برای هر عنصری استفاده کنید که باید همان استایل را داشته باشد یا از آن به عنوان نقطه شروع یک تغییر استفاده کنید. این یک پلت فرم است و به همین دلیل، برنامه های میزبانی را ارائه می دهد. بنابراین با 12 دلار در ماه، به شما امکان می دهد یک دامنه سفارشی را متصل کنید و سایت HTML خود را میزبانی کنید. و با 4 دلار اضافی در ماه، می توانید از Webflow CMS استفاده کنید.

ساخت وب سایت با Webflow بدون کد نویسی

ساخت سایت یک صفحه ای با سایت Webflow 

بهترین راه برای درک توانایی این ابزار، ساختن یک محصول واقعی با آن است. می توانید از سایت Webflow برای ایجاد یک صفحه فرود ساده برای یک دستگاه بلندگوی هوشمند خیالی استفاده خواهم کرد. در حالی که می توان از این سایت، برای ایجاد ساختار طرح بندی خود استفاده کرد، بهتر است از ابزار دیگری برای آن استفاده کنید. زیرا قبل از یافتن روشی که فکر می کنید بهترین است، باید آزمایش کنید و روش های مختلفی را امتحان کنید. 

بهتر است از یک برگه کاغذ یا هر ابزار نمونه سازی برای تعیین صفحات خود استفاده کنید. همچنین داشتن درک روشنی از آنچه می خواهید به دست آورید بسیار مهم است. نمونه ای از آنچه می خواهید، پیدا کنید و آن را روی کاغذ یا در ابزار طراحی مورد علاقه خود ترسیم کنید.

در سایت Webflow نیازی نیست همیشه یک طرح با وفاداری بالا ایجاد کنید. در بسیاری از موارد، امکان استفاده از وایرفریم های lo-fi وجود دارد. ایده این است که هنگام کار بر روی وب سایت خود از یک طرح یا نمونه اولیه به عنوان مرجع استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه:معرفی مشاغل پردرآمد در جهان

نکات لازم در ساختار وب سایت 

برای وب سایت خود به ساختار زیر نیاز داریم :

- بخش اصلی با تصویر محصول بزرگ، کپی و دکمه فراخوان در نظر گرفته شود.

-بخشی با مزایای استفاده از محصول نیاز است.

-بخشی با دستورات صوتی سریع که حس بهتری از نحوه تعامل با دستگاه ارائه می دهد.

-بخشی با اطلاعات تماس برای آسان‌تر کردن درخواست‌های تماس برای بازدیدکنندگان، به جای یک آدرس ایمیل معمولی، یک فرم تماس ارائه ‌کنیم.

ایجاد یک پروژه جدید در WEBFLOW 

وقتی برای اولین بار داشبورد Webflow را باز می کنید، بلافاصله متوجه یک تصویر خنده دار با یک خط متن کوتاه اما مفید می شوید. این یک نمونه عالی از حالت سایت خالی است که از همان ابتدا برای راهنمایی کاربران و ایجاد روحیه مناسب استفاده می شود. 

وقتی روی «پروژه جدید» کلیک می‌کنید، سایت Webflow چند گزینه برای شروع به شما ارائه می‌دهد. یک سایت خالی، سه ایستگاه از پیش تنظیم معمول و یک لیست چشمگیر از الگوهای آماده برای استفاده وجود دارد. برخی از قالب هایی که در این صفحه پیدا می کنید با CMS ادغام شده اند، به این معنی که می توانید محتوای مبتنی بر CMS را در Webflow ایجاد کنید.

زمانی که می‌خواهید خیلی سریع سایت خود را راه‌اندازی کنید، الگوها عالی هستند. به محض ایجاد یک پروژه جدید، رابط طراحی جلویی سایت Webflow را مشاهده خواهیم کرد. این برنامه، مجموعه‌ای از ویدیوهای نحوه سریع راه اندازی را ارائه می‌دهد. آنها برای هر کسی که برای اولین بار از این برنامه استفاده می کند مفید است.

پس از اتمام فیلم‌های معرفی، یک بوم خالی با منوها در دو طرف بوم مشاهده خواهید کرد. پانل سمت چپ حاوی عناصری است که به شما کمک می کند ساختار طرح خود را تعریف کنید و عناصر کاربردی را اضافه کنید. پانل سمت راست شامل تنظیمات سبک برای عناصر است.

ساخت وب سایت با Webflow بدون کد نویسی

عناصر در طراحی با سایت Webflow

سایت Webflow چند عنصر را ارائه می دهد که به ما امکان می دهد ساختار طرح را تعریف کنیم. بخش ها ، قسمت های مشخصی از صفحه شما را تقسیم می کنند. وقتی صفحه ای را طراحی می کنیم، معمولاً بر اساس بخش ها فکر می کنیم. می توانید منوی بالا را با استفاده از نوار از پیش ساخته شده اضافه کنید که شامل سه گزینه ناوبری و مکان‌هایی برای لوگوی سایت است.  

پیشنهاد مطالعه: خرید از آمازون دبی و تحویل در ایران

در صورتی که قصد دارد سایت خود را از طریق این برنامه راه اندازی کنید، لازم است که در آن حساب کاربری ایجاد کرده و اشتراک لازم را تهیه کنید. در این خصوص، با 20پیمنت در ارتباط باشید.
 

برچسـب هـا : سایر ، Webflow
لطفا ایمیل خود را بدرستی وارد نمایید، پاسخ به این ایمیل ارسال خواهد شد